Nejlepší ferraty Solné komory

Vyhlášené via ferraty v okolí Hallstatu

Vyberte si termín

F215
od 26.7.2024
do 28.7.2024
Termín zrušen
3 dny
6 100 Kč
F216
od 13.9.2024
do 15.9.2024
3 dny
5 900 Kč

Dachstein a Solná komora patří k nejoblíbenějším via ferratovým oblastem Rakouska. Vybrali jsme pro vás tři nejhezčí a nejzajímavější, které by měl mít v deníčku každý nadšený ferratista. Zažiješ vzdušný a fotogenický žebřík na Donnerkogel, pestrou a rozmanitou soutěsku s vodopády, lanové mosty a krásné výhledy nejen na Dachstein.

Vzdušný žebřík na IntersportuBěhem třídenního vertikálního zážitku si projdeme nádhernou soutěsku Postalmklamm (D), vzdušný žebřík na Intersportu (C/D) a panoramatickou Katrin (B/C). To vše v doprovodu zkušeného horského průvodce, který se postará o Tvoji bezpečnost a komfort. Zažij úžasnou alpskou atmosféru, krásné panoramatické lezení a pohodu v dobré a stejně naladěné společnosti. Akce je určená pro zkušenější ferratisty nebo absolventy některého z našich ferratových kurzů.

Program

Gosausee z IntersportuBrzy ráno vyrazíme do Bad Ischl, odkud vyjedeme lanovkou k nástupu na Katrin, po vylezení si dáme občerstvení v horské chatě a přejedeme do kempu v Hallstatu. Druhý den se vydáme do soutěsky Postalmklamm, kde vede tříhodinová ferrata v kaňonu plná zajímavých lezeckých prvků. Poslední den opět krátký přejezd ke Gosavskému jezeru, kde si ušetříme dlouhý a nudný nástup na Intersport lanovkou. Ferrata nás dovede až na vrchol Donnerkogelu (2050 m.n.m) krásným horským lezením, pro odvážné část i dlouhým vzdušným žebříkem. Podrobný program najdeš zde.

Nocleh a strava

IMG_3523Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Dvě noci strávíme v krásném a vybaveném kempu v městečku Hallstatt. Individuálně lze domluvit ubytování v místním penzionu (za příplatek).

Stravování není zahrnuto v ceně zájezdu. V místě ubytování je obchod a spousta restaurací. V kempu je k dispozici kuchyňka, lednička, teplá voda, Wi-Fi. Pro dokreslení kempové atmosféry můžeme večer udělat grilování nebo opékání.

Doprava

dodavky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Nejčastěji jezdíme mikrobusy Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce/řidič. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je vyšší než autobusem. Vlastní doprava je také možná. Podrobné informace a fotky najdeš zde.


Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš zde.

Cena

Základní cena: 5 900 Kč (červencový termín 6 100 Kč)

Cena zahrnuje:

Cena zahrnuje:

 • dopravu mikrobusem
 • 2x nocleh v kempu ve vlastním stanu
 • služby průvodce
 • mýtné do Postalm, parkovné, poplatky
 • DPH, pojištění proti úpadku a další náklady CK

Cena nezahrnuje:

 • stravování
 • zapůjčení vybavení na ferratu (+ 200 Kč/den)
 • lanovka na Katrin (2O eur)
 • lanovka na Donnerkogel (20 eur)
 • komplexní pojištění na cesty - Union Sport B
 • ubytování v penzionu (pokud máš o ubytování v penzionu zájem, napiš to do poznámky v přihlášce)

Těžký program

Zájezd vhodné pro zdatné a zkušené turisty.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
26.7.2024 - 28.7.2024
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Rakousko
Minibus
Cena 6 100 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím