Lyžování

RAKOUSKO


Rakousko - lázně na svahu. Rakousko patří mezi nejoblíbenější lyžařské destinace zejména z důvodů krátké vzdálenosti z ČR. Lyžařské resorty jsou oproti svým Italským nebo dokonce Francouzským konkurentům menší. To však neznamená, že by jste si v Rakousku výborně nezalyžovali. Mezi nejlepší lyžařské střediska řadíme od letošního roku největší Saalbach-Hinterglemm-Leogang, který bude brzy napojen dokonce na Zell am See-Kaprun. Další zajímavé lyžařské oblasti najdeme v Korutanech, kde máme kapacity v Nassfeld-Hermagor a v Bad Kleinkirchheim, kde se po lyžování můžete vykoupat ve skvělých termálních lázních. Nezapomeňme na Skiamadé, Lungau a Obertauern, či zajímavý Gerlitzen. Zajímavé podmínky pro lyžování připravili v Osttirol a skvěle si zalyžujete v oblasti Dachstein West. Připravili jsme také zájezdy do menších rezortů v okolí Vídně jako jsou Zauberberg, Stuhleck, Hochkar nebo Hinterstoder.
Více o lyžování v Rakousku

FRANCIE


Francie - Mt. Blanc z vrcholu La Masse. Foto: Josef KřetinskýFrancie je lyžařský ráj. Najdeme zde různé části Alp, Pyreneje a další menší pohoří. Naše cestovní kancelář organizuje zájezdy do francouzských Alp. Hlavní část pozornosti věnujeme Savojským Alpám, kde Vám zajistíme ubytování v libovolném (i na našem webu neuvedeném) lyžařském středisku. V menší míře máme kapacity také v tzv. přímořských Alpách (Alpes Maritimes). Mezi nejlepší (nikoliv však nejdražší) střediska Savojských Alp řadíme Tři údolí (Les Trois Vallées), Espace Killy (Tignes - Val d´Isere), La Rosiere, nebo La Plagne - Les Arc. Za hlavní resorty v přímořských Alpách považujeme Alpes d´Huez, Les Deux Alpes nebo Serre Chevalier. Za zmínku stojí také krásné lyžařské středisko na pomezí se Švýcarskem - Avoriaz. Velmi moderní infrastruktura umožňuje téměř všem ubytovacím kapacitám přístup na svah i ze svahu na lyžích. Námi vyjmenované střediska jsou položeny ve velké nadmořské výšce a téměř ve všech je dostupné lyžování na ledovci. Každým rokem pořádáme zájezdy do Francie také s autobusovou dopravou z celé ČR.
Více o lyžování ve Francii

ITÁLIE


It%C3%A1lie - kostel%C3%ADk na Sella Rond%C4%9B. Foto%3A Josef K%C5%99etinsk%C3%BDKdyž se řekne lyžování v Itálii, představím si perfektně upravené svahy a velké ubytování. Zkušenosti toto tvrzení potvrzují. Asi nejlepší je oblast v Dolomitech, označovaná jako Dolomitisuperski. My jezdíme v této oblasti především na Sella Rondu, která zahrnuje pojmy jako Arabba/Marmolada, Alta Badia, Val Gardena nebo Val di Fassa. Do Dolomit patří ale také známý Kronplatz nebo další okrajová střediska, která nejsou vůbec špatná. Velmi oblíbené je také Italské středisko Livigno a Bormio nebo svahy Paganella, případně Val di Sole, Marilleva Folgarida a další střediska. V každém případě Itálie stojí za to...
Více o lyžování v Itálii