Přechod Velké Fatry

Pohodové túry travnatým hřebenem

Proběhnuté zájezdy

3011
od 14.5.2015
do 17.5.2015
4 dny
3 900 Kč
P161
od 17.5.2018
do 20.5.2018
4 dny
3 900 Kč

Velká Fatra, jedny z okouzlujících slovenských hor. Krása jejich hřebenů rozkvete ještě víc právě na jaře. Sněhobílé vápencové příkrovy zpestří barevný koberec bramboříků, sasanek i upolínů a zarostlé partie nás uchvátí svým pralesním tichem. Rozhledy z příjemného travnatého hřebenu nás pohltí, na všechny strany uvidíte hory. Z rozjímání nás může vytrhnout cinkot zvonců oveček, které bačové shánějí do nedalekých roztroušených salaší. Ponořte se do jarních krás Velké Fatry a vyrazte s námi na nezapomenutelný prodloužený víkend plný pohodových horských túr!

Velká Fatra Nenáročné pohodové túry nalehko nás čekají při přechodu krásného hřebene Velké Fatry, slovenského národního parku. Střídavě projdeme přes kvetoucí louky, svěží travnaté chodníčky, malebná údolí i masivní vrcholy s úžasnými výhledy. Délka denních túr bude v rozmezí 7 až 9 hodin včetně přestávek na odpočinek. Zažijeme převýšení tras ve stoupání 700 až 1000 m a v klesání 1000 až 1200 m. Ochutnáme Liptovské speciality slovenské kuchyně v příjemném prostředí chaty Horec, místě našeho ubytování. Objevíme jedinečný živý skanzen v horské osadě Vlkolínec zařazený mezi chráněné památky UNESCO. Po celou dobu přechodu vás budou doprovázet někteří z našich zkušených a sympatických průvodců. Pojďte se jen tak projít po zasněných travnatých hřebenech a nechte se uchvátit přírodou jedinečně krásné Velké Fatry!

Program

1. den: V odpoledních hodinách odjezd z Brna, přes Olomouc na Slovensko. Příjezd a ubytování ve večerních hodinách v podhorské osadě Liptovské Revúce.

2. den: Ráno vyjedeme autobusem na hřeben Velké Fatry na začátek naší pěší trasy – zalesněnou Smrekovicu (1339 m). Pozvolným stoupáním kolem rezervace Skalná Alpa dojdeme na vrcholovou pyramidu Rakytov (1567 m), odkud si vychutnáme výhledy, které berou dech - panoramata Vysokých, Západních i Nízkých Tater, Malé Fatry i Chočských vrchů. Projdeme zajímavým útvarem Skalní brána, traverzujeme kosodřevinový masív Černého Kameně (1480 m) a přes sedlo vystoupáme na vrcholové travnaté pláně Ploské (1532 m). Během sestupu hřebenem Magury mineme bačovskou salaš a sejdeme do údolí, kde nás v Liptovské Revúci čeká večeře a nocleh. Délka přechodu: 7-9h (stoupání 700 m, klesání 1200 m)

3. den: Zelenou dolinou podél potoka vystoupáme z Revúci na rozcestí Chyžky (1340 m) a budeme pokračovat v přechodu Velké Fatry. Projdeme kolem přírodní rezervace Suchý vrch (1550 m), která nás okouzlí svými vápencovými skalisky. Mírným stoupáním dojdeme na nejvyšší vrchol Ostredok (1592 m) s překrásnými rozhledy do kraje. Travnatým hřebenem dorazíme na vyhlídkovou Križnou (1574 m) a odtud přes Rybovské a Prašnické sedlo sestoupíme Suchou dolinou zpět k naší chatě. Délka přechodu: 7-9h (stoupání 1000 m, klesání 1000 m)

4. den: Autobus nás vyveze na Smrekovicu. Vydáme se na krásnou hřebenovku přes mohutnou Malou Smrekovicu (1485 m), Šiprúnská sedla, vrchol Vtáčnik (1090 m) a rozkvetlé louky do památkové rezervace UNESCO Vlkolínec. Lidová architektura osady s 45 dřevěnicemi, jež jsou téměř všechny dosud obývané, na vás dýchne jedinečnou atmosférou. Vstupné do Vlkolínce 2 eura není zahrnuto v ceně zájezdu. Délka přechodu: 4,5 h (stoupání 400 m, klesání 900 m)
Poslední den je po dohodě možná i snažší alternativa. Prohlídka skanzenu Vlkolínce po pěším výstupu z obce Biely potok. Možnost procházky ke Krkavé skale (22 m), jedné z nejvyšších skalních jehel na Slovensku. Délka alternativní túry: 3 h (stoupání 250 m, klesání 250 m)
Přejezd Slovenska zpět přes Olomouc s návratem do Brna ve večerních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování: Všechny tři noci strávíme v Liptovské Revúci v horské chatě Horec. Ubytovaní budeme v 6 lůžkových pokojích se společným WC a sprchou na chodbě. 2 lůžkový apartmán a 4 lůžkové rodinné pokoje s možností přistýlky, samostatným WC a sprchou můžeme využít za příplatek 200 Kč/os. za celý pobyt. Pokud byste měli o 2 či 4 lůžkový pokoj zájem, prosím, uveďte tuto informaci do poznámky v přihlášce.

Stravování: V ceně zájezdu máme polopenzi v chatě Horec. Tu poprvé ochutnáme 2. den při snídani a poslední jídlo 4. den budeme mít taktéž snídani. Existuje zde po domluvě možnost zajištění bezmasé stravy. Váš zájem o tuto variantu, prosím, uveďte do přihlášky. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby. Vynikající slovenské sýry budete moci nakoupit v den odjezdu na zpáteční cestě do ČR.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Olomouc
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Doporučené vybavení: Všechny túry projdeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí.

Klimatické podmínky a náročnost: Jednodenní túry vedou méně náročným terénem a absolvujeme je nalehko. Všechny nepotřebné věci budeme mít během túr uschované na ubytování v chatě Horec. První a poslední den si usnadníme výstup a na hřeben nás vyveze autobus. V průběhu celého pobytu můžete individuálně absolvovat lehké túry v okolí Revúci coby alternativy k hlavnímu programu. Počasí je na Velké Fatře, jako v každých horách, těžko předvídatelné. Denní teplota se může na konci května pohybovat mezi 20 až 5 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Proto je dobré, co se týče zejména vybavení, být připraven na vše.

Více o krásách a zajímavostech Velké Fatry u nás v blogu v článku Vzpomínka na Vekou Fatru.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), 3x nocleh, 2x polopenzi a 1x snídani na chatě Horec, informační materiály, pojištění CK proti úpadku, průvodce, pojištění storna zájezdu

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
14.5.2015 - 17.5.2015
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Slovensko
Horská chataPolopenzeStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 3 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Vendy-blog
Vendy Vychodilová

Cinkot zvonků oveček, slunce nad hlavou a nedozírné dálky před vámi, kdo by odolal – Nízké Tatry nebo Velká Fatra, krásné Slovensko je za rohem. Pojeďte!

Vyražte s námi za dobrodružstvím