Kurz via ferrata Raxalpe

Kurz pohybu na zajištěných cestách pro začátečníky i mírně pokročilé (B-C)

Vyberte si termín

F243
od 20.8.2022
do 21.8.2022
Prázdninový termín
2 dny
3 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

F241
od 28.5.2022
do 29.5.2022
STOP - vyprodáno / zrušeno
2 dny
3 900 Kč
F242
od 2.7.2022
do 3.7.2022
Prázdninový termín
2 dny
3 900 Kč

Toužíte vidět hory z vertikální perspektivy? Pojďte se s našimi zkušenými instruktory vydat vstříc nevšedním zážitkům do horského světa zajištěných cest (Via Ferrata, Klettersteig). Užijte si nepopsatelný pocit z výstupu na vrchol, který vám umožní poznat nejen hory, ale především sám sebe a své možná netušené možnosti. Rakouské hory na vás čekají s otevřenou náručí a vy máte jedinečnou možnost nasát jejich neuvěřitelnou krásu a velkolepost. Vyražte s námi na kurz via ferrata!

Kurz via ferrata I - Raxalpe (Pavel Nevrkla)Ať už jste zkušení horalé, nebo toužíte poprvé vyzkoušet výstupy po skalních cestách, s námi si výlet užijete naplno. Pod odborným dohledem se nejprve naučíte používat nezbytné vybavení (sedací a prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezecká přilba) a zjistíte, jak se na cestách via ferrata bezpečně pohybovat a jistit. Následně si nově nabyté znalosti vyzkoušíte na několika cestách různých obtížností. Všem účastníkům bude věnována maximální profesionální péče, své obavy tedy můžete klidně nechat doma. Náplň kurzu je díky mnohaletým zkušenostem přizpůsobena výkonnostní úrovni účastníků a vyladěna téměř k dokonalosti. Po úspěšném absolvování tohoto kurzu budete připraveni se samostatně vydat vstříc vertikálním dobrodružstvím.

Jelikož se považujeme za profesionály, děláme naše kurzy pro malé skupiny lidí tak, aby byla zajištěna maximální bezpečnost a každý účastník kurzu dostal individuální péči. Maximální počet účastníků na jednoho instruktora je 8 lidí. Maximální počet účastníků jednoho kurzu je 16 lidí (+2 instruktoři). Tato skupinka nám umožňuje nejen maximální možnou péči za přijatelnou cenu, dává také možnost flexibility a rychlé změny programu podle aktuálních podmínek.

Program

1. den: Odjezd z Brna v brzkých ranních hodinách. Účastníci s vlastní dopravou sraz v blízkosti Wienner Neustadt. Nejprve se pod skálou seznámíme s používáním bezpečnostního vybavení, pohybem po zajištěné cestě a bezpečnostními zásadami. Během dne pak vylezeme dvě zajištěné cesty střední obtížnosti v horské skupině Hohewand, které jsou vhodné svojí polohou a charakterem pro náš kurz. Mezi jednotlivými cestami se budeme přesouvat minibusem/auty. Pořadí zvolíme dle aktuální situace. Večer přesun na ubytování.

2. den: Výstup pravou horskou zajištěnou cestou Hans von Haidsteig (klasifikace C – D, převážně však obtížnosti B - C s jedním místem obtížnosti D) na vrchol Preinerwand (1783 m). Pěší sestup k mikrobusu/autům a rozjezd ke svým domovům.

Nocleh a strava

Ubytování: V penzionu Landgasthof Kaiserbrunn. Případně podobném penzionu v oblasti. Na každý termín bude místo ubytování upřesněno před odjezdem.

Stravování: V místě nocování, přes den z vlastních zdrojů.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob, minibusem pro 19 osob. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.

Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, které obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.

Vlastní doprava je možná se slevou 600,- Kč

Důležité informace

Obtížnost:
Kurz je koncipovaný tak, aby jej zvládl průměrně zdatný jedinec, který má zkušenosti s turistikou. Je schopný zvládnout za den 8 hodin chůze v horském prostředí s převýšením 1000 výškových metrů. Zdravý strach z výšek nesmí chybět, ale není radno přeceňovat své síly. Pokud trpíte panickým strachem z volné hloubky či závratěmi, nebude pravděpodobně účast vhodná. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit.

Povinné vybavení: Na tuto akci vám zdarma zapůjčíme potřebné vybavení (sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost 15 Kn), horolezecká přilba a jistící set (brzda) na zajištěné cesty). Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení: Oblečení do slunného a teplého počasí, stejně tak oblečení pro případ deště a chladného počasí. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí.

Klimatické podmínky: Budeme se pohybovat ve výškách 500 – 2000 m ve vysokohorském prostředí.

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd zahrnuje komplexní pojištění na cesty SPORT B. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 3 900 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu
  • instruktory,
  • ubytování na horské chatě/penzionu,
  • zapůjčení vybavení (horolezecká přilba, sedací a prsní úvazek, pádová brzda na zajištěné cesty),
  • informační materiály,
  • pojištění CK proti úpadku, komplexní pojištění na cesty Union SPORT B

Cena nezahrnuje:

  • stravuLehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
20.8.2022 - 21.8.2022
Délka pobytu:
2 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionHorská chataStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Minibus
Cena 3 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Pavel-Mrhalek-2
Pavel Mrhálek

Svěřte svoje první kroky po zajištěných cestách do rukou profesionálům. Naučíme vás vše potřebné, aby byly vaše další samostatné kroky jisté a bezpečné.

Vyražte s námi za dobrodružstvím