Vánoční Wachau a čerti v Ybbs

Jednodenní turistika a cyklistika s večerní zábavou

Proběhnuté zájezdy

T225
od 24.11.2023
do 24.11.2023
1 den
1 000 Kč

Jednodenní turistika v údolí Wachau po místních zříceninách hradů, s prohlídkou krásně vyzdobeného opevněného města Dürnstein a Melk s nádherným klášterem. Užiješ si bohatou ochutnávku místních vyhlášených vín, dobroty vánočních trhů i trochu pohybu s krásnými pohledy na oblasti Wachau (UNESCO). Večer bude patřit čertům na náměstí v obci Ybbs. Zájemci si mohou vzít s sebou kolo.

Wachau vínoÚdolí Wachau - nejnavštěvovanější turistická místa v Rakousku. Pro svou mimořádnou hodnotu bylo celé údolí Wachau v roce 2000 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. V celém údolí najdeme řadu zajímavých památek, jako např. klášter Melk, zříceninu hradu Dürnstein, zámek Schallaburg nebo krásné město Krems. Na naší trase je také památník bitvy u Loibenu, která byla předzvěstí známější bitvy u Slavkova. Římané měli v místech Mautern an der Donau významnou pohraniční pevnost Favianis.

Zájemci si mohou celé údolí z Melku až do Ybbs projet na kole. Kolem Dunaje vede krásná a nenáročná cyklostezka, jejíž délka z Dürnstein do Ybbs je cca 50 km. Tvé kolo přepravíme v cyklovleku (max. 10 kol).

Předvánoční zájezdyKlášter Melk s přilehlým městečkem je benediktinské opatství na skalnatém výběžku nad městem Melk v Dolním Rakousku. Pod klášterem protéká údolím Wachau řeka Dunaj, podle níž se klášter nazývá Brána Wachau. Celá oblast je od roku 2000 chráněná jako Světové dědictví UNESCO. Klášter je největším komplexem sakrálních budov v Rakousku. V klášteře se nachází hrob svatého Kolomana ze Stockerau a několika členů rodu Babenberků, první rakouské vládnoucí dynastie (vstupné).

Perchtenlauf, nebo také Krampuslauf, tedy běh čertů je starověká tradice, která vznikla v rakouských Alpách a odtud se postupně rozšířila do celého Rakouska a posléze i do okolních států. Postava Krampuse se objevuje 5. prosince, obvykle v doprovodu sv. Mikuláše. Mikuláš děti odměňuje dárky, zatímco Krampus má za úkol potrestat nezbedné děti tím, že je sní, ale kolem 22. prosince se promění v normální lidskou bytost a už si na nic nevzpomíná.

Program

Wachau DürnsteinV ranních hodinách vyrazíme z nástupních míst do údolí Wachau, kde si postupně prohlédneme a projdeme, nebo projedeme na kole okolí měst Krems, Dürnstein a Melk. Užijeme si místní vánoční atmosféru, stánky a mnoho kvalitních sklepů s vynikajícím vínem. Dobře naladěni se posuneme podél Dunaje do městečka Ybbs, kde nás čeká večerní běh čertů.
Cyklistům přepravíme kola v našem cyklovleku (max. 10 kol) a během večerní show s čerty zamkneme za minibus či cestovní dodávku.
Podle pořadatelů vystoupí až 100 čertích masek za doprovodu hudby a ohňové show. Po ukončení akce vyrazíme zpět k domovu. Návrat předpokládáme v nočních hodinách.

Nocleh a strava

Můžeš si připravit vlastní jídlo na celý den, nebo se stravovat v restauračních zařízeních a bufetech. Na trzích je k ochutnání plno různých masných i sladkých pochutin. Určitě se neztratí nějaké tekuté zahřívadlo (slivovice, rum, svařák, čaj nebo grog v termosce).

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Dle počtu přihlášených osob je doprava zajištěna dodávkou nebo minibusem. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Podrobné informace a fotky najdeš zde.

Cena

Základní cena: 1.000 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu mikrobusem nebo minibusem
  • technický doprovod (nejedná se o průvodce poznávacího zájezdu)
  • poplatky, parkovné
  • DPH, pojištění proti úpadku a další náklady CK

Cena nezahrnuje:

  • stravování
  • komplexní pojištění na cesty - Union Turista C

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
24.11.2023 - 24.11.2023
Délka pobytu:
1 den
Destinace:
Rakousko
Strava z vlastních zásobAutobusDodávka
Cena 1 000 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím