Výstup na Watzmann

Ferratou na krále Berchtesgadenských Alp

Vyberte si termín

F299
od 29.7.2024
do 31.7.2024
Termín zrušen
3 dny
4 500 Kč

Proběhnuté zájezdy

F298
od 3.6.2024
do 5.6.2024
Termín zrušen
3 dny
4 500 Kč

Vystoupíš na hodnotný vrchol Watzmann v národním parku Berchtesgaden na pomezí Rakouska a Německa. Nocleh na krásné horské chatě pod vrcholem nám vstup výrazně ulehčí. Končíme u průzračného jezera Königsee s možnou prohlídkou okolí či projížďkou lodí.

watzmannWatzmann (2713 m n.m.) - se nachází na jihovýchodě Bavorska v národním parku Berchtesgaden. Jedná se o nejvyšší vrchol této části Alp a zároveň o třetí nejvyšší vrchol Německa. Východní stěna je nejvyšší skalní stěnou Východních Alp s převýšením až 1800 m.
Berchtesgaden - je horské středisko pod vrcholem Watzmannu, jen kousek od Salzburku. Zde budeme začínat svou výstupovou trasu.
Königsee - nedaleké jezero, kde budeme ve stejnojmenném městečku končit svou trasu. Jedná se o třetí nejhlubší jezero v Německu (190 m). V jezeře se dá koupat, jezdit lodí nebo se jen tak kochat. Je úchvatně sevřené mezi skalami okolních hor.

Program

konigseePrvní den - odjezd v nočních hodinách z Uherského Hradiště a dalších nástupních míst na Moravě, pojedeme přes Rakousko do Německého Berchtesgaden, kde dorazíme v ranních hodinách.
Druhý den - výstup k horské chatě Watzmannhaus. Je to dlouhá, avšak nádherná túra národním parkem, v lese a později mezi skalami. U horské chaty nás čeká zasloužený odpočinek a nocleh. (7 km, 4-5 hodin, převýšení 1300 m).
Třetí den - brzy ráno se pokusíme nalehko o výstup na vrchol. Od chaty trasa prudce stoupá k bivaku Hocheck-Unterstandshütte, odkud vede hřebenová ferrata až na vrchol Mittelspitze (2713 m) či vzdálenější Südspitze (2712 m). Ferrata je vzdušná a jsou zde pasáže, které jsou špatně zajištěné, které přecházíme bez jištění nebo za pomocí fixního lana průvodce. Návrat z vrcholu stejnou cestou k chatě, kde doplníme svá zavazadla a sestoupíme dolů k jezeru Königsee. Po krátkém odpočinku vyrazíme na zpáteční cestu do nástupních míst.
Vrcholy jsou dostupné jen opravdu dobrým turistům a lezcům se zkušenostmi. Pohodoví turisté mohou vystoupit pouze na vrchol Hocheck, odkud je také krásný výhled nejen na Watzmann, ale také do údolí a na Orlí hnízdo - chatu Watzmannhaus.

Nocleh a strava

watzmannhausJednu noc strávíme na horské chatě Watzmannhaus. Jedná se o typickou horskou chatu s ložnicemi pro několik osob s patrovými postelemi. K dispozici jsou polštáře a horské deky. Vyžaduje se letní spací pytel nebo vložka do spacáku. Na chatě je možné si dát jednoduchou snídani a základní jídla na večeři. Zájemci si mohou uvařit svépomocí, mimo chatu na okolních lavičkách a stolech. V chatě je zákaz manipulace s otevřeným ohněm (vařič).

Doprava

Doprava je zajištěna minibusem nebo autobusem v závislosti na počtu účastníků zájezdu. Nástupní místa jsou plánována od Uherského Hradiště, přes Kroměříž, Vyškov a Brno. Autobus bude na místě poskytovat podporu pro spojený zájezd turistů v okolí Orlího hnízda.

Důležité informace

Povinná výbava - pro zdolání vrcholu je nutná povinná výbava pro pohyb na zajištěných cestách. Vyžadujeme přilbu, sedací a prsní úvazek, spojovací smyčku a ferratovou brzdu.
Doporučená výbava - dobré pohorky do horského terénu, kvalitní horské oblečení, batoh pro denní túry. V případě velkého množství sněhu můžeme potřebovat mačky a cepín.
Povinnou výbavu včetně maček a cepínu lze zajistit v naší půjčovně.

Cena

Základní cena: 4500,- Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu autobusem nebo minibusem,
  • 1x ubytování na horské chatě,
  • služby průvodce
  • DPH, náklady cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

  • stravování
  • půjčovnu povinné výbavy (+200 Kč)
  • pojištění do zahraničí (+90 Kč/den)

Těžký program

Zájezd vhodné pro zdatné a zkušené turisty.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
29.7.2024 - 31.7.2024
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Německo
Horská chataStrava z vlastních zásobAutobusMinibus
Cena 4 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím