Totes Gebirge - Gr. Priel

Pěší výstup na nejoblíbenější vrcholy Mrtvých hor - Spitzmauer a Gr. Priel

Proběhnuté zájezdy

3041
od 11.6.2015
do 14.6.2015
4 dny
3 300 Kč

Magické dominanty Východních Alp - Spitzmauer a Grosser Priel - jsou rájem pro horolezce i pěší turisty. Není divu, úchvatné scenérie „Mrtvých hor“ zaujmou naprosto každého. Krása zdejší chráněné oblasti je mimořádná - všudypřítomné bíle zářící vápencové stěny, nepatrné zelené keříky kleče, roztroušené barevné drahokamy v podobě alpínských květů, stáda kamzíků a poletující kavky. To vše dělá z oblasti Totes Gebirge a jejich velikánů lákavý cíl pro všechny, kteří milují aktivní pohyb v jedinečné přírodě. Projděte se s námi na dva nejvyšší a nejkrásnější alpské vrcholy a nechte se unášet krajinou impozantních vzdušných zážitků!

Totes Gebirge - Gr. Priel Alpské scenérie nemají konkurenci a vydat se pěšky na hlavní vrcholy úžasných Totes Gebirge je ten nejlepší způsob, jak se o tom přesvědčit. Provedeme vás krajem unikátních vápencových krás a obě pěší túry jistě nadchnou každého milovníka turistiky. Vyrážet na výlety budeme z útulné horské chaty Prielschutzhaus, kde si pochutnáme na zdejších snídaních a večeřích. Jídlo přes den si každý zajistí sám z vlastních zásob. Délka každé túry se pohybuje kolem 9 h, pohybovat se budeme zejména po klikatících se kamenitých pěšinkách a cestách. Čeká nás denní převýšení kolem 1000 m, je tedy důležité být v dobré fyzické kondici. Po celou dobu akce vás budou provázet někteří z našich profesionálních a sympatických průvodců. Užijte si překrásné večerní i ranní výhledy na alpské velikány přímo z terasy chaty a vydejte se s námi pohladit vrcholový kříž v působivé zemi Totes Gebirge!

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna, přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice do Rakouska (noční přejezd).

2. den: Dopoledne během 3 h vystoupáme z vesnice Hinterstoder (600 m) podél vodopádů Klinser Wasserfall na horskou chatu Prielschutzhaus (1420 m), kde se ubytujeme. Po občerstvení nás čeká túra na nejkrásnější vrcholovou pyramidu Mrtvých hor, Spitzmauer (2446 m). Přes sedlo Klinserschlucht (1807 m) dojdeme až ke kovové plastice protěže na vrcholu Spitzmaueru, odkud si vychutnáme unikátní rozhledy do krajiny. Po zápisu do vrcholové knihy sestoupáme zpět k chatě, kde nás čeká nocleh a večeře z nabídky zdejší kuchyně. Délka túry: 9 h (stoupání 1800 m, klesání 1000 m)

3. den: Po snídani vyrazíme směrem k nejvyššímu vrcholu pohoří Totes Gebirge. Kamenitými pěšinkami přes závěrečný hřebínek dojdeme až na špici mohutného Grosser Prielu (2515 m) ke kovovému kříži. Dýchnou na nás fantastické expozice, při dobré viditelnosti dohlédneme až na ledovcem pokrytý Dachstein. Přes obří kotel Kuhkar sestoupáme zpět k chatě. Večeře, nocleh. Délka túry: 9 h (stoupání 1100 m, klesání 1100 m)

4. den: Poslední den po snídani sestoupíme zpět do střediska Hinterstoder do údolí Stodertal. Zde se setkáme s autobusem a následuje přejezd Rakouska přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu zpět do Brna, kam dorazíme ve večerních hodinách. Délka túry: 3 h (klesání 800 m)

Nocleh a strava

Ubytování: Obě dvě noci strávíme na horské chatě Prielschutzhaus. Budeme usínat ve společné noclehárně na matracích s teplými dekami k dispozici. Je třeba mít s sebou vlastní vložku do spacáku, samotný spacák potřeba není. Samozřejmostí na chatě je WC a sprchu si můžete dát za poplatek 1 euro. Chata disponuje i perfektně vybavenou sušárnou včetně vytápěných stojanů na boty, takže v případě přeháňky je kde věci usušit.

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. Na chatě doporučujeme využít tamní nabídky kuchyně. Polévku si můžete dát od 4 euro, hlavní jídlo od 9 euro. Existuje zde možnost objednání snídaně za 9,50 euro nebo polopenze za 27 euro. Pivo stojí cca 4 eura, teplé nápoje 3 eura. Vaření samostatně nedoporučujeme, neboť byste potřebovali veškeré vybavení k vaření vlastní a vařit v chatě samotné se nesmí, pouze venku. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby z ČR.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Jihlava-Humpolec, Praha, České Budějovice
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Doporučené vybavení: Obě túry projdeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme až na konci zájezdu.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 600 až 2500 m ve vysokohorském prostředí. Zájezd je koncipovaný tak, aby jej zvládl průměrně zdatný jedinec, který má zkušenosti s turistikou. Předpokladem je být v dobré fyzické kondici - zvládnout za den 9 hodin chůze v horském prostředí s převýšením 1000 výškových metrů. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 0 až 20 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje: 2 noclehy na horské chatě (členové Alpenvereinu 10 euro/noc, nečlenové 20 euro/noc), stravu, cestovní pojištění

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
11.6.2015 - 14.6.2015
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 3 300 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím