Na sněžnicích přes Malou Fatru

Pohodový zimní přechod zasněženou krajinou

Proběhnuté zájezdy

T149
od 4.3.2022
do 6.3.2022
3 dny
3 300 Kč

Aktivní prodloužený zimní víkend, bohatý na krásné horské výhledy, pohádkově zasněženou krajinu a spoustu zážitků na nejbližším slovenském pohoří Malá Fatra, v pohodlí dvou turistických chat a v příjemném kolektivu.

Zimní Malá Fatra V zimě nemusí člověk jen lenošit zalezlý u kamen či si užívat hory pouze na přeplněných sjezdovkách. Naopak, můžeme spolu zažít prodloužený víkend plný nových zážitků a poznat slovenské hory i z druhé strany. Malá Fatra, coby čtvrté nejvyšší pohoří Slovenska, má co nabídnout právě i během zimních měsíců - zasněžené vrcholy, stromy obalené bílými načechranými bochánky či ledové třpytivé rampouchy. Svým terénem a nepříliš náročnou hřebenovkou přes vrcholky jako jsou Suchý (1 468 m.n.m), Pekelník (1 609 m.n.m.) či Velký Kriváň (1 708 m.n.m) přímo vybízí pro přechod na sněžnicích. Ať jsi zkušený či půjdeš na sněžnicích poprvé, společně zažijeme zimní dobrodružství a vychutnáme si krásy národního parku Malá Fatra přikrytého bílou peřinou, pohodově a bezpečně. Tak pojeď!

Program

1. den: Brzký ranní odjezd do Strečna, kde zahájíme přechod. Cesta povede kolem zříceniny Starého hradu a kochat se budeme meandrem řeky Váh pod námi. Tento den na sněžnicích budeme šetřit síly a do naší první nocležny Chaty pod Suchým (1 060 m) dorazíme již po necelých 7 kilometrech. Nastoupáme 700 výškových metrů.
2. den: Po snídani vyrazíme do zimní krajiny a budeme pokračovat po hřebeni přes vrcholy Suchý (1 468 m.n.m), Stratenec (1 513 m.n.m), Malý Kriváň (1 671 m.n.m.) Pekelník (1 609 m.n.m.) a nakonec zdoláme nejvyšší vrchol Malé Fatry - Velký Kriváň (1 708 m.n.m.). Až se dostatečně pokocháme úžasnými výhledy na okolní krajinu zahalenou bílou peřinou, vyrazíme do Chaty pod Chlebom, kde tuto noc složíme své hlavy.
Délka trasy: 11 km (stoupání 1 000m, klesání 7 00m)
3.den: Ráno vystoupáme z chaty během chvilky zpět na hřebenovku a vyrazíme dále přes Poludňový grúň (1 460 m.n.m.) na Stoh (1 608 m.n.m). Odtud začneme pomalu klesat do sedla Medziholie, kde opustíme červenou turistickou trasu a vydáme se po zelené do obce Štefanová. Zde na nás bude čekat autobus, který nás domů doveze v nočních hodinách.
Délka trasy: 11 km (stoupání 650 m, klesání 1 400m)

Pro znavené a promrzlé horaly je možné trasu po domluvě poslední den zkrátit. Z rozcestí Poludňový grúň se dá sejít na Chatu Na Grúni (možnost občerstvení) a odtud po modré do Štefánové.
Délka kratší trasy: 7 km (stoupání 300m, klesání 1 000m)

Nocleh a strava

Ubytování:
Dvě noci strávíme na dvou turistických chatách - Chatě pod Suchým a Chatě pod Chlebom. V obou případech se spí společně ve více postelových pokojích ve vlastních spacácích. Za příplatek 150 Kč je možné objednat si ložní prádlo.

Stravování:
Na obou chatách se vaří klasická slovenská kuchyně a je zde možné zakoupit si polopenzi v ceně 10 - 17 Euro. Mimo chaty během našeho přechodu není možné si dokoupit zásoby jídla, ty si tedy přivez s sebou v dostatečném množství na všechny dny.

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě, od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava je také možná. Mikrobus řídí náš průvodce/řidič a je zde dostatek místa pro nohy i zavazadla.
Podrobné informace a fotky najdeš zde.


Důležité informace

Náročnost:
Pohyb na sněžnicích se podobá pěší chůzi, s tím rozdílem, že umožňují průchod zasněženou krajinou tam, kde by se člověk normálně bořil po kolena. Naše trasy jsou stanovené tak, aby je zvládl průměrně zdatný turista. Půjdeme v pohodovém tempu a bezpečně s ohledem na aktuální počasí. Nejnáročnější bude druhý den, kdy nás čeká převýšení 1 000 metrů. Poslední den je možné podle uvážení zvolit snazší trasu.

Doporučené vybavení:
Jedná se o zimní přechod hor, je tedy potřeba mít dostatek teplého oblečení. Do kopce se budeme potit, na hřebeni nás může zaskočit ledový vítr či sněžení, nepodceň tedy jednotlivé vrstvy a měj v záloze oblečení na převlečení. Dále doporučujeme dvoje rukavice, kvalitní ponožky a obuv, čepici, šálu, návleky na boty, sluneční nebo lyžařské brýle, opalovací krém proti slunci a mrazu (bez obsahu vody!) a věci osobní hygieny či léky, které užíváš. Hodí se termoska na čaj a čelovka. Snaž se však balit rozumně, ideálně do 35-45L batohu. Nezapomeň, že si veškeré věci poneseš celou dobu s sebou. Přechod Malé Fatry půjdeš na vlastní zodpovědnost, proto doporučujeme cestovní pojištění Alpenverein. Úkolem průvodce je minimalizovat nebezpečí úrazu a odhadnout lavinová nebezpečí. Není však v jeho silách uvedeným nebezpečím zabránit.

Nutné vybavení:
Nezbytnou výbavou jsou sněžnice, dále trekové či lyžařské hole, ideálně s většími košíčky proti boření. A v neposlední řadě kompletní lavinová výstroj (lopata, sonda a funkční lavinový vyhledávač). Vše je možné zapůjčit ve většině outdoorových prodejen, kde vám poradí i s výběrem.

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdeš zde.. Na rizika spojená s onemocněním je možné se nově pojistit.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdeš zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena 3 300 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu autobusem/mikrobusem,
  • 2x nocleh na turistických chatách,
  • informační materiály, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • náklady na individuální stravování,
  • zapůjčení nutného vybavení
  • komplexní pojištění na cesty Union Sport B

Příplatky:

  • nástupní místa Brno +200 Kč, Olomouc + 200 Kč, Ostrava + 100 Kč
  • ložní prádlo + 150 Kč
Vybraný termín
Změnit
Termín:
4.3.2022 - 6.3.2022
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Slovensko
Cena 3 300 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím