Osttirol

Částečně jsme již Osttirol představili v popisu Korutan, kde platí společný skipas - "Korutany Gold" s skipas "Ski-Hit". Stále více lyžařů se ale vydává taky do oblastí Lienz / Silian a okolí, jelikož tato část východního Tyrolska již těsně sousedí s Itálií - Jižním Tyrolskem a pokud vám nevadí menší výlet autem, můžete lyžovat v parádních střediscích Kronplatz, Cortina a nebo třeba v Dolomiti super Ski.
Rovněž přímo v Osttirol se lyžařské areály stále modernizují, středisko Sillian patří k nejmodernějším v Rakousku. O propojení střediska Matrei s Kals / Grossglockner- skiareál s asi 42 km sjezdových tratí, společný skipas s Korutany TOP tvoří na jihu slunečného Rakouska obří skiareál, kde "všude je blízko" a prolyžovat můžete přes 800 km sjezdovek.
Málokterý lyž.areál vám nabídne záruku sněhu a taky tratě pro běžkaře, ve výškách kolem 2000 m. To je taky důvodem, že se zde pořádají každoročně závody v těchto sportech - biathlon a běžecké disciplíny.
Hochpustertal v Jižních Tyrolech je obklopen nádhernou horskou krajinou Dolomit a je ideální rekreační destinací. Díky turistickému svazu Tourismusverband Hochpustertal je pět hlavních obcí úzce provázáno a nabízejí pestrou nabídku sportovních a kulturních aktivit a pozoruhodností včetně gastronomických zážitků.

Nejenom proto je Hochpustertal v zimě ideální destinací pro odpočinkovou a pestrou dovolenou. Celá rekreační oblast kombinuje původní krajinu s bohatým sportovním programem a nabídkou aktivit pro volný čas. Ze Sextenu, Innichenu, Toblachu, Niederdorfu a Pragsu se rychle dostanete do lyžařských středisek v Hochpustertalu (Haunold, Helm, Rotwand). Také Cortina a Kronplatz jsou snadno a rychle dostupné vlastním vozem nebo veřejnou dopravou. Lyžování a snowboarding na sportovních nebo naopak méně náročných sjezdovkách učiní z dovolené zimní zážitek pro celou rodinu.
Hochpustertal je známý svými rozlehlými lyžařskými běžeckými tratěmi, na kterých se odehrávají i světové poháry. K dispozici je přes 200 kilometrů upravených lyžařských stop všech stupňů obtížnosti pro zkušené i začátečníky, a to se zárukou sněhu od Vánoc. Tato oblast je ideální i pro lyžařské túry: Vychutnejte si ryzí přírodu na zasněžených svazích Dolomit. V celé oblasti se nabízí ještě mnoho sportovních možností pro odpočinkovou zimní dovolenou. Horští nadšenci mohou pod vedením horského vůdce vyzkoušet túry na sněžnicích ve výškách zalitých sluncem. Mezi rodinami jsou velmi oblíbené přírodní sáňkařské dráhy „Bodenwiese“ v Niederdorfu a „Haunold“ u Innichenu. Ti, kteří touží po klidu a odpočinku, se těší z početných turistických a procházkových tras v Pragsu a okolí. Pestrou nabídku v Hochpustertalu doplňují bruslení a karling nebo paragliding. Další variantou jsou klasický tenis a squash nebo vodní radovánky ve vodním světě v Innichenu.

Skipas "Ski HIT" - děti do 18-ti let lyžují za dětské ceny !
sa_sipka_vyrazime_inter

Zajímají Vás podobné vychytávky pro lyžaře ?

Vyplňte náš formulář a budete je dostávat do Vašeho e-mailu.

sa_sipka_vyrazime_inter