Lungau a Obertauern

Lyžařská oblast označovaná jako Lungau zahrnuje čtyři vzájemně propojené resorty Grosseck - Speiereck, Aineck - Katschberg a Fanningberg, který při použití skipasu Lungo zahrnuje i sousední Obertauern. Oblasti se nacházejí v jihovýchodním Salzbursku nedaleko např. také známé oblasti Schladming - Dachstein. Grosseck - Speiereck je krásná oblast s vrcholy kolem 2400 m n.m. Sjezdovky padají dolů do městečka St. Michael (9 km dlouhá sjezdovka s převýšením 1350 m) nebo do městečka Mauterndorf (sjezdovka 5,5 km). Celkem 50 km sjezdovek (26 km modrá, 17 km červená, 7 km černá).
Katschberg -Aineck nabízí 16 lanovek a vleků, 70 km sjezdovek (10 km modrých, 50 km červených a 10 km černých), 100 % všech sjezdovek je uměle zasněžováno.
Fanningberg je považován za oblast vstřícnou pro rodiny s dětmi. Je zde 30 km sjezdovek (13 km modrých, 7 km červených, 10 km černých), které využijete pomocí 5 lanovek.  Obertauern je perlou v této oblasti. Centrum města se nachází ve výšce 1740 m. Do okolí se jako špice v kole rozprostírají lanovky a sjezdovky až do výšky 2526 m n.m. Celkem je zde 26 lanovek a vleků a 100 km sjezdovek (61 km modrých, 35 km červených a 4 km černých sjezdovek). Samozřejmostí je Fun park, noční lyžování a řada apres ski zařízení. Mapa zde.

Resorty jsou mezi sebou spojeny hustou sítí perfektně fungujících skibusů, které jsou v ceně skipasu.

Informace pro Vás od násCelková lyžařská mapa, ceny skipasu a informace
Stav sněhu najdete zde
Webkamery ze střediska

sa_sipka_vyrazime_inter

Zajímají Vás podobné vychytávky pro lyžaře ?

Vyplňte náš formulář a budete je dostávat do Vašeho e-mailu.

sa_sipka_vyrazime_inter