Fantastické ferraty Solné komory

Vyhlášené via ferraty v okolí Hallstatu

Proběhnuté zájezdy

F215
od 21.7.2023
do 23.7.2023
STOP - vyprodáno
3 dny
6 100 Kč
F216
od 15.9.2023
do 17.9.2023
Termín zrušen
3 dny
5 900 Kč

Dachstein a Solná komora patří k nejoblíbenějším via ferratovým oblastem Rakouska. Vybrali jsme pro vás tři nejhezčí a nejzajímavější, které by měl mít v deníčku každý nadšený ferratista. Zažiješ vzdušný a fotogenický žebřík na Donnerkogel, pestrou a rozmanitou soutěsku s vodopády, lanové mosty a krásné výhledy nejen na Dachstein.

Vzdušný žebřík na IntersportuBěhem třídenního vertikálního zážitku si projdeme nádhernou soutěsku Postalmklamm (D), vzdušný žebřík na Intersportu (C/D) a panoramatickou Katrin (B/C). To vše v doprovodu zkušeného horského průvodce, který se postará o Tvoji bezpečnost a komfort. Zažij úžasnou alpskou atmosféru, krásné panoramatické lezení a pohodu v dobré a stejně naladěné společnosti. Akce je určená pro zkušenější ferratisty nebo absolventy některého z našich ferratových kurzů.

Program

Gosausee z IntersportuBrzy ráno vyrazíme do Bad Ischl, odkud vyjedeme lanovkou k nástupu na Katrin, po vylezení si dáme občerstvení v horské chatě a přejedeme do kempu v Hallstatu. Druhý den se vydáme do soutěsky Postalmklamm, kde vede tříhodinová ferrata v kaňonu plná zajímavých lezeckých prvků. Poslední den opět krátký přejezd ke Gosavskému jezeru, kde si ušetříme dlouhý a nudný nástup na Intersport lanovkou. Ferrata nás dovede až na vrchol Donnerkogelu (2050 m.n.m) krásným horským lezením, pro odvážné část i dlouhým vzdušným žebříkem. Podrobný program najdeš v tomto odkaze.

Nocleh a strava

IMG_3523Ubytování: Dvě noci strávíme v krásném a vybaveném kempu v městečku Hallstatt. Individuálně lze domluvit ubytování v místním penzionu (za příplatek).

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. V místě ubytování je obchod a spousta restaurací. V kempu je k dispozici kuchyňka, lednička, teplá voda, Wi-Fi. Pro dokreslení kempové atmosféry můžeme večer udělat grilování nebo opékání.

Doprava

dodavky Doprava je zahrnuta v ceně zájezdu. Nejčastěji jezdíme dodávkami Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce. Díky tomu můžeme nabídnout řadu nástupních míst na Moravě. Vlastní doprava je ale také možná (sleva 500 Kč). V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je mnohem vyšší než autobusem. Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.


Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

Základní cena: 5 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • 2x nocleh v kempu
 • dopravu
 • práci horského průvodce a řidiče
 • mýtné do Postalm a dálniční poplatky
 • náklady průvodce
 • informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • Stravu
 • zapůjčení ferratové výbavy (helma, prsák, sedák, brzda a nesešitá plochá smyčka), lze zapůjčit v naší půjčovně
 • lanovka na Katrin (2O euro)
 • lanovka na Donnerkogel (20 euro)
 • ubytování v penzionu, pokud máte o ubytování v penzionu zájem, napište to do poznámky v přihlášce.
 • pojištění Union Sport B

Těžký program

Zájezd vhodné pro zdatné a zkušené turisty.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
21.7.2023 - 23.7.2023
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Rakousko
Minibus
Cena 6 100 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím