Kurz via ferrata Raxalpe

Kurz pohybu na zajištěných cestách pro začátečníky i mírně pokročilé (B-C)

Vyberte si termín

F242
od 20.7.2024
do 21.7.2024
STOP - vyprodáno
2 dny
4 900 Kč
F243
od 21.9.2024
do 22.9.2024
STOP - vyprodáno
2 dny
4 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

F241
od 25.5.2024
do 26.5.2024
2 dny
4 900 Kč

Toužíš vidět hory z vertikální perspektivy? Pojď se s našimi zkušenými instruktory vydat vstříc nevšedním zážitkům do horského světa zajištěných cest via ferrata. Užij si nepopsatelný pocit z výstupu na vrchol, který ti umožní poznat nejen hory, ale především sám sebe. Rakouské hory na Tebe čekají s otevřenou náručí a ty máš jedinečnou možnost nasát jejich neuvěřitelnou krásu a velkolepost.

Kurz via ferrata RaxalpePod odborným dohledem se nejprve naučíš používat nezbytné vybavení (sedací a prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezecká přilba) a zjistíš, jak se na cestách via ferrata bezpečně pohybovat a jistit. Následně si vše vyzkoušíš na několika cestách různých obtížností. Po absolvování tohoto kurzu budeš připraven se samostatně vydat vstříc vertikálním dobrodružstvím. Pořádáme naše kurzy pro malé skupiny lidí tak, aby byla zajištěna maximální bezpečnost a každý účastník kurzu dostal individuální péči.


Program

IMG_47281. den: Zážitkama nabitý víkend začne v sobotu ráno, kdy vyrazíme k rakouskému Hohewandu na cvičnou ferratu. Vše si vysvětlíme, ukážeme a poté se vydáme na první via ferratu. Po sestupu krátce přejedeme k Tureckému hradu a vylezeme zajištěnou cestou na vrchol. Poté nás čeká přejezd na ubytování, u kterého je zajištěná skála, na které se dá trénovat. Druhý den vyrazíme na jednu z nejhezčích via ferrat v Rakousku, Hans von Heidsteig. Odměnou nám bude nejen krásná horská túra, ale i daleké výhledy a občerstvení v horské chatě. Podrobný program najdeš zde.

Nocleh a strava

IMG_4728 Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Bydlet budeme v horské chatě Weichtalhaus. Za chatou je skála s cvičnými zajištěnými cestami, které jsou nám k dispozici. V blízkosti chaty je řeka, ve které se dá koupat. Na chatě je výborná kuchyně s venkovním posezením. Povlečení i lůžkoviny dostaneme na místě.
Stravování není zahrnuto v ceně zájezdu. Na chatě se dá domluvit polopenze nebo cokoli z nabídky. Během túr pak stravování z vlastních zdrojů.

Doprava

dodavky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Nejčastěji jezdíme mikrobusy Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce/řidič. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je vyšší než autobusem. Vlastní doprava je také možná. Podrobné informace a fotky najdeš zde.Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš zde.

Cena

Základní cena: 4 900 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu mikrobusem
  • 1x ubytování na horské chatě
  • služby průvodce
  • zapůjčení vybavení (horolezecká přilba, pádová brzda, sedací a hrudní úvazek včetně provazovací smyčky)
  • parkovné, poplatky
  • DPH, pojištění proti úpadku a další náklady CK

Cena nezahrnuje:

  • stravování
  • komplexní pojištění na cesty - Union Sport B


Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
20.7.2024 - 21.7.2024
Délka pobytu:
2 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionHorská chataStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Minibus
Cena 4 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Pavel-Mrhalek-2
Pavel Mrhálek

Svěřte svoje první kroky po zajištěných cestách do rukou profesionálům. Naučíme vás vše potřebné, aby byly vaše další samostatné kroky jisté a bezpečné.

Vyražte s námi za dobrodružstvím