Východní Austrálie

Cesta k protinožcům

Proběhnuté zájezdy

8511
od 22.11.2015
do 12.12.2015
21 dní
49 500 Kč

Šnorchlování u Velkého bariérového útesu, západ slunce nad Uluru nebo chcete-li Ayers rockem, světoznámá budova opery v Sydney to jsou jen ty nejznámější perličky, ale tento nezapomenutelný okruh po zemi "protinožců" nabízí mnohem víc, pojeďte se přesvědčit s námi!

AustrálieNavštívíme korálové pláže, parky a rudé pouště v samém středu kontinentu. V nejstarších australských teritoriích poznáte některé národní parky, zlatokopecký skanzen, moderní velkoměsto Sydney a mnohem víc.

Program

1. den: Odletíme z Prahy do Sydney (časový posun +9 hodin).

2. - 3. den: Přiletíme do Sydney. Prohlédneme si město (např. vyhlídková věž, přístav, opera, Rocks, botanická a čínská zahrada, Harbour Bridge, monorail, námořní muzeum, akvárium, park Sydney Harbour. Pláže v rekreačním středisku Manly, Taronga park aj.).

4. den: Ráno odjedeme z města přes Harbour Bridge, kolem národního parku Ku-ring-gai Chase. Navštívíme historické vězení Trial Bay Goal (prohlídka, koupání). Přijedeme do Port Macquarie.

5. den: Kolem banánových plantáží a stánků s tropickým ovocem do Woolgoolga (město s indickou tradicí, dvěma indickými restauracemi a replikami chrámů). Pokračovat budeme do Ballina.

6. den: Zastavíme se na vyhlídce v Lennox Head na nejvýchodnější místo Austrálie Byron Bay (prohlídka majáku). Vyhlídka na Zlaté pobřeží - nekonečný komplex hotelů, zábavních parků a pláží. Přijedeme do Brisbane a prohlédneme si město (terasy s výhledem na Brisbane River a její mosty, downtown aj). Dojedeme do Glass House Mtns.

7. den: Vykoupeme se v Noosa Heads nebo se vydáme na vycházku do pralesa v Mary Cairncross Scenic Reserve. Přes město Gympie do Caliope.

8. den: Kolem třtinových plantáží, pláží a ostrovů Barrier Reef. Překročíme obratník Kozoroha, a přes Rockhampton dorazíme do Mackay. Prohlédneme si park Cape Hillsborough (tropická a subtropická vegetace, krátké výlety deštným pralesem, kolem útesů, písečných dun, pozorování klokanů a želv).

9. den: Brzy ráno přejedeme na Airlie Beach, odkud se vyráží na fakultativní lodní výlet na korály a korálové ostrovy - šnorchlování (vybavení v ceně výletu), procházka na panoramatickou vyhlídku, koupání. Přijedeme do Bowen.

10. den: Přesuneme se do Townsville. Prohlídka města - akvárium, velkoplošné promítání IMAX, koupání na plážích Sunshine Coast, před vjezdem do Townsville možnost návštěvy ZOO Billabong, aj..

11. - 12. den: Čeká nás dlouhý přejezd do vnitrozemí, do Cloncurry. Dále do starého zlatokopeckého města Tennant Creek. Cestou termitiště.

13. den: Zastavíme na žulových monolitech Devils Marbles (skupina obřích, do červena zbarvených balvanů roztroušených po obou stranách silnice). Geografický střed Austrálie a obratník Kozoroha. Přijedeme do centra původních obyvatel Aboriginal do Alice Springs.

14. den: Prohlédneme si Alice Springs. Vyrazíme na krátký výlet k 85 metrů rudé stěně, průrvě Standley Chasm a do kaňonu Simpsons Gap.

15. den: Dopřejeme si celodenní volno v Alice Springs (možnosti: koupání v bazénu, návštěva historické telegrafní stanice, naučná stezka do města, koncert na Aboriginal představení, ZOO života v poušti Desert Life, výlet do parku Trephina Gorge, aj).

16. den: Brzy ráno vyrazíme na Yularu - výchozí bod k Mt. Olga a Uluru - Ayers Rock. Pozorování západu slunce z těchto míst patří k nezapomenutelným zážitkům zájezdu.

17. den: Opět brzy ráno odjedeme na východ slunce k Mt. Olga, možné treky kolem pískovcových bloků (3 hod). Odpoledne návštěva infocentra věnovaného kultuře Aboriginals.

18. den: Přejedeme pouští do unikátního opálového království Coober Pedy. Navštívíme kostel a keramické dílny, obchody s levnými opály - vše samozřejmě pod zemí. Večer možnost návštěvy baru.

19. den: Kolem solných jezer (Lake Hart, procházky) do Port Augusta.

20. den: Přejedeme do Adelaide. Podle času odletu navštívíme např. Rundle Mall, Torrens River, botanická zahrada aj.. Odletíme do ČR.

21. den: Přiletíme do ČR.

VARIANTY ZÁJEZDU Pro bližší informace k programu a cenám prodloužení nás kontaktujte.

A) ADELAIDE – SYDNEY prodloužení o 8 dní. Termín 22.11. - 20.12.2015 (29 dní)

21. den: Silnicí Great Ocean Road na Port Campbell. Do Mt. Gambier (Růžové a Modré jezero).

22. den: Prohlédneme si skalní útvary Port Campbell. Budeme pokračovat přes NP Otway do města Geelong.

23. den: Osadami zlatokopecké horečky do Melbourne (olympijský stadion, kurty Australia Open, nádraží Flinders, vyhlídková věž, okružní jízda tramvají, Queen Victoria Market). Pokračování na Canberru.

24. den: Přijedeme do Canberry, prohlédneme si zajímavosti města, zajdeme na vyhlídku.

25. den: Krátké výlety v Park Morton. Dojezd do Kiamy, prohlédneme si maják a gejzír.

26. den: Přejedeme do parku Royal (možná prohlídka vodopádù Uloola Fall, Jibbon a pláží Wattamolla Beach, Marley Head, krátké výlety), přijedeme přes Botany Bay do Sydney. Možný fakultativní výlet do Blue Mountains a následující den prohlídka parku.

27. den: Osobní volno v Sydney nebo v případě fakultativního výletu do Blue Mountains jeho prohlídka (vodopády Wentworth, vyhlídky z útesů kaňonů na skalní monument Tři sestry aj.).

28. den: Odletíme do ČR.

29. den: Přiletíme do ČR.

B) BALI prodloužení o 2 - 3 dny Bali nebo jiný ostrov, kde lze v závislosti na letence udělat stopover.

C) TASMÁNIE prodloužení o 8 dní Návštěva tohoto, v porovnání s Austrálií, malého, ale unikátního ostrova.

Nocleh a strava

Ubytování: Hotely, turistické chatky nebo karavany: pohodlné ubytování je vybaveno sociálním zařízením, většinou kuchyňkou s plynovým vařičem, varnou konvicí, ledničkou, většinou televizí, BBQ a omezeným počtem nádobí. V některých případech může být kuchyňka a společenská místnost společná. Na možnost praní vás upozorní průvodce. Pračky jsou většinou placené a jejich obsluha je jednoduchá.

Stravování: Během zájezdu najedeme mnoho kilometrů, přesto je dostatek času na přípravu snídaně, večeře nebo přes poledne (pokud jsme na cestě) na posezení např. ve Fast Food (doporučí průvodce). Některé dny zastavujeme u supermarketů na nákup potravin či hotového jídla (kuře, ryba a hranolky, hamburger aj.) cca 7 AUD/ porce. Nákupy lze někdy provádět i v místě ubytování nebo v některých NP. Podle možností a chuti lze nakoupit steaky, kuřata a jiné potraviny třeba pro společné večerní grilování, na které jsou kempy vybaveny. Zastávky na nákupy včas sdělí průvodce. Výjimečně v některých místech není kuchyňka dostatečně vybavena nádobím. V těchto případech použijete vlastní omezené prostředky nebo se dohodnete na společném grilování. Na stravování včetně pití doporučujeme cca 8000 Kč/osobu.

Doprava

Letecky. Na místě pronajatým mikrobusem.

Důležité informace

Velikost skupiny: cca 6 - 10 osob

Vstupní víza: Víza si hradí každý účastník sám (v současnosti 0 Kč). Vyřizují se elektronicky. V případě zájmu může za poplatek vyřídit CK. Pro bližší informace nás kontaktujte.

Klimatické podmínky: Protože projíždíme velkou část území Austrálie, teplotní rozdíly mohou být značné. Na pobřeží Nového Jižního Walesu, Viktorie a Jižní Austrálie jsou teploty oproti vnitrozemí podstatně nižší, příjemné pro cestování. Severní část Austrálie navštívíme v období sucha, které je pro pobyt příjemné, ale může být důvodem vyschnutí některých koryt řek a vodopádů. Nejtepleji bývá ve vnitrozemí Austrálie při minimální vlhkosti. Přestože je Austrálie známá jako horký kontinent, stalo se nám již několikrát, že nás i ve vnitrozemí nečekaně překvapilo neobvykle chladné počasí. Teplotní škála se posouvá k vyšším teplotám s nastupujícím létem na jižní polokouli.

Cena

Cena základní varianty zájezdu (21 dní): 49 500 Kč

Cena dálkové letenky včetně letištních poplatků: cca 30 000 Kč Uvedená cena je pouze orientační a bude upřesněna dle ceníků leteckých společností bez jakéhokoliv dalšího navýšení.

Cena zájezdu zahrnuje: Doprava pronajatým klimatizovaným vozem, vč. pohonných hmot a veškerých poplatků spojených s dopravou (dálnice, mosty, parkovné apod.). Ubytování ve velmi slušných hotelech, apartmánech nebo v chatkách, po 2 osobách. Služby českého průvodce. Informační materiály.

Cena zájezdu nezahrnuje: Dálková letenka z Prahy vč. odlet. tax, jejíž cena je uvedena samostatně (cca 30 000 Kč). Vstupy, lodní výlety, kajak apod., které nejsou uvedeny v cena zájezdu obsahuje. Stravování (cca 8 000 Kč/osoba). Vstupní víza (0 Kč) a jejich vyřízení. Vše co není uvedeno v cena zájezdu zahrnuje.

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
22.11.2015 - 12.12.2015
Délka pobytu:
21 dní
Destinace:
Austrálie
HotelLetecky
Cena 49 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím