Přechod Velké Fatry

Pohodové túry travnatým hřebenem

Proběhnuté zájezdy

T146
od 8.6.2023
do 11.6.2023
4 dny
7 500 Kč
T147
od 28.9.2023
do 1.10.2023
Termín zrušen
4 dny
7 900 Kč

Velká Fatra - okouzlující slovenské hory. Rozhledy z příjemného travnatého hřebene. Na všechny strany uvidíš hory. Užij si celý přechod s výhodou jednodenních túr nalehko. Poznej nejkrásnější část celého pohoří.

Velká Fatra (Vendy Vychodilová)Nenáročné pohodové túry nalehko nás čekají při přechodu krásného hřebene Velké Fatry - slovenského národního parku. Střídavě projdeme kvetoucí louky, svěží travnaté chodníčky, malebná údolí i masivní vrcholy s úžasnými výhledy. Délka denních túr bude v rozmezí 7 až 9 hodin včetně přestávek na odpočinek a focení. Na jednotlivých trasách nastoupáme 700 až 1000 m a sejdeme 1000 až 1200 m. Ochutnáme Liptovské speciality slovenské kuchyně v příjemném prostředí chaty Horec, kde budeme po celou dobu ubytováni. Objevíme jedinečný živý skanzen v horské osadě Vlkolínec zařazený mezi chráněné památky UNESCO. Po celou dobu přechodu tě doprovodí zkušený a sympatický průvodce.

Program

1. den: V odpoledních hodinách odjezd z nástupních míst na Moravě na Slovensko. Příjezd a ubytování ve večerních hodinách v podhorské osadě Liptovské Revúce v chatě Horec.

2. den: Ráno vyjedeme autobusem na hřeben Velké Fatry na začátek naší pěší trasy – zalesněnou Smrekovicu (1339 m). Pozvolným stoupáním kolem rezervace Skalná Alpa dojdeme na vrcholovou pyramidu Rakytov (1567 m), odkud si vychutnáme výhledy, které berou dech - panoramata Vysokých, Západních i Nízkých Tater, Malé Fatry i Chočských vrchů. Projdeme zajímavým útvarem Skalní brána, traverzujeme kosodřevinový masív Černého Kameně (1480 m) a přes sedlo vystoupáme na vrcholové travnaté pláně Ploské (1532 m). Během sestupu hřebenem Magury mineme bačovskou salaš a sejdeme do údolí, kde nás v Liptovské Revúci čeká večeře a nocleh.
Délka přechodu: 7-9h (stoupání 700 m, klesání 1200 m)

Velká Fatra (Vendy Vychodilová)3. den: Zelenou dolinou podél potoka vystoupáme z Revúci na rozcestí Chyžky (1340 m) a budeme pokračovat v přechodu Velké Fatry. Projdeme kolem přírodní rezervace Suchý vrch (1550 m), která nás okouzlí svými vápencovými skalisky. Mírným stoupáním dojdeme na nejvyšší vrchol Ostredok (1592 m) s překrásnými rozhledy do kraje. Travnatým hřebenem dorazíme na vyhlídkovou Križnou (1574 m) a odtud přes Rybovské a Prašnické sedlo sestoupíme Suchou dolinou zpět k naší chatě.
Délka přechodu: 7-9h (stoupání 1000 m, klesání 1000 m)

4. den: Varianta A: Autobus nás vyveze na Smrekovicu. Vydáme se na krásnou hřebenovku přes mohutnou Malou Smrekovicu (1485 m), Šiprúnská sedla, vrchol Vtáčnik (1090 m) a rozkvetlé louky do památkové rezervace UNESCO Vlkolínec. Lidová architektura osady s 45 dřevěnicemi, jež jsou téměř všechny dosud obývané, na vás dýchne jedinečnou atmosférou. Vstupné do Vlkolínce 2 eura není zahrnuto v ceně zájezdu.
Délka přechodu: 4,5 h (stoupání 400 m, klesání 900 m)

Varianta B: Prohlídka skanzenu Vlkolínce po pěším výstupu z obce Biely potok, kam tě doveze autobus. Možnost procházky ke Krkavé skale (22 m), jedné z nejvyšších skalních jehel na Slovensku.
Délka túry: 3 h (stoupání 250 m, klesání 250 m)

Nocleh a strava

chata-horecUbytování: Všechny tři noci strávíme v Liptovské Revúci v horské chatě Horec. Ubytovaní budeme ve 4 nebo 6-ti lůžkových pokojích se společným WC a sprchou na chodbě. 4 lůžkový rodinný pokoj s možností přistýlky, samostatným WC, sprchou a vlastním kuchyňským koutem lze využít za příplatek 100 Kč/os. za celý pobyt. Stejně vybavený 2 lůžkový pokoj s přistýlkou je pak za příplatek 500 Kč/os. za celý pobyt. Pokud máš o 2 či 4 lůžkový pokoj zájem, prosím, uveď tuto informaci do poznámky v přihlášce.

Stravování: V ceně zájezdu je polopenze v chatě Horec. Začínáme 2. den snídaní a končíme 4. den taktéž snídaní. Existuje zde po domluvě možnost zajištění bezmasé stravy. Zájem o tuto variantu, prosím, uveď do přihlášky. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby. Vynikající slovenské sýry si koupíš v den odjezdu na zpáteční cestě do ČR.

Doprava

dodavka V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava je také možná se slevou 600 Kč. Mikrobus řídí náš průvodce/řidič a je zde dostatek místa pro nohy i zavazadla.
Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.

Důležité informace

Doporučené vybavení: Všechny túry půjdeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí. Hodit se mohou turistické hole.

Klimatické podmínky a náročnost: Jednodenní túry vedou méně náročným terénem a absolvujeme je nalehko. Všechny nepotřebné věci budeme mít během túr uschované na ubytování v chatě Horec. První a poslední den si usnadníme výstup a na hřeben nás vyveze autobus. V průběhu celého pobytu můžeš individuálně absolvovat lehké túry v okolí Revúci coby alternativy k hlavnímu programu.

Cena

Základní cena: 7 500 - 7 900 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu tam a zpět
  • 3x nocleh na chatě Horec,
  • 2x večeři a 3x snídani na chatě Horec,
  • vstupné do skanzenu Vlkolínec,
  • informační materiály,
  • pojištění CK proti úpadku, průvodce, DPH

Cena nezahrnuje:

  • stravování mimo zajištěnou polopenzi,
  • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B

Příplatky:

  • 100 Kč/os. za rodinný pokoj s přistýlkou
  • 500 Kč/os. za dvoulůžkový pokoj s přistýlkou

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
8.6.2023 - 11.6.2023
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Slovensko
Horská chataPolopenzeStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 7 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Vendy-blog
Vendy Vychodilová

Cinkot zvonků oveček, slunce nad hlavou a nedozírné dálky před vámi, kdo by odolal – Nízké Tatry nebo Velká Fatra, krásné Slovensko je za rohem. Pojeďte!

Vyražte s námi za dobrodružstvím