Kurz via ferrata Raxalpe

Kurz pohybu na zajištěných cestách pro začátečníky i mírně pokročilé (B-C)

Proběhnuté zájezdy

F241
od 27.5.2023
do 28.5.2023
2 dny
4 700 Kč
F242
od 8.7.2023
do 9.7.2023
STOP - vyprodáno
2 dny
4 700 Kč
F243
od 23.9.2023
do 24.9.2023
Termín zrušen
2 dny
4 700 Kč

Toužíš vidět hory z vertikální perspektivy? Pojď se s našimi zkušenými instruktory vydat vstříc nevšedním zážitkům do horského světa zajištěných cest via ferrata. Užij si nepopsatelný pocit z výstupu na vrchol, který vám umožní poznat nejen hory, ale především sám sebe. Rakouské hory na Tebe čekají s otevřenou náručí a ty máš jedinečnou možnost nasát jejich neuvěřitelnou krásu a velkolepost.

Kurz via ferrata RaxalpePod odborným dohledem se nejprve naučíš používat nezbytné vybavení (sedací a prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezecká přilba) a zjistíš, jak se na cestách via ferrata bezpečně pohybovat a jistit. Následně si vše vyzkoušíš na několika cestách různých obtížností. Po absolvování tohoto kurzu budeš připraven se samostatně vydat vstříc vertikálním dobrodružstvím. Pořádáme naše kurzy pro malé skupiny lidí tak, aby byla zajištěna maximální bezpečnost a každý účastník kurzu dostal individuální péči.

Program

IMG_47281. den: Zážitkama nabitý víkend začne v sobotu ráno, kdy vyrazíme k rakouskému Hohewandu na cvičnou ferratu. Vše si vysvětlíme, ukážeme a poté se vydáme na Tvoji první via ferratu. Po sestupu krátce přejedeme k Tureckému hradu a vylezeme zajištěnou cestou na vrchol. Přejezd na ubytování u kterého je zajištěná skála, na které se dá trénovat. Druhý den vyrazíme na jednu z nejhezčích via ferrat v Rakousku, Hans von Heidsteig. Odměnou nám bude nejen krásná horská túra, ale i daleké výhledy a občerstvení v horské chatě. Podrobnější program najdeš zde.

Nocleh a strava

IMG_4728 Ubytovaní budeme v horské chatě Weichtalhaus. Za chatou je skála s cvičnými zajištěnými cestami, které jsou nám k dispozici. Můžeme si vyzkoušet i základy sportovního lezení. V blízkosti chaty je řeka, ve které se dá vykoupat. Na chatě je výborná kuchyně s posezením i venku. Povlečení i lůžkoviny dostaneme, není nutné brát s sebou.
Stravování: Na chatě se dá domluvit polopenze nebo cokoli z nabídky. Během túr z vlastních zdrojů.

Doprava

dodavky Doprava je zahrnuta v ceně zájezdu. Nejčastěji jezdíme dodávkami Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce. Díky tomu můžeme nabídnout řadu nástupních míst na Moravě. Vlastní doprava je ale také možná (sleva 500 Kč). V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je mnohem vyšší než autobusem. Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.

Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

Základní cena: 4 700 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu
  • horského průvodce
  • ubytování na horské chatě/penzionu,
  • zapůjčení vybavení (horolezecká přilba, sedací a prsní úvazek, pádová brzda na zajištěné cesty),
  • informační materiály,
  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • stravu
  • komplexní pojištění na cesty Union SPORT BLehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
27.5.2023 - 28.5.2023
Délka pobytu:
2 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionHorská chataStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Minibus
Cena 4 700 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Pavel-Mrhalek-2
Pavel Mrhálek

Svěřte svoje první kroky po zajištěných cestách do rukou profesionálům. Naučíme vás vše potřebné, aby byly vaše další samostatné kroky jisté a bezpečné.

Vyražte s námi za dobrodružstvím