Kurz via ferrata Solná komora

Kurz pohybu na zajištěných cestách pro začátečníky i mírně pokročilé

Proběhnuté zájezdy

F211
od 7.6.2019
do 9.6.2019
2 dny
3 200 Kč
F212
od 19.7.2019
do 21.7.2019
Prázdninový termín
2 dny
3 200 Kč
F213
od 13.9.2019
do 15.9.2019
2 dny
3 200 Kč
F212
od 27.6.2020
do 28.6.2020
STOP - vyprodáno
2 dny
3 200 Kč
F213
od 1.8.2020
do 2.8.2020
Prázdninový termín
2 dny
3 200 Kč
F214
od 2.10.2021
do 3.10.2021
2 dny
4 100 Kč

Láká vás pohled na přírodní krásy z ptačí perspektivy? Chtěli byste se s jistotou vydat vzdušnými stezkami do úžasného světa skal a horských vrcholů? Zajištěné cesty v působivém prostředí Solné komory jsou ty pravé pro první seznámení se s via ferratami. Nadpozemsky nádherná jezera Mondsee a Gosausee, letecké výhledy z Dračí stěny a pohádkový Dachstein nadohled. Zdejší atraktivní ferraty vám pod vedením našich zkušených instruktorů dopřejí poznat a užít si jedinečný pocit z vertikálního dobrodružství. Pojeďte s námi na kurz via ferrata!

20190623_135247Ať už jste zkušení horalé, nebo toužíte poprvé vyzkoušet výstupy po skalních cestách, s námi si výlet užijete naplno. Pod odborným dohledem se nejprve naučíte používat nezbytné vybavení (sedací a prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezecká přilba) a zjistíte, jak se na cestách via ferrata bezpečně pohybovat a jistit. Následně si nově nabyté znalosti prakticky vyzkoušíte na několika cestách různých obtížností. Všem účastníkům bude věnována maximální profesionální péče. Náplň kurzu je díky mnohaletým zkušenostem přizpůsobena výkonnostní úrovni účastníků a vyladěna téměř k dokonalosti. Po úspěšném absolvování tohoto kurzu budete připraveni se samostatně vydat vstříc vertikálním zážitkům.

Jelikož se považujeme za profesionály, děláme naše kurzy pro malé skupiny lidí tak, aby byla zajištěna maximální bezpečnost a každý účastník kurzu dostal individuální péči. Maximální počet účastníků na jednoho instruktora je 6 lidí. Maximální počet účastníků jednoho kurzu je 12 lidí (+2 instruktoři). Tato skupinka nám umožňuje nejen maximální možnou péči za přijatelnou cenu, dává také možnost flexibility a rychlé změny programu podle aktuálních podmínek.

Program

1. den: Ráno přijedeme do oblíbeného alpského centra všech nadšenců via ferrat, městečka Bad Goisern. Vychutnáme si atraktivní ferratu Mein Land – Dein Land (C) výjimečnou svou pestrostí – „speleologická“ vsuvka na začátku, vzdušné lanové mosty, netradičně vedené žebříky. Originální průlez komínem a exponovaný hřeben zažijeme na sportovní ferratě Leadership Klettersteig (C) vedoucí až na vrchol Predigstuhlu (1278 m). Úchvatné rozhledy na Totes Gebirge, zrcadlící se Hallstattské jezero i majestátný ledovec Dachsteinu. Sestup zpět a přejezd na ubytování. Délka túry: 8 h (stoupání 400 m, klesání 800 m)

2. den: Přejedeme k jednomu z nejteplejších rakouských jezer, Mondsee (486 m), do podhorského městečka Sankt Lorenz. Odtud vyrazíme jednou z nejkrásnějších zajištěných cest oblasti Drachenwand Klettersteig (C) na stejnojmenný vrchol „Dračí stěna“ (1060 m). Vychutnáme si vzdušné úseky, atraktivní visutou lávku a na závěr fantastické letecké výhledy z nejvyššího bodu. Pěší sestup k mikrobusu/autům a v odpoledních hodinách rozjezd ke svým domovům. Délka túry: 6 h (stoupání 600 m, klesání 600 m)

TIPY NA VÝLETY a zajímavé informace e-mailem

Nocleh a strava

Ubytování: Noc strávíme v kempu v městečku Hallstat. Individuálně lze domluvit ubytování v místním penzionu.

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. Doporučujeme využít chutné nabídky místních restaurací. Na denních túrách je třeba mít s sebou vlastní zásoby z ČR.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Vlastní doprava je možná se slevou 600,- Kč

Důležité informace

Rezervace bez rizika
Znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu.Tři měsíce před odjezdem uhradíte zálohu na zájezd do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. . Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odletem (srovnejte s konkurencí).

Obtížnost Kurz je koncipovaný tak, aby jej zvládl průměrně zdatný jedinec, který má zkušenosti s turistikou. Je schopný zvládnout za den 8 hodin chůze v horském prostředí s převýšením 800 výškových metrů. Zdravý strach z výšek nesmí chybět, ale není radno přeceňovat své síly. Pokud trpíte panickým strachem z volné hloubky či závratěmi, nebude pravděpodobně účast vhodná. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit.

Povinné vybavení: Na tuto akci vám zdarma zapůjčíme potřebné vybavení (sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost 15 Kn), horolezecká přilba a jistící set (brzda) na zajištěné cesty). Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty. Pro přespání v kempu je nutný vlastní stan, karimatka a spacák.

Doporučené vybavení: Oblečení do slunného a teplého počasí, stejně tak oblečení pro případ deště a chladného počasí. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí.

Počasí:
Lokální informace o počasí: najdete zde..

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 500 – 1300 m v horském prostředí.

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde..
Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd zahrnuje komplexní pojištění na cesty SPORT B. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 4 100 Kč

Cena zahrnuje:

  • 1x nocleh v kempu
  • cestovní pojištění
  • instruktory, zapůjčení vybavení (horolezecká přilba, sedací a prsní úvazek, pádová brzda na zajištěné cesty)
  • informační materiály
  • pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

  • Stravu
  • ubytování, pokud máte o ubytování v penzionu zájem, napište to do poznámky v přihlášce.

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
7.6.2019 - 9.6.2019
Délka pobytu:
2 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionPod stanemStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Spolujízda s instruktorem
Cena 3 200 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Kurz via ferrata Solná komora
Tomáš Zich

Pro všechny z nás to byla vlastně první zkušenost s ferratami obecně a Váš instruktor byl skvělý. Bylo vidět, že ví, o čem mluví, vše nám vždycky srozumitelně vysvětlil a když bylo třeba, neváhal jakkoli pomoct. Celkově byl program skvěle vymyšlený. Nebyla žádná hluchá místa a zároveň to nebylo tak napráskané, abychom večer jen lehli a usnuli vyčerpáním :-) Jídlo dobře připravené a velice chutné – nelze nic vytknout :-) Celkově akci nemůžeme nic vytknout a věřím, že se na Frčíme obrátíme i v budoucnu.

marketa_hegerova
Markéta Hegerová

bylo to úžasné :), super zážitek. Instruktoři byli skvělí a vůbec, sešli jsme se skvělá parta. Nelituji, že jsem jela takto na poslední chvíli, i když byly pro mě přípravy trochu hektičtější. Chci Vám poděkovat za rychlé vyřízení věcí, včetně pojištění, to mi časově hodně pomohlo. Určitě Vaší cestovku ještě využiji, zaujala mě spousta dalších zájezdů :).

Pavel-Mrhalek-2
Pavel Mrhálek

Svěřte svoje první kroky po zajištěných cestách do rukou profesionálům. Naučíme vás vše potřebné, aby byly vaše další samostatné kroky jisté a bezpečné.

Vyražte s námi za dobrodružstvím