Hochschwab

Hřebenovka po chatách přes vyhlídkové alpské vrcholy

Proběhnuté zájezdy

3051
od 25.6.2015
do 28.6.2015
4 dny
2 900 Kč

Východ rakouského Štýrska skrývá přírodní ráj na dosah, úžasné vápencové pohoří Hochschwab. Království typických alpských pastvin, do nebe tyčících se štítů hor, stád kamzíků a impozantních výhledů. Nádhernou hřebenovou túru čistou horskou přírodou mezi rozkvetlými loukami a travnatými stráněmi, při které dobudeme i nejvyšší vrchol Hochschwab, si nemůže žádný nadšenec pěší turistiky nechat ujít. Vydejte se s námi na pohodovou hřebenovku po chatách pohořím Hochschwab a poznejte krásy klasické alpské turistiky!

Hochschwab (Zbiňa Voráč) Výrazné bíločervené vápencové stěny Hochschwabu ležící pouze 100 km od Vídně ohromí nejednoho milovníka přírody. Naše putování začne v milém lázeňském městečku Aflenz ležícím v srdci Štýrska, odkud se vyhlídkovou stezkou Bürgeralm vydáme na hřeben. Čekají nás překrásné výhledy na alpské scenérie, projdeme kolem několika skalnatých vrcholů a ten nejvyšší, Hochschwab (2277 m), pokoříme druhý den naší túry. Hřebenovku zjara zasypanou alpskými květy zakončíme v sedle Seebergsattel. Denně nám technicky nenáročné túry s převýšením do 1000 m zaberou okolo 6 h. Díky nocování a stravě na útulných horských chatách můžeme celý přechod absolvovat pohodlně nalehko s malým batohem. Seznamte se s báječnou alpskou turistikou a vychutnejte si rajský klid v nádherných rakouských horách Hochschwab!

Program

1. den: Kolem půlnoci odjezd z Brna přes Mikulov do Rakouska (noční přejezd)

2. den: Po příjezdu do lázeňského městečka Aflenz (800 m) a ranním oddychu vyrazíme po vyhlídkové stezce Bürgeralm Panoramastrasse na hřebenkovku. Pokocháme se rozhledy z vrcholů Bürgeralm (1550 m) a Windgrube (1809 m), projdeme kolem vrcholu Kampl do sedla Fölzsattel (1626 m). Odtud přes vonící alpskou louku Fölzalm až do místa našeho prvního noclehu, k útulné horské chatě Grasser Hütte (1472 m). Po občerstvení si ještě nalehko vystoupíme na Fölzstein (1946 m), krásný vyhlídkový vrchol. Délka túry: 7 h (stoupání 1000 m, klesání 500 m). S výstupem na Fölzstein navíc 2,5 h (stoupání 450 m, klesání 450 m).

3. den: Zvlněným travnatým chodníkem pokračujeme k horské chatě Voisthalerhütte (1654 m) a přes dolinu Obere Dullwitz vystoupíme do samého středu hřebene. Odtud nám jedinečný panoramatický výhled dopřeje nejvyšší vrchol pohoří, stejnojmenný Hochschwab (2277 m). Od mohutného vrcholového kříže sestoupíme dolů k moderní horské chatě Schiestl Haus (2153 m), kde dnes přenocujeme. Délka túry: 6 h (stoupání 900 m, klesání 200 m)

4. den: Poslední den je túra mimo jiné zpestřena velkými krasovými závrty rozesetými po hřebeni. Kolem vrcholů Hutkogel (2035 m), Severinkogel (2038 m) a Krautgartenkogel (1988 m) sestoupíme do sedla Seebergsattel (1246 m). Zde naše alpské putování končí a následuje přejezd Rakouska přes Mikulov zpět do Brna, kam dorazíme ve večerních hodinách. Délka túry: 6 h (stoupání 400 m, klesání 1100 m)

Nocleh a strava

Ubytování: Obě noci strávíme v příjemných horských chatách Grasser Hütte a Schiestlhaus. Budeme usínat ve společné noclehárně na matracích s teplými dekami k dispozici. Je třeba mít s sebou vlastní vložku do spacáku, samotný spacák potřeba není.

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. Na chatách doporučujeme využít tamní nabídky kuchyně. Orientační ceny – snídaně za 7 euro, polévka za 5 euro, hlavní jídlo od 10 euro, pivo od 4 euro. Vaření samostatně nedoporučujeme, neboť byste potřebovali veškeré vybavení k vaření vlastní a vařit v chatách se nesmí, pouze venku. Na denních túrách není možnost dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní jídlo z ČR.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Mikulov
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Doporučené vybavení: Na 2,5 dne přechodu hřebene Hochschwab si poneseme všechny věci s sebou v batohu. Snadno vše potřebné sbalíte do batohu o velikosti cca 40 - 50 l. Netřeba váhu zbytečně přehánět, při přechodu by vás mohla zbytečně omezovat. Potřebovat budeme vložku do spacáku a zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme až na konci přechodu.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 800 až 2200 m ve vysokohorském prostředí. Jedná se o klasickou alpskou turistiku, jednotlivé túry jsou technicky nenáročné a zaberou nám denně cca 6 h s převýšením do 1000 m. Výstup na vrchol Hochschwab je zpestřen železnými stupy a řetězy, proto doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 5 až 20 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje: 2 noclehy na horských chatách (Grasser Hütte 10 euro/noc, Schiestl Haus - členové Alpenvereinu 12 euro/noc, nečlenové 20 euro/noc), stravu, cestovní pojištění

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
25.6.2015 - 28.6.2015
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 2 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím