Přechod Velké Fatry

Pohodové túry travnatým hřebenem

Proběhnuté zájezdy

T146
od 11.8.2022
do 14.8.2022
STOP - vyprodáno
4 dny
5 500 Kč

Velká Fatra, jedny z okouzlujících slovenských hor. Krása jejich hřebenů rozkvete ještě víc právě na jaře. Rozhledy z příjemného travnatého hřebenu Tě pohltí, na všechny strany uvidíš hory. Ponoř se do jarních krás Velké Fatry a vyraž s námi na nezapomenutelný prodloužený víkend plný pohodových horských túr!

Velká Fatra Nenáročné pohodové túry nalehko nás čekají při přechodu krásného hřebene Velké Fatry, slovenského národního parku. Střídavě projdeme přes kvetoucí louky, svěží travnaté chodníčky, malebná údolí i masivní vrcholy s úžasnými výhledy. Délka denních túr bude v rozmezí 7 až 9 hodin včetně přestávek na odpočinek. Na jednotlivých trasách nastoupáme 700 až 1000 m a sejdeme 1000 až 1200 m. Ochutnáme Liptovské speciality slovenské kuchyně v příjemném prostředí chaty Horec, místě našeho ubytování. Objevíme jedinečný živý skanzen v horské osadě Vlkolínec zařazený mezi chráněné památky UNESCO. Po celou dobu přechodu vás budou doprovázet někteří z našich zkušených a sympatických průvodců. Pojďte se jen tak projít po zasněných travnatých hřebenech a nechte se uchvátit přírodou jedinečně krásné Velké Fatry!

Program

1. den: V odpoledních hodinách odjezd z Kroměříže na Slovensko. Příjezd a ubytování ve večerních hodinách v podhorské osadě Liptovské Revúce v chatě Horec.

2. den: Ráno vyjedeme autobusem na hřeben Velké Fatry na začátek naší pěší trasy – zalesněnou Smrekovicu (1339 m). Pozvolným stoupáním kolem rezervace Skalná Alpa dojdeme na vrcholovou pyramidu Rakytov (1567 m), odkud si vychutnáme výhledy, které berou dech - panoramata Vysokých, Západních i Nízkých Tater, Malé Fatry i Chočských vrchů. Projdeme zajímavým útvarem Skalní brána, traverzujeme kosodřevinový masív Černého Kameně (1480 m) a přes sedlo vystoupáme na vrcholové travnaté pláně Ploské (1532 m). Během sestupu hřebenem Magury mineme bačovskou salaš a sejdeme do údolí, kde nás v Liptovské Revúci čeká večeře a nocleh.
Délka přechodu: 7-9h (stoupání 700 m, klesání 1200 m)

3. den: Zelenou dolinou podél potoka vystoupáme z Revúci na rozcestí Chyžky (1340 m) a budeme pokračovat v přechodu Velké Fatry. Projdeme kolem přírodní rezervace Suchý vrch (1550 m), která nás okouzlí svými vápencovými skalisky. Mírným stoupáním dojdeme na nejvyšší vrchol Ostredok (1592 m) s překrásnými rozhledy do kraje. Travnatým hřebenem dorazíme na vyhlídkovou Križnou (1574 m) a odtud přes Rybovské a Prašnické sedlo sestoupíme Suchou dolinou zpět k naší chatě.
Délka přechodu: 7-9h (stoupání 1000 m, klesání 1000 m)

4. den: Varianta A: Autobus nás vyveze na Smrekovicu. Vydáme se na krásnou hřebenovku přes mohutnou Malou Smrekovicu (1485 m), Šiprúnská sedla, vrchol Vtáčnik (1090 m) a rozkvetlé louky do památkové rezervace UNESCO Vlkolínec. Lidová architektura osady s 45 dřevěnicemi, jež jsou téměř všechny dosud obývané, na vás dýchne jedinečnou atmosférou. Vstupné do Vlkolínce 2 eura není zahrnuto v ceně zájezdu.
Délka přechodu: 4,5 h (stoupání 400 m, klesání 900 m)

Varianta B: Prohlídka skanzenu Vlkolínce po pěším výstupu z obce Biely potok, kam vás doveze autobus. Možnost procházky ke Krkavé skale (22 m), jedné z nejvyšších skalních jehel na Slovensku.
Délka túry: 3 h (stoupání 250 m, klesání 250 m)

Nocleh a strava

Ubytování: Všechny tři noci strávíme v Liptovské Revúci v horské chatě Horec. Ubytovaní budeme ve 4 nebo 6-ti lůžkových pokojích se společným WC a sprchou na chodbě. 4 lůžkový rodinný pokoj s možností přistýlky, samostatným WC, sprchou a vlastním kuchyňským koutem lze využít za příplatek 100 Kč/os. za celý pobyt. Stejně vybavený 2 lůžkový pokoj s přistýlkou je pak za příplatek 300 Kč/os. za celý pobyt. Pokud byste měli o 2 či 4 lůžkový pokoj zájem, prosím, uveďte tuto informaci do poznámky v přihlášce.

Stravování: V ceně zájezdu máme polopenzi v chatě Horec. Tu poprvé ochutnáme 2. den při snídani a poslední jídlo 4. den budeme mít taktéž snídani. Existuje zde po domluvě možnost zajištění bezmasé stravy. Váš zájem o tuto variantu, prosím, uveďte do přihlášky. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby. Vynikající slovenské sýry budete moci nakoupit v den odjezdu na zpáteční cestě do ČR.

Doprava

dodavka V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava je také možná se slevou 600 kč. Mikrobus řídí náš průvodce/řidič a je zde dostatek místa pro nohy i zavazadla.
Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.

Důležité informace

Doporučené vybavení: Všechny túry půjdeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí. Hodit se mohou turistické hole.

Klimatické podmínky a náročnost: Jednodenní túry vedou méně náročným terénem a absolvujeme je nalehko. Všechny nepotřebné věci budeme mít během túr uschované na ubytování v chatě Horec. První a poslední den si usnadníme výstup a na hřeben nás vyveze autobus. V průběhu celého pobytu můžete individuálně absolvovat lehké túry v okolí Revúci coby alternativy k hlavnímu programu.

Počasí: počasí je na Velké Fatře, jako v každých horách těžko předvídatelné. Překvapit nás může vítr, déšť či chlad, stejně tak nás může pěkně zahřát sluníčko. Proto je dobré, co se týče oblečení a vybavení, být připraven na vše.

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 5500 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu tam a zpět
  • 3x nocleh na chatě Horec,
  • 2x polopenzi a 1x snídani na chatě Horec,
  • vstupné 2 Eura do skanzenu Vlkolínec,
  • informační materiály,
  • pojištění CK proti úpadku, průvodce, pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje:

  • stravování mimo zajištěnou polopenzi,
  • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B

Příplatky:

  • 100 Kč/os. za rodinný pokoj s přistýlkou
  • 300 Kč/os. za dvoulůžkový pokoj s přistýlkou

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
11.8.2022 - 14.8.2022
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Slovensko
Horská chataPolopenzeStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 5 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Vendy-blog
Vendy Vychodilová

Cinkot zvonků oveček, slunce nad hlavou a nedozírné dálky před vámi, kdo by odolal – Nízké Tatry nebo Velká Fatra, krásné Slovensko je za rohem. Pojeďte!

Vyražte s námi za dobrodružstvím