Dolomity - ferraty v okolí Marmolady

Zajištěné cesty v oblasti Sella rondy

Vyberte si termín

F532
od 12.6.2024
do 17.6.2024
6 dní
11 900 Kč

ZÁJEZD JE VE VÝVOJI.Nádherné Dolomity nadchnou každého horala. Vystoupíš na nejvyšší horu Dolomit - Marmolada - krásnou a exponovanou zajištěnou cestou. Čekají tě impozantní výhledy a pohledy na ojedinělé skalní masivy, vysoké hory, údolí, ledovec a také chodby válečných pevnůstek z 1. světové války. Vyzkoušíš si jedny z nejstarších ferrat v Evropě, které patří k těm obtížnějším. Není vhodné pro začátečníky.

dolomitiGruppo di Sella - stejně tak jako oblast Sella Ronda je známá každému lyžaři, stejně tak je tato lokalita Dolomit lákavá pro nadšence turistiky a zajištěných cest v létě. Asi každý zná fotogenické masivní skalní útvary s ostrými špičkami Dolomit. Odtud pochází jedny z nejstarších ferrat na světě vůbec. První cesty se totiž vytvářely pro jednodušší přechod terénu vojákům za 1. světové války. Budeš s námi objevovat chodby a pevnůstky ve skalách, které měly za úkol hlídat válečnou frontu. Pokusíš se o výstup na nejvyšší vrchol Dolomit Marmolada (3343 m).
Oblast Západních Dolomit je typická strmými stěnami a věžovitými vrcholy. Nepřehlédnutelné jsou také horské louky a pastviny, jezera, bizardní skály a samotný ledovec kolem nejvyššího vrcholu. To vše dohromady za podpory velmi bohaté sítě turistických tras, s početnými zajištěnými cestami všeho druhu, horskými chatami a lanovkami tvoří ojedinělou lokalitu pro každého outdoorového sportovce i turistu.

Program

dolomity-vrchol1.den – odjezd v brzkých ranních hodinách z nástupních míst. Příjezd na ubytování ve večerních hodinách. Nocleh.
2.den – Ze sedla Sellajoch (2174 m) lanovkou k Rif. Demetz (2679 m), legendární, středně obtížná ferrata Oskar-Schuster-Steig (I+, B) na vrchol Plattkofel (2964 m)). Sestup přes Plattkofelhütte (2297 m) zpět do sedla Sellajoch. (8 hod, ↑700 m, ↓1200 m)
3.den – Nejstarší obtížná zajištěná cesta v Dolomitech Possnecker-Klettersteig (C-D) na vrchol Sellaspitze (2941 m) v masivu Sella ze sedla Sellajoch (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m). Alternativně středně obtížná ferrata Brigada Tridentina (C) ze sedla Gardena (2137 m) k chatě Pisciadúhütte (2583 m) (4 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m).
4.den – Od přehrady Lago di Fedaia obtížnou ferratou Delle Trincee (D). Celou dobu po hřebeni s impozantními výhledy do strmých skalních stěn Marmolady a jejích ledovců. Jako třešinka vrchol Mesola (2727m.) a proplétání se chodbami pevnosti z 1. světové války. (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
5.den - od Lago di Fedaia (2054 m) tentokrát protilehlou stranou výstup velmi dlouhou ferratou Eterna (C/D). Cesta nás povede po severovýchodním hřebeni Marmolady a vrcholem Punta Serauta (2962 m) s pozůstatky opevnění z 1. světové války až k horní stanici lanovky Serauta (2950 m). Možnost prohlídky válečného muzea. Lanovkou dolů. (6 hod, ↑ 950 m, ↓ 100 m). Po túře odjezd přes Německo a Rakousko do ČR.
6. den - dopolední příjezd na nástupní místa.

Nocleh a strava

kemp-poza-di-fassaNocujeme v kempu v nadmořské výšce 1320 m. Kemp je na velmi klidném a slunečném místě, odkud můžeš obdivovat dolomitské panorama. Z kempu se dostaneš snadno jak do městečka, tak do údolí Val di Fassa. Kemp je 200 metrů pěšky od centra Pozza di Fassa. Kemp nabízí svým hostům nové wellness centrum a relaxaci v příjemném a čistém prostředí zařízeném v tradičním alpském stylu. Za poplatek můžeš využít saunu, turecké lázně a relaxační místnost s bylinnými čaji. Kemp získal celou řadu ocenění.
Ubytovat se můžeš ve stanu, v karavanu, v apartmánu nebo v luxusním chaletu. Popis variant a cenové příplatky najdeš zde.
Stravování je na tomto zájezdu v tvé vlastní režii. Budeme navštěvovat místních hospůdky a pohostinství. Je možné se domluvit také na společném vaření. V kempu je k dispozici společná kuchyně.

Doprava

Tento zájezd se jede jedním nebo dvěma mikrobusy pro 9 osob nebo minibusem pro 19 osob. Nástupní místa od Moravy až po Plzeň. Vozidla jsou s námi celou dobu a pohybujeme se s nimi i na místě. Nikde nepřestupujeme ani nečekáme. Vlastní doprava je možná se slevou 1500,- Kč. Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.

Důležité informace

Obtížnost: vyšší - budeme se pohybovat po zajištěných cestách obtížnosti C i D. Ferraty - zajištěné cesty jsou zde i v kolmých úsecích, což vyžaduje fyzickou kondici a také psychickou odolnost proti výškám. Zájezd určitě není vhodný pro začátečníky na zajištěných cestách.

Vybavení: na tomto zájezdu vyžadujeme povinnou výbavu - horolezeckou přilbu, sedací a prsní úvazek, smyci na jejich spojení do celotělového úvazku, ferratovou brzdu a dobré horské boty. Povinnou výbavu je možné si za příplatek 200 Kč/den zapůjčit v naší půjčovně.

Cena

Základní cena: 11.900 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu z ČR pohodlnou dodávkou nebo minibusem
  • 4x ubytování a pobytovou taxu v kempu ve vlastním stanu
  • práci průvodce
  • DPH, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • stravování
  • půjčovné povinného vybavení (200 Kč/den)
  • komplexní pojištění na cesty - doporučujeme Union Sport B (90 Kč/den)

Těžký program

Zájezd vhodné pro zdatné a zkušené turisty.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
12.6.2024 - 17.6.2024
Délka pobytu:
6 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
KempStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)DodávkouMinibus
Cena 11 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím