Adventní trhy Krakov

Za Vánočními trhy do Polska

Proběhnuté zájezdy

V131
od 4.12.2022
do 4.12.2022
STOP - vyprodáno
1 den
890 Kč

Vyhlášené Vánoční trhy v překrásném městě Krakov a neuvěřitelné solné doly Velička. Nechej se omámit nádhernými vůněmi adventních trhů, architekturou, památkami, jídlem i kulturou v historickém centru města Krakov, které je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

chleba

Krakov a solné doly Wieliczka

Největší krakovské trhy se nacházejí na hlavním krakovském náměstí Rynek Główny. Svařeným vínem a jehličím provoněné náměstí nabízí nespočet místních výrobků. Určitě vyzkoušej tradiční polskou specialitu - bigos (pokrm ze sladkého i kyselého zelí, červeného masa, uzeného bůčku, hub a koření) a polský pitný med (nejedná se o českou medovinu).
Návštěva solných dolů je dobrovolná. Vstupné zahrnuje prohlídkový okruh v dolech, sestup po schodech a výjezd hornickým výtahem. Důl patří k nejstarším světovým solným dolům vůbec a je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Program

namestiVyrazíme v ranních hodinách. Příjezd do Wieliczky, města solných dolů. Projdeme si hlavní trasu solným dolem (UNESCO). Vstupné 109 PLN není zahrnuto v ceně. Kdo soly dosud nezažil, neuvěří vlastním očím, co vše zde horníci za dlouhá staletí vytvořili. Jedná se o unikátní a krásný zážitek.
Odpoledne se přesuneme do Krakova. Poznáš historické centrum města (UNESCO), Rynek Główny, kostel Panny Marie, radniční věž, Mariánskou baziliku, Katedrální baziliku svatého Stanislava a svatého Václava. Na adventních trzích ochutnáš místní pokrmy a nasaješ pravou atmosféru adventních trhů v Polsku. Večer vyrazíme k domovu, není to daleko. Do nástupních míst přijedeme v noci.

Doprava

dodavky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava je možná. Mikrobus řídí náš průvodce/řidič a je zde dostatek místa pro nohy i zavazadla. Díky menší skupince si zájezd opravdu užiješ.
Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.

Cena

Základní cena: 890,- Kč

Zahrnuje dopravu z nástupních míst.
Nezahrnuje stravu a vstupné do památek.

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
4.12.2022 - 4.12.2022
Délka pobytu:
1 den
Destinace:
Polsko
Strava z vlastních zásobDodávka
Cena 890 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím