Argentina, Chile

Pohodový treking v Patagonii

Proběhnuté zájezdy

8341
od 10.1.2016
do 27.1.2016
18 dní
33 500 Kč

Navštivte s námi nejkrásnější národní parky argentinské a chilské Patagonie.

Jižní AmerikaZačneme, kde jinde než, v Buenos Aires – ve městě tanga, šťavnatých steaků a vynikajícího vína. Pokračovat budeme do tropického ráje k nejrozsáhlejšímu systému vodopádů na Zemi - vodopádům Iguazú. Odtud pak na úplný jih země, do kdysi zapomenuté Patagonie. K horskému masivu Fitz Roy, štítu Cerro Torre, k ledovci Perito Moreno a dalším skvostům. Následovat bude přesun do Chile, do nádherného parku Torres del Paine. A nakonec nás čeká výlet za tučňáky … Celý výlet je v pohodovém tempu.

Program

1. den: Odletíme z Prahy do Buenos Aires. Časový posun je -4 hodiny; doba trvání letu i s přestupem 15 hodin.

2. - 3. den: Prohlédneme si Buenos Aires - čtvrť a hřbitov la Recoleta (svými hroby připomíná miniaturu města), italskou čtvrť Bocca, prezidentský palác Casa Rosada, chrám s ostatky generála San Martina – hrdiny Argentiny a osvoboditele země. Zrelaxujeme se v některé příjemné restauraci při poslechu tanga. Večer odjedeme lůžkovým autobusem k vodopádům Iguacú, noc ve velmi pohodlném nočním autobuse (v případě zájmu možnost leteckého přesunu).

4. - 6. den: Ráno přijedeme do města Puerto Iguazú, ubytujeme se v hotelu s bazénem. Prohlédneme si argentinskou část vodopádů a největší místní vodopád Ďáblův chřtán. Zájemci se mohou zúčastnit lodního výletu pod vodopády. V lednu městem prochází karneval za zvuků všudypřítomné samby – taneční kreace. Nádherný barevný zážitek. Večer navštívíme restauraci se steaky. Odletíme do argentinského Calafate (přes Buenos Aires). Odtud se přesuneme do El Chalten.

7. - 10. den: Podle kondice buď treky pod Fitz Roy k ledovcovému jezeru Torre, o málo delší výlet pod Cerro Torre přes Agostini do kempu Niponino, nebo jen krátké a jednoduché vycházky po okolí El Chaltenu s vyhlídkami. Krátký výlet k ledovcovému jezeru Piedras Blancas. Možný fakultativní výlet k jezeru Lago Desierto, krátké výlety po okolí. Možnost vypůjčení kajaku nebo lodní výlet po jezeře, rybaření aj.

11. - 12. den: Přejedeme do Calafate. Vydáme se na půldenní výlet k nádhernému jezernímu ledovci Perito Moreno (krátké procházky k vyhlídkovým místům). V případě zájmu možnost lodního výletu k ledovci.

13. den: Přesuneme se do Chile do Puerto Natales. Prohlédneme si toto příjemné městečko.

14. - 15. den: Přejedeme do národního parku Torres del Paine. Nádherný velký park ležící v Chile. Cestou návštívíme prehistorické obydlí – jeskyni Cueva del Milodon. Naším mikrobusem projedeme všechny významné vyhlídky parku. Krátké nebo delší pěší výlety (ledovec Grey, Valle Frances, Valle Ascencio, Mirador Cuernos, možný lodní výlet k ledovci Grey nebo lodí přes jezero Pehoé).

16. den: Výlet do rezervace Pinguineria Seno Otway, jedné z největších kolonií tučňáků magellánských. Přesuneme se do Punta Arenas. Prohlédneme si město.

17. - 18. den: Odletíme do Santiaga de Chile a dále do ČR. Přiletíme do Prahy.

VARIANTY ZÁJEZDU (prodloužení o 3-4 dny) Letecky nebo pronajatým mikrobusem se přesuneme do Ushuaia. Ohňová země – bývalá trestanecká kolonie. Možnost návštěvy ostrova tučňáků, historického vězení, procházka národním parkem a mnohem více. Návrat na sever do Punta Arenas. Odlet do ČR. Pro bližší informace k programu prodloužení nás kontaktujte.

Nocleh a strava

Ubytování: Ubytování ve velmi slušných, někdy koloniálních (Buenos Aires) hotelech po 2 osobách. Postele jsou někdy manželské (2 osoby vedle sebe, tzv. matrimony - twin s jednou velkou dekou). Sprchy mohou být ojediněle společné pro více pokojů (např. El Chalten). Na přání a za poplatek zajistíme vlastní koupelnu, jednolůžkový pokoj, klimatizaci aj. (výši poplatku sdělí průvodce na místě).

Stravování: Během zájezdu je dostatek času na večeře v některé z mnoha místních restaurací. Jejich výběru věnujte pozornost. Ceny běžných restaurací se pohybují v relacích české restaurace třetí cenové skupiny. Jihoamerická kuchyně je velmi rozmanitá. Drůbež a ryby, brambory, rýže, pečivo, vařená kukuřice, krevety a mořské plody, tropické ovoce, zelenina. V Chile a Argentině je dobré a levné víno. Všude je k dispozici balená voda, pivo a výborný třtinový rum a džusy. Na stravování včetně pití doporučujeme cca 6000 Kč/osobu.

Doprava

Letecky. Na místě pronajatým mikrobusem.

Důležité informace

Velikost skupiny: cca 6 - 10 osob

Klimatické podmínky: Nejchladněji je bezesporu v Patagonii a Ohňové zemi. Ráno můžou teploty klesnout k 0 °C. Denní teploty jsou však závislé především na nevyzpytatelném aktuálním počasí. Mohou šplhat až k 23 °C. Často fouká!! Tato oblast je sice z krajinářského hlediska jedna z nejpěknějších, ale počasí je tu nejméně stabilní. Nejtepleji je na severu Argentiny v Iguazú. Denní teploty cca 30°C a počítejte s vysokou vlhkostí vzduchu.

Cena

Cena základní varianty zájezdu: 33 500 Kč

Cena dálkové letenky včetně letištních poplatků: cca 25 000 Kč + místní přelety Iguazu (Calafate, Punta Arenas – Santiago Chile) Uvedené ceny jsou pouze orientační a budou upřesněny dle ceníků leteckých společností bez jakéhokoliv dalšího navýšení.

Cena zájezdu zahrnuje: Doprava pronajatým vozem (tam, kde to situace vyžaduje, může být klimatizovaný), vč. pohonných hmot a veškerých poplatků spojených s dopravou (dálnice, mosty, parkovné apod.). Dálkové přesuny – pohodlnými, dálkovými autobusy a na ně navazující transfery taxíky. Ubytování ve velmi slušných, někdy koloniálních (Buenos Aires) hotelech po 2 osobách. Vstupy na vodopády Iguazú, Perito Moreno, Torres del Paine, Cueva del Milodon. Služby českého průvodce. Informační materiály.

Cena zájezdu nezahrnuje: Dálková letenka z Prahy vč. letištních tax, jejíž cena je orientační a je uvedena samostatně (cca 25 000 Kč). Vnitrostátní přelety Iguazu (Calafate, Punta Arenas – Santiago Chile). Odletová taxa, která se platí na místě při odletu. Vstupy, lodní výlety, kajak apod., které nejsou uvedeny v cena zájezdu zahrnuje. Stravování (cca 6 000 Kč/osoba). Vstupní víza (v současnosti 0 Kč). Vše co není uvedeno v cena zájezdu zahrnuje.

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
10.1.2016 - 27.1.2016
Délka pobytu:
18 dní
Destinace:
Argentina
HotelLetecky
Cena 33 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím