Na sněžnicích přes Malou Fatru

Pohodový zimní přechod zasněženou krajinou

Vyberte si termín

T171
od 22.1.2021
do 24.1.2021
3 dny
3 300 Kč
T172
od 12.2.2021
do 14.2.2021
3 dny
3 300 Kč

Proběhnuté zájezdy

T171
od 21.2.2020
do 23.2.2020
STOP - vyprodáno
3 dny
3 300 Kč

Aktivní prodloužený zimní víkend, bohatý na krásné horské výhledy, pohádkově zasněženou krajinu a spoustu zážitků na nejbližším slovenském pohoří Malá Fatra, v pohodlí dvou turistických chat a v příjemném kolektivu.

V zimě nemusí člověk jen lenošit zalezlý u kamen či si užívat hory pouze na přeplněných sjezdovkách. Naopak, můžeme spolu zažít prodloužený víkend plný nových zážitků a poznat slovenské hory i z druhé strany. Malá Fatra, coby čtvrté nejvyšší pohoří Slovenska, má co nabídnout právě i během zimních měsíců - zasněžené vrcholy, stromy obalené bílými načechranými bochánky či ledové třpytivé rampouchy. Svým terénem a nepříliš náročnou hřebenovkou přes vrcholky jako jsou Suchý (1468 m.n.m), Pekelník (1609 m.n.m.) či Velký Kriváň (1708 m.n.m) přímo vybízí pro přechod na sněžnicích. Ať jste zkušení či půjdete na sněžnicích poprvé, společně zažijeme zimní dobrodružství a vychutnáme si krásy národního parku Malá Fatra přikrytého bílou peřinou, pohodově a bezpečně. Tak pojeďte!

Náročnost:
Pohyb na sněžnicích se podobá pěší chůzi, s tím rozdílem, že umožňují průchod zasněženou krajinou tam, kde by se člověk normálně bořil po kolena. Naše trasy jsou stanovené tak, aby je zvládl průměrně zdatný turista. Půjdeme v pohodovém tempu a bezpečně s ohledem na aktuální počasí. Nejnáročnější bude druhý den, kdy nás čeká převýšení 1000 metrů. Poslední den je možné podle uvážení zvolit snazší trasu.

Program

1. den: Brzký ranní odjezd do Strečna, kde zahájíme přechod. Cesta povede kolem zříceniny Starého hradu a kochat se budeme meandrem řeky Váh pod námi. Tento den na sněžnicích budeme šetřit síly a do naší první nocležny Chaty pod Suchým (1060 m) dorazíme již po necelých 7 kilometrech. Nastoupáme 700 výškových metrů.
2. den: Po snídani vyrazíme do zimní krajiny a budeme pokračovat po hřebeni přes vrcholy Suchý (1468 m.n.m), Stratenec (1513 m.n.m), Malý Kriváň (1671 m.n.m.) Pekelník (1609 m.n.m.) a nakonec zdoláme nejvyšší vrchol Malé Fatry - Velký Kriváň (1708 m.n.m.). Až se dostatečně pokocháme úžasnými výhledy na okolní krajinu zahalenou bílou peřinou, vyrazíme do Chaty pod Chlebom, kde tuto noc složíme své hlavy.
Délka trasy: 11 km (stoupání 1000m, klesání 700m)
3.den: Ráno vystoupáme z chaty během chvilky zpět na hřebenovku a vyrazíme dále přes Poludňový grúň (1460 m.n.m.) na Stoh (1608 m.n.m). Odtud začneme pomalu klesat do sedla Medziholie, kde opustíme červenou tur. trasu a vydáme se po zelené do obce Štefanová. Zde na nás bude čekat autobus, který nás domů doveze v nočních hodinách.
Délka trasy: 11 km (stoupání 650 m, klesání 1400m)

Pro znavené a promrzlé horaly je možné trasu po domluvě poslední den zkrátit. Z rozcestí Poludňový grúň se dá sejít na Chatu Na Grúni (možnost občerstvení) a odtud po modré do Štefánové.
Délka kratší trasy: 7 km (stoupání 300m, klesání 1000m)

Nocleh a strava

Ubytování:
Dvě noci strávíme na dvou turistických chatách - Chatě pod Suchým a Chatě pod Chlebom. V obou případech se spí společně ve více postelových pokojích ve vlastních spacácích. Za příplatek 150 Kč je možné objednat si ložní prádlo.

Stravování:
Na obou chatách se vaří klasická slovenská kuchyně a je zde možné zakoupit si polopenzi v ceně 10 - 17 Euro. Mimo chaty během našeho přechodu není možné si dokoupit zásoby jídla, ty si tedy přivezte s sebou v dostatečném množství na všechny dny.

Doprava

Dopravíme Vás pohodlným autobusem. V případě menšího počtu přihlášených účastníků se zájezd neruší, ale pojedeme minibusem, případně mikrobusem.

Nástupní místa: Zlín, Otrokovice, Kroměříž, Vyškov, Brno (+200 Kč), Olomouc (+200 Kč), Ostrava (+100 Kč). Další nástupní místa jsou možná po předchozí dohodě s CK.

Důležité informace

Jedná se o zimní přechod hor, je tedy potřeba mít dostatek teplého oblečení. Do kopce se budeme potit, na hřebeni nás může zaskočit ledový vítr či sněžení, nepodceňte tedy jednotlivé vrstvy a mějte v záloze oblečení na převlečení. Dále doporučujeme dvoje rukavice, kvalitní ponožky a obuv, čepici, šálu, návleky na boty, sluneční nebo lyžařské brýle, opalovací krém proti slunci a mrazu (bez obsahu vody!) a věci osobní hygieny či léky, které užíváte. Hodí se termoska na čaj a čelovka. Snažte se však sbalit rozumně, ideálně do 35-45L batohu. Nezapomeňte, že si veškeré věci ponesete s sebou po celou dobu. Přechod Malé Fatry půjdete na vlastní zodpovědnost, proto doporučujeme cestovní pojištění Alpenverein. Úkolem průvodce je minimalizovat nebezpečí úrazu a odhadnout lavinová nebezpečí. Není však v jeho silách uvedeným nebezpečím zabránit.

Nutné vybavení:
Nezbytnou výbavou jsou sněžnice, dále trekové či lyžařské hole ideálně s většími košíčky proti boření. A v neposlední řadě kompletní lavinová výstroj (lopata, sonda a funkční lavinový vyhledávač). Vše je možné zapůjčit ve většině outdoorových prodejen, kde vám poradí i s výběrem.

Cena

Základní cena 3300 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu autobusem/mikrobusem,
  • 2x nocleh na turistických chatách,
  • informační materiály, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • náklady na individuální stravování,
  • zapůjčení nutného vybavení
  • komplexní pojištění na cesty Union turista B (+24 Kč)

Příplatky:

  • nástupní místa Brno +200 Kč, Olomouc +200 Kč, Ostrava + 100 Kč
  • ložní prádlo +150 Kč
Vybraný termín
Změnit
Termín:
22.1.2021 - 24.1.2021
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Slovensko
Cena 3 300 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím