Kurz via ferrata Solná komora

Kurz pohybu na zajištěných cestách pro začátečníky i mírně pokročilé

Proběhnuté zájezdy

F211
od 2.6.2023
do 4.6.2023
3 dny
5 700 Kč
F212
od 11.8.2023
do 13.8.2023
STOP - vyprodáno
3 dny
5 900 Kč
F213
od 1.9.2023
do 3.9.2023
3 dny
5 700 Kč

Láká tě pohled na přírodní krásy z ptačí perspektivy? Chceš se s jistotou vydat vzdušnými stezkami do úžasného světa skal a horských vrcholů? Zajištěné cesty v působivém prostředí Solné komory jsou ty pravé pro první seznámení se s via ferratami. Nadpozemsky nádherná jezera Mondsee a Gosausee, letecké výhledy z Dračí stěny a pohádkový Dachstein nadohled.

IMG_3523Ať už jsi zkušený horal, nebo toužíš poprvé vyzkoušet výstupy po skalních cestách, s námi si výlet užiješ naplno. Pod odborným dohledem se naučíš používat nezbytné vybavení, které Ti půjčíme a zjistíš, jak se na ferratách bezpečně pohybovat a jistit. Údolí Solné komory je ideální místo pro seznámení s via ferratami a zárověň si je naplno užiješ v krásných horách a skalách. Všem účastníkům věnujeme profesionální péči. Po úspěšném absolvování tohoto kurzu budeš připraven se samostatně vydat vstříc vertikálním zážitkům.

Program

IMG_3523V ranních hodinnách přejedeme do Rakouska ke cvičné ferratě poblíž Hallstatu. Uděláme si potřebné školení a informace k pohybu na ferratách a následně si vše vyzkoušíme. Po lezení přejedeme do kempu, kde se ubytujeme, můžeme se jít vykoupat nebo projít do městečka. Druhý den strávíme ve skalách u Bad Goisern, večer možnost grilování, posezení u ohně. V neděli se přesuneme k Dračí stěně, kde si užiješ jednu z nejhezčích rakouských via ferrat Drachenwand. Podrobný program najdeš zde.

Nocleh a strava

IMG_3523Ubytování: Dvě noci strávíme v krásném a vybaveném kempu v městečku Hallstatt. Individuálně lze domluvit ubytování v místním penzionu (za příplatek).

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. V místě ubytování je obchod a spousta restaurací. V kempu je k dispozici kuchyňka, lednička, teplá voda, Wi-Fi. Pro dokreslené kempové atmosféry můžeme večer udělat grilování nebo opékání.

Doprava

dodavky Doprava je zahrnuta v ceně zájezdu. Nejčastěji jezdíme dodávkami Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce. Díky tomu můžeme nabídnout řadu nástupních míst na Moravě. Vlastní doprava je možná. V mikrobusu je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je mnohem vyšší než autobusem. Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.

Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

Základní cena: 5 700 Kč

Cena zahrnuje:

  • 2x nocleh v kempu
  • dopravu
  • instruktory
  • zapůjčení vybavení (horolezecká přilba, sedací a prsní úvazek, pádová brzda na zajištěné cesty)
  • informační materiály
  • pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

  • Stravu
  • ubytování v penzionu, pokud máte o ubytování v penzionu zájem, napište to do poznámky v přihlášce.
  • pojištění Union Sport B

Vlastní doprava se slevou 500 Kč.

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
2.6.2023 - 4.6.2023
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionPod stanemStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Spolujízda s instruktorem
Cena 5 700 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Alena, Lucka, Vendy a Jana. Foto: Alena Hrubá.
Alena, Lucka, Vendy a Jana

Náš průvodce Patrik je profesionál, jeho znalosti o zajištěných cestách a pohybu na nich jsou dokonalé, jako bonus je skvělým společníkem, který přizpůsobí celkový program každému účastníkovi zájezdu :) Byl to úžasný zážitek, který neměl chybu.

Kurz via ferrata Solná komora
Tomáš Zich

Pro všechny z nás to byla vlastně první zkušenost s ferratami obecně a Váš instruktor byl skvělý. Bylo vidět, že ví, o čem mluví, vše nám vždycky srozumitelně vysvětlil a když bylo třeba, neváhal jakkoli pomoct. Celkově byl program skvěle vymyšlený. Nebyla žádná hluchá místa a zároveň to nebylo tak napráskané, abychom večer jen lehli a usnuli vyčerpáním :-) Jídlo dobře připravené a velice chutné – nelze nic vytknout :-) Celkově akci nemůžeme nic vytknout a věřím, že se na Frčíme obrátíme i v budoucnu.

marketa_hegerova
Markéta Hegerová

bylo to úžasné :), super zážitek. Instruktoři byli skvělí a vůbec, sešli jsme se skvělá parta. Nelituji, že jsem jela takto na poslední chvíli, i když byly pro mě přípravy trochu hektičtější. Chci Vám poděkovat za rychlé vyřízení věcí, včetně pojištění, to mi časově hodně pomohlo. Určitě Vaší cestovku ještě využiji, zaujala mě spousta dalších zájezdů :).

Vyražte s námi za dobrodružstvím