Dolomity - ferraty v okolí Marmolady

Zajištěné cesty v oblasti Sella rondy

Proběhnuté zájezdy

F533
od 12.6.2024
do 17.6.2024
6 dní
10 900 Kč

Nádherné Dolomity nadchnou každého horala. Túry vedou v okolí nejvyšší hory Dolomit - Marmolada. Poznáš řadu krásných a exponovaných zajištěných cest. Čekají tě impozantní výhledy a pohledy na ojedinělé skalní masivy, vysoké hory, údolí, ledovec a také chodby válečných pevnůstek z 1. světové války. Vyzkoušíš si jedny z nejstarších ferrat v Evropě, které patří k těm obtížnějším. Nedoporučujeme tedy pro začátečníky.

dolomitiGruppo di Sella - stejně tak jako oblast Sella Ronda je známá každému lyžaři, stejně tak je tato lokalita Dolomit lákavá pro nadšence turistiky a zajištěných cest v létě. Asi každý zná fotogenické masivní skalní útvary s ostrými špičkami Dolomit. Odtud pochází jedny z nejstarších ferrat na světě vůbec. První cesty se totiž vytvářely pro jednodušší přechod terénu vojákům za 1. světové války. Budeš s námi objevovat chodby a pevnůstky ve skalách, které měly za úkol hlídat válečnou frontu.
Oblast Západních Dolomit je typická strmými stěnami a věžovitými vrcholy. Nepřehlédnutelné jsou také horské louky a pastviny, jezera, bizardní skály a samotný ledovec kolem nejvyššího vrcholu. To vše dohromady za podpory velmi bohaté sítě turistických tras, s početnými zajištěnými cestami všeho druhu, horskými chatami a lanovkami tvoří ojedinělou lokalitu pro každého outdoorového sportovce i turistu.

Program

dolomity-vrchol1.den – odjezd v brzkých ranních hodinách z nástupních míst. Příjezd na ubytování ve večerních hodinách. Nocleh.
2.den – Ze sedla Sellajoch (2174 m) lanovkou k Rif. Demetz (2679 m), legendární, středně obtížná ferrata Oskar-Schuster-Steig (I+, B) na vrchol Plattkofel (2964 m)). Sestup přes Plattkofelhütte (2297 m) zpět do sedla Sellajoch. (8 hod, ↑700 m, ↓1200 m)
3.den – Nejstarší obtížná zajištěná cesta v Dolomitech Possnecker-Klettersteig (C-D) na vrchol Sellaspitze (2941 m) v masivu Sella ze sedla Sellajoch (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m). Alternativně středně obtížná ferrata Brigada Tridentina (C) ze sedla Gardena (2137 m) k chatě Pisciadúhütte (2583 m) (4 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m).
4.den – Od přehrady Lago di Fedaia obtížnou ferratou Delle Trincee (D). Celou dobu po hřebeni s impozantními výhledy do strmých skalních stěn Marmolady a jejích ledovců. Jako třešinka vrchol Mesola (2727m.) a proplétání se chodbami pevnosti z 1. světové války. (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
5.den - od Lago di Fedaia (2054 m) tentokrát protilehlou stranou výstup velmi dlouhou ferratou Eterna (C/D). Cesta nás povede po severovýchodním hřebeni Marmolady a vrcholem Punta Serauta (2962 m) s pozůstatky opevnění z 1. světové války až k horní stanici lanovky Serauta (2950 m). Možnost prohlídky válečného muzea. Lanovkou dolů. (6 hod, ↑ 950 m, ↓ 100 m). Po túře odjezd přes Německo a Rakousko do ČR.
6. den - dopolední příjezd na nástupní místa.

Nocleh a strava

albertUbytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Bydlet budeme ve studiích Albert pro 3 osoby v městečku Penia. Všechny studia jsou renovované, velmi světlé a skvěle vybavené. V ložnici najdeš manželskou postel, v kuchyňce pohodlný rozkládací gauč. Samozřejmostí je vybavená kuchyně, krásná koupelna a balkón nebo terasa. Osoby doplňujeme do kompletního obsazení 3 osob. Ubytování samostatných dvojic ve studiu je možné za příplatek 3000 Kč/studio. Stravování není zahrnuto v ceně zájezd a je tedy v tvé vlastní režii. Budeme navštěvovat místních hospůdky a pohostinství, případně můžeš využít kuchyňku v rámci apartmánu.

Doprava

dodávkyV základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Dle počtu přihlášených osob je doprava zajištěna dodávkou nebo minibusem. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava je také možná. Podrobné informace a fotky najdeš zde.Důležité informace

Obtížnost:
vyšší - budeme se pohybovat po zajištěných cestách obtížnosti C i D. Ferraty - zajištěné cesty jsou zde i v kolmých úsecích, což vyžaduje fyzickou kondici a také psychickou odolnost proti výškám. Zájezd určitě není vhodný pro začátečníky na zajištěných cestách.

Vybavení:
na tomto zájezdu vyžadujeme povinnou výbavu - horolezeckou přilbu, sedací a prsní úvazek, smyci na jejich spojení do celotělového úvazku, ferratovou brzdu a dobré horské boty. Povinnou výbavu je možné si za příplatek 200 Kč/den zapůjčit v naší půjčovně.

Cena

Základní cena: 10900 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu mikrobusem nebo minibusem
  • 4x ubytování v apartmánech či studiích pro 3 osoby
  • služby průvodce a organizátora
  • parkovné, poplatky
  • DPH, pojištění proti úpadku a další náklady CK

Cena nezahrnuje:

  • stravování
  • zapůjčení vybavení na ferratu (+ 200 Kč/den)
  • komplexní pojištění na cesty - Union Sport B

Sleva za vlastní dopravu: -1 500 Kč Příplatek za 2 osoby ve studiu: +3 000 Kč

Těžký program

Zájezd vhodné pro zdatné a zkušené turisty.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
12.6.2024 - 17.6.2024
Délka pobytu:
6 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
ApartmányStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Dodávka
Cena 10 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím