Mexiko

Za ztracenými indiánskými kulturami

Proběhnuté zájezdy

8331
od 10.2.2016
do 26.2.2016
17 dní
32 900 Kč

Bělostné pláže Karibiku. Stovky let staré chrámy a pyramidy, které neustále pohlcuje džungle. Starobylé kultury, které kdoví proč zanikly. Megapole Mexiko City patřící k nejlidnatějším městům světa....to vše je Mexiko!

MexikoVydejte se s námi za památkami ztracených indiánských kultur. Za mayskou do pralesů poloostrova Yucatan, olméckou do oblasti Tres Zapotes a aztéckou do centrálního Mexika, pokud využijete nabídky na prodloužení zájezdu. Navštívíme také horské městečko San Cristobal de las Casas a unikátní kostel v Chamule, kde se seznámíme s dnešními indiány Tzotzily a Tzetzaly. Čeká nás koupání v Karibiku v oblasti Mayské riviéry, v Mexickém zálivu a v mnoha sladkovodních cenotes s nádherně průzračnou vodou. Na chuť jistě přijdete i vynikající mexické kuchyni.

Program

1. den: Odletíme z Prahy do Cancúnu. Přejedeme přes Playa Del Carmen do Tulum. Ubytujeme se v Tulum nebo poblíž v hotýlku u cenote.

2. - 3. den: Bílé korálové pláže v Tulum. Zájemci se mohou vydat na lodní výlet, rybařit, šnorchlovat mezi korály nebo na prohlídku ruin pevnosti v Tulum – jediného objeveného mayského přístavu. Dále je zde možnost výletu do blízké rybářské vesnice Punta Allen.

4. den: Yukatánskou džunglí k blízkým mayským ruinám v Cobá. Prohlédneme si ruiny s dnes již ojedinělou možností vystoupit nahoru na pyramidu. Přejedeme do malého a krásného, koloniálního Valladolidu. Odpoledne nás čeká krátký výlet k nádherné cenote Xkeken – koupání v tomto krasovém útvaru. Ubytujeme se ve Valladolidu.

5. den: Návštívíme Chichén Itzá - notoricky známá Kukulkánova pyramida, Observatoř, Studna obětí – cenote, Hřiště na Pelotu, Chrám válečníků aj.. Projdeme se džunglí. Cestou zpět se zastavíme v některé z velmi prostých a chudých indiánských vesnic. Možnost koupání v cenote (např. opět Xkeken nebo v podobné).

6. den: Odjedeme na uznávanou mayskou památku Uxmal. Prohlédneme si Kouzelníkovu pyramidu s oválným půdorysem, Klášter jeptišek aj.. Vydáme se cestou kolem dalších památek (Sayil, Kabah, Labna – v případě zájmu možnost prohlídky) do barevného městečka Campeche. Ubytujeme se a večer si prohlédneme město.

7. den: Dokončíme prohlídku města. Dále budeme pokračovat kolem lagun s brakickou vodou a Mexického zálivu (zastávka na oběd spojená s koupáním v zálivu) do petrolejářské Villahermosy. Ubytujeme se a večer si prohlédneme město – hlavní ulice a radnice.

8. den: Dopoledne navštívíme muzeum olmécké kultury - La Venta. Přejedeme a ubytujeme se v Palenque.

9. den: Palenque - prohlídka archeologického naleziště – centra mayské říše (Chrám nápisů s hrobkou vládce Pacala, Palác s třípatrovou věží aj.). Poté horami do nádherného indiánského města San Cristobal de las Casas. Ubytování.

10. - 11. den: Prohlédneme si tržnici a katolické kostely, hlavní náměstí v San Cristobal de las Casas. Cestou prohlídka unikátního kostela ve vesnici Chamula.

12. den: Přejedeme opět horskou silnicí na kaskády Agua Azul. Oběd u kaskád v nádherné restauraci, koupání v peřejích a krátké výlety do okolí. V závislosti na srážkách a počasí se můžeme zastavit na dalších vodopádech Misol Ha. Dle situace se vrátíme do Palenque nebo nás čeká dlouhý přejezd do Escarcega. Ubytování v Palenque nebo až v Escascega.

13. den:Pokračování do Laguna Bacalar. Prohlédneme si a vykoupeme se v cenote. Cestou možnost prohlídky mayských ruin Rio Bec nebo Becan. Ubytujeme se v Laguna Bacalar nebo až v Tulum. Krátce se zastavíme ve Felipe Carrillo Puerto - kostelík s "mluvícím křížem".

14. - 15. den: Tulum. Budeme se koupat, odpočívat a doženeme vše, co se nestihlo na začátku našeho výletu. Možnost návštěvy blízkých vodních parků Xel - Ha nebo Xcaret či koupání v okolních cenotes. Fakultativně můžeme navštívit Cancúnu - prohlídka a koupání nebo na ostrov Isla Cozumel (nádherné pláže, malé mayské ruiny, plážové bary, maják, šnorchlování apod.).

16. den: Přesuneme se do Cancúnu. Odletíme do ČR.

17. den: Příletíme do ČR nebo odlet do Mexico City na prodloužení zájezdu.

VARIANTY ZÁJEZDU Prodloužení o 3 dny na konci, případně na začátku zájezdu. Pro bližší informace k programu prodloužení nás kontaktujte.

1. den: Odletíme z Cancúnu do Mexico City. Pronajatým autem nebo taxi se vydáme do historického centra města – ubytujeme se (Hotel Cuba). Podle příletu odpoledne a navečer navštívíme Zocalo, Metropolitní katedrálu a celý historický střed města.

2. - 3. den: Prohlédneme si některé z nejzajímavějších míst v Mexico City - hlavní vládní budova s nástěnnými malbami Diega Rivery, Antropologické muzeum, Templo Mayor - Tenochtitlan, Kachlíkový dům, Palác krásného umění – palacio de Bellas Artes, vyhlídková věž Latinoamericana, taneční indiánské soubory na náměstí Zocalu, prohlídka Guadalupské katedrály aj.. Teotihuacan - největší archeologický komplex (pyramidy Slunce a Měsíce, chrám boha Quetzalcoatla). Podle možností muzeum Fridy, loďky v plovoucích zahradách Xochimilco a mnoho dalšího.

Nocleh a strava

Ubytování: V hotelech a bungalovech po 2 osobách, tam kde je potřeba s klimatizací nebo s větráky. Postele jsou někdy manželské (2 osoby vedle sebe, tzv. matrimony - twin s jednou velkou dekou). Upozorňuji na možné nepředvídatelné komplikace při ubytování, vyplývající z mentality místních obyvatel. V těchto případech prosím o zachování trpělivosti.

Stravování: Snídaně buď v restauraci nebo cestou (doporučí průvodce). Přes poledne (pokud jsme na cestě) zastavujeme na oběd. Večer je dostatek času na návštěvu některé místní restaurace, pizzerie apod.. Hotely a bungalovy jsou v místech čilé obchodní zóny, a tak není problém se stravováním. Oblíbená jídla v Mexiku jsou enchilada, tortilla, torta, různé bagety, kukuřičné placky, kuřata, ryby, ovoce, zelenina. K pití doporučujeme kupovanou vodu (z vodovodu je často kontaminovaná), džusy, výborné pivo Coronu nebo Sol. Na stravování včetně pití doporučujeme cca 6000 Kč/osobu.

Doprava

Letecky. Na místě pronajatým mikrobusem.

Důležité informace

Velikost skupiny: cca 6 - 10 osob

Klimatické podmínky: Nejtepleji bývá v oblasti Cancúnu a na pobřeží, kde mohou teploty dosahovat 30 °C. Nejchladněji pak v oblasti San Cristobal, kde noční teploty mohou díky vysoké nadmořské výšce klesnout až na 10 °C. Atlantické pobřeží bývá často ohrožováno hurikány, ale zájezd je naplánován na období mimo sezónu hurikánů. V posledních letech je však vlivem klimatických změn tato sezóna značně nestabilní, proto počítejte se změnou počasí i v tomto období. Hurikány obvykle trvají přes letní měsíce a končí v září. Pokud nás hurikán překvapí, je doprovázen záplavami nebo silnými dešti. Nehrozí žádné nebezpečí, ale budeme se snažit trasu upravit tak, abychom se jim vyhnuli. Obvykle působí jen lokálně.

Cena

Cena základní varianty zájezdu (17 dní): 32 900 Kč

Cena prodloužené varianty zájezdu (20 dní): 36 900 Kč

Cena dálkové letenky včetně letištních poplatků: cca 22 000 Kč

Vnitrostátní přelet u varianty prodloužení: cca 5 000 Kč

Uvedené ceny jsou pouze orientační a budou upřesněny dle ceníků leteckých společností bez jakéhokoliv dalšího navýšení.

Cena zájezdu zahrnuje: Doprava pronajatým mikrobusem, vč. pohonných hmot a veškerých poplatků spojených s dopravou (dálnice, mosty, parkovné apod.). Ubytování po 2 osobách v hotelech a bungalovech, tam kde je potřeba s klimatizací. Služby českého průvodce. Informační materiály.

Cena zájezdu nezahrnuje: Dálková letenka z Prahy vč. letištních tax, jejíž cena je orientační a je uvedena samostatně (cca 22 000 Kč). Odletová taxa, která se platí na místě při odletu (20 USD). Vnitrostátní přelet u varianty prodloužení (cca 5 000 Kč). Vstupy do památek a archeologických míst (cca 2 000 Kč). Stravování (cca 6 000 Kč). Vstupní víza (v současnosti máme bezvízový styk). Vše co není uvedeno v cena zájezdu zahrnuje.

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
10.2.2016 - 26.2.2016
Délka pobytu:
17 dní
Destinace:
Mexiko
HotelLetecky
Cena 32 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím