21. 12. 2021

Program zájezdu Salza

Víkend na nejkrásnější rakouské řece. Od pátku do neděle skvělá zábava a adrenalinové zážitky bezpečně a pohodlně.

1. den: Odpoledne odjíždíme z řady nástupních míst na Moravě do Rakouska. Většinou k Salze dorazíme až ve večerních hodinách, kdy se ubytujeme v našem penzionu, se zájemci posedíme, popovídáme si a vypijeme první lahve nějakého skvělého moku. Zájemcům s vlastní dopravou umožňujeme také příjezd až v sobotu ráno.

2. den: Pro zájemce připravujeme snídani. Od 8:00 hod. organizujeme pro všechny účastníky důležité školení k bezpečnosti, k pohybu po řece, k ovládání lodi a k celkovému programu. Pak se přesouváme na začátek řeky - většinou pod přehradu. První den nás čeká splutí v délce 19 km plavby – obtížnost WW I – WW III. Plavba končí za Alpským městečkem Wildalpen u našeho penzionu. Nemusíme tak zbytečně ztrácet čas balením lodí a organizováním složité dopravy. Cestou si vyzkoušíme legendární sportovní peřej, kde Tě řádně vyfotíme a natočíme. Večer organizujeme společný táborák. A pokud si objednáš grilování, dostaneš i skvěle připravenou večeři. Ostatní mají možnost využít oheň pro vlastní grilování.

3. den: Pro zájemce připravujeme snídani. Od 8:00 hod je další informační schůzka k druhému dni plavby. Z penzionu vyrážíme dále po proudu řeky. Druhá etapa plavby má délku asi 14 km - obtížnosti WW II - WW III. Dobrovolně si můžete skočit do průzračné řeky z třímetrového můstku nebo ze skály. Závěrečná část řeky vede v úžasné soutěsce, která je právem považována za nejhezčí úsek plavby. Na konci tohoto skvělého zážitku nás čeká pláž s možností koupání. Zde naše lodě vyčistíme, vysušíme, zabalíme a přesuneme se do penzionu, kde se můžeme ještě připravit na cestu a vyrazit k domovu. Příjezd do nástupních míst je většinou ve večerních hodinách.

Řidiče aut vlastní dopravy dopravíme dodávkou zpět k jejich vozům, aby se dostali zpět k penzionu. Na oplátku Vaše auta můžeme využít pro logistiku pohybu aut a osob podél řeky. Klienti s vlastní dopravou platí parkovné podél řeky - tzv. Salzaline poplatek ve výši 7 EUR/den. Doporučujeme proto využít pro příjezd na Salzu naši levnou dopravu mikrobusy.

Program zájezdu se může změnit - zejména na základě počasí a v závislosti na stavu vodní hladiny řeky. Při vysokém stavu vody můžeme absolvovat úsek řeky nad přehradou nebo zopakovat horní úsek řeky během obou dní. Při nízkém stavu řeky se naopak můžeme přesouvat po proudu řeky a oba dny jezdit v soutěsce. Hlavním cílem těchto změn je bezpečnost účastníků. O změně programu rozhoduje na místě zkušený vodácký instruktor. Stav hladiny řeky Salzy můžete sledovat také zde.

josef-kretinsky
Autor:
Josef Křetinský