Víkend na seakajaku

Kolem Dalešické přehrady na mořském kajaku

Proběhnuté zájezdy

V162
od 24.6.2022
do 26.6.2022
STOP - vyprodáno
3 dny
2 900 Kč
V163
od 29.7.2022
do 31.7.2022
STOP - vyprodáno
3 dny
2 900 Kč
V164
od 26.8.2022
do 28.8.2022
STOP - vyprodáno
3 dny
2 900 Kč
V165
od 23.9.2022
do 25.9.2022
STOP - vyprodáno
3 dny
2 900 Kč

Krásná Dalešická přehrada na mořském kajaku. Pod vedením instruktora si prohlédneme skalnaté a velmi členité pobřeží, naučíme se zacházet s kajakem, budeme tábořit, opékat a vychutnávat si klid vodní hladiny i krásnou přírodu. Kajaky pro tebe zajistíme a dopravíme až na místo.

Víkend na mořském kajaku Vodní dílo Dalešice je přečerpávací vodní nádrž, která leží na řece Jihlavě jihovýchodně od Třebíče. Byla postavena v letech 1970 až 1978 a její součástí je dolní nádrž Mohelno. Vzdutí hladiny je dlouhé 22 km a sahá až k obci Vladislav. Maximální objem nádrže 127,3 mil. m³ patří k největším na Moravě. Nadmořská výška vodní plochy je 381,5 m. Maximální hloubka 85,5 m je největší v České republice. Těleso hráze je nejvyšší hrází v České republice (100 m) a druhou nejvyšší sypanou hrází v Evropě (vyšší je hráz přehradní nádrže Gura Apelor v Rumunsku 168 m). Je 350 m dlouhá a 8 m široká.
Hlavním účelem je zdroj technologické vody pro jadernou elektrárnu Dukovany, jež se čerpá z VN Mohelno. Dále přehrada slouží ke krátkodobému nahrazení jednoho bloku jaderné elektrárny, k výrobě špičkové elektrické energie, pro dlouhodobé vyrovnávání průtoků v řece, k snižování povodňové špičky v dolním toku, k sedimentaci nečistot a pro rekreační využití.
Přehrada je velmi členitá, s mnoha zálivy a zákoutími, velmi vhodná pro objevování a proplouvání na mořském kajaku. Pobřeží je velmi podobné tomu mořskému a proto využíváme tuto destinaci jako ideální tréninkové místo pro naše mořské zájezdy na seakajaku (např. Kolem Elby na seakayaku).

Program

Pátek odpoledne vyrazíme do kempu na břehu přehrady. Ubytujeme se, rozdáme si vodácký materiál a naučíme se plnit lodě na túru. Čeká nás také zahajovací večírek s grilováním. Seznámíme se se základními pravidly bezpečnosti na mořském kajaku.
V sobotu po snídani si užijeme jižní část přehrady. Pojedeme kolem Wilsonovy skály, vjedeme do "fjordu" Popůvská zátoka, přistaneme na ostrově Kramolín až ke skále Vztyčený prst, kolem zříceniny hradu Čalonice zpět do kempu po opačné straně břehu. Večer si užijeme další táborový oheň, případně využijeme zázemí našeho kempu k různým vodáckým hrám.
V neděli ráno posnídáme (z vlastních zásob) a vyrazíme z kempu na sever přehrady. Kolem skály Malá Wilsonka se podíváme do zátoky Lavičky, Maxův kříž, na pláž Koněšín, až pod skálu Halířku. Zpět po opačném břehu přehrady kolem zříceniny hradu Holoubek na vyhlídku na Dalešickou přehradu, kde vystoupáme a podíváme se na tento nádherný kraj. V kempu naložíme lodě a materiál a vydáme se zpět k domovům.

Nocleh a strava

Po celou dobu pobytu budeme ubytovaní v kempu na pobřeží přehrady. V ceně jsou zahrnuty dvě noci ve vlastním stanu. Za příplatek je možné zajistit ubytování v chatce. Kemp také nabízí tyto služby: sociální zařízení a sprchy s teplou vodou, posezení v kryté hale o velikosti 250 m2, WIFI připojení, pláž s pozvolným vstupem do vody.

Stravování je po celou dobu vlastní. Zajistíme pro tebe oheň a gril. V areálu je bufet, nedaleko je několik restaurací.

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu není zahrnuta doprava osob. Cena zahrnuje pouze dopravu mořských kayaků k přehradě. Na místo se můžeš dopravit vlastní dopravou nebo využít našeho mikrobusu (za drobný poplatek). Odjezdová místa mikrobusu (z Moravy) určíme v závislosti na počtu a destinaci přihlášených. Cena dopravy osob pak bude určena podle nástupního místa. Podrobné informace a fotky najdeš zde.Důležité informace

Vybavení, které zajistíme pro každého vodáka obsahuje: mořský kayak, pádlo, šprcka, vesta. Budeš potřebovat vlastní plavky, případně teplejší termoprádlo, sluneční brýle, boty do vody, teplejší oblečení po plavbě a další vybavení. Seznam věcí obdržíš před akcí v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 2 900 Kč

Základní cena zahrnuje:

  • půjčení vodáckého vybavení,
  • dopravu vodáckého vybavení k přehradě,
  • 2x ubytování v kempu ve vlastním stanu,
  • práci vodáckého instruktora,
  • služby cestovní kanceláře,

Základní cena nezahrnuje:

  • stravování a grilování,
  • dopravu k přehradě (za malý poplatek tě tam dovezeme),
  • vstupy a jiné, co není uvedeno v "cena zahrnuje"...

Příplatky:

  • ubytování v chatce + 200 Kč/pobyt (minimálně 4 osoby v chatce)
  • doprava k přehradě - viz sekce doprava

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
24.6.2022 - 26.6.2022
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Česká republika
Mobilní dům, karavan, chatkaPod stanemKempStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Dodávka
Cena 2 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím