Aljaška

Výprava na "severní točnu"

Proběhnuté zájezdy

8321
od 18.8.2015
do 4.9.2015
18 dní
44 900 Kč

Vydejte se s námi na „severní točnu“. Okruh nabízí cestu neobyčejným prostředím stále ještě divoké a neposkvrněné přírody, tajgou a tundrou, krajem romantiky, zlatokopů i lovců kožešin.

AljaškaAljaška byla vždy spojována s dobrodružstvím, odvahou, drsňáky a nekonečnou divočinou. Dnes se můžeme bezpečně a hlavně pohodlně pohybovat po místech, která kdysi tolik znamenala pro dobrodruhy, zlatokopy, ale i psance. Ty doby jsou již dávno pryč, ale naštěstí krásy krajiny tohoto největšího amerického státu přetrvávají dodnes.

Program

1. den: Odletíme z Prahy do Anchorage (časový posun je -10 hod).

2. den: Přiletíme do Anchorage. Prohlédneme si město (ilustrační informační středisko, pobřeží zálivu Cook, historické nádraží aj.).

3. den: Přístav Seward nebo lodní výlety fjordem k ledovcům či na pozorování velryb.

4. den: Park Kenai a modrý ledovec Exit Glacier (procházka po jeho okolí nebo několikahodinový trek na vrchol ledovce Harding Glacier). Přílivový ledovec Portage Glacier (lodní výlet k čelu ledovce nebo procházky v okolí Portage Lake - menší ledovcové splazy, jezírka, vodopády). Na večer se vrátíme do Anchorage.

5. den: Prohlédneme si Cook Bay a pravoslavný ruský hřbitov v ruské osadě Eklutna. Fakultativně vyhlídkový let nad Alaska Range s nejvyšším vrcholem Severní Ameriky Mt. McKinley a sousedním Mt. Foraker (pokud počasí dovolí, patří tento výlet k vrcholným zážitkům naší cesty).

6. - 7. den: Výlety v parku Denali. V závislosti na počasí autobusem pod Mt. McKinley a k jezeru Wonder Lake (nejvyšší štíty, pozorování divoké zvěře, medvědů, bobrů, sobů, losů, horských koz a ovcí). Na večer odjedeme do Fairbanksu.

8. den: Fairbanks, muzeum Alaskaland nebo letecký výlet za polární kruh na Fort Yukon. Vyhlídky Robertson a Johnson River, kolem pohoří Wrangell St. Elias (četné zastávky na fotografování) do Toku. Možnost leteckého výletu nad Kluane.

9. - 10. den: Přejedeme kolem NP Kluane do Skagway. Gangsterská osada Skagway a Daye (místo, odkud na přelomu století vyráželi dobrodruzi za štěstím do kanadského Dawsonu). Prohlédneme si město, můžeme vyrazit na sbírání obřích hřibů v Daye. Kratší i delší výlety k jezerům kolem zálivu, pozorování lososů, možný výlet vláčkem k Benettovu jezeru aj.

11. den: Dopoledne dokončíme programu ve Skagway. Odpoledne přejedeme do hlavního města provincie Yukon Whitehorse (prohlídka historického kolesového parníku, řeka Yukon, nákupy aj.).

12. den: Zastavíme se na krátký výlet k peřejím na řece Yukon Five Fingers. A budeme pokračovat k potoku Bonanza Creek, kde roku 1896 začala nejznámější zlatá horečka všech dob. Ubytujeme se v Dawsonu.

13. den: Dawson, prohlédneme si zlatokopecké továrny Dredge, navštívíme hrob Eskymo Welzela, srub Jacka Londona a básníka J. Service. Podle počasí se vydáme na výlet na vyhlídkový kopec nad Dawsonem.

14. den: Dokončíme prohlídku Dawsonu. Odpoledne vyrazíme silnicí Top of The World, spojující Yukon s Aljaškou do Toku.

15. den: Ráno možný letecký výlet nad Kluane na Kaskawulsh. Dále kolem pohoří Wrangell, po Glenn Highway - vyhlídkovou silnicí, kolem ledovcových splazů a koryt ledovcových řek, do Valdézu.

16. den: Prohlídka Valdézu. Odpoledne se vrátíme do Anchorage (nákupy v obch. středisku aj.).

17. - 18. den: Odletíme do ČR. Přiletíme do Prahy.

VARIANTY ZÁJEZDU

Prodloužení o 2 – 3 dny Letecky z Anchorage do NP Katmai, kde se dostaneme doslova na dosah k medvědům grizzly. Krátké procházky k peřejím na pozorování těchto až 800 kg obrům. Vše naprosto bezpečné, nemusíte se obávat napadení touto šelmou. Možnost výletu do údolí 10 000 kouřů. Jedná se o nádhernou krajinu zasaženou v roce 1912 vulkanickou erupcí. Pro bližší informace a cenu nás prosím kontaktujte.

Nocleh a strava

Ubytování: V hotelech řetězců M8, Motel6, Best Western apod. po 2 osobách. Postele mohou být na přání manželské. Někdy může být ubytování i se snídaní.

Stravování: Restaurace, Fast Food (doporučí průvodce) nebo zastavujeme u supermarketů. Podle možností a chuti lze nakoupit místní speciality - lososy, steaky apod. pro společné grilování. Na stravování včetně pití doporučujeme cca 7 500 Kč/osobu.

Doprava

Letecky. Na místě pronajatým mikrobusem.

Důležité informace

Velikost skupiny: cca 6 - 10 osob

Vstupní víza: Občané ČR, kteří vlastní biometrický pas, a jejichž pobyt nepřesáhne 90 dní, v současné době ke vstupu potřebují pouze schválenou cestovní registraci ESTA. Vyřizuje se elektronicky na https://esta.cbp.dhs.gov/ . Platnost je 2 roky ode dne schválení, po tuto dobu můžete do USA cestovat opakovaně, vždy však max. na 90 dní. Poplatek za zpracování žádosti (4 USD) a poplatek za schválení (10 USD). V případě zamítnutí platíte pouze poplatek za zpracování. Pokud budete chtít přesto vycestovat, musíte zažádat o turistické vízum na ambasádě v Praze.

Klimatické podmínky: Teplotní rozdíly mohou být značné. Přes dlouhý den (až 20 hodin), kdy svítí slunce, se chodí v tričku (pokud není špatné počasí, studená fronta atd.). Nejtepleji bývá v okolí Anchorage, Sewardu aj. Denní teploty cca 20 - 28 °C. Nejchladněji bývá ke konci zájezdu, v oblasti Toku,Valdézu nebo v těsné blízkosti ledovců a ledovcových jezer, které navštěvujeme. Noční teploty zde mohou díky jejich přítomnosti, klesnout k 0 °C. Termín zájezdu je vybrán na období, kdy táhnou lososi a můžeme tak vidět medvědy grizzly jak je loví přímo v řece. Je to doba končící sezóny, ale stále ještě s teplým počasím, které se však může dramaticky rychle měnit bez ohledu na předpověď.

Cena

Cena zájezdu: 44 900 Kč

Cena dálkové letenky včetně letištních poplatků: cca 28 000 Kč Uvedená cena je pouze orientační a bude upřesněna dle ceníků leteckých společností bez jakéhokoliv dalšího navýšení.

Cena zájezdu zahrnuje: Vstupy do NP Denali, Kenai. Doprava pronajatým klimatizovaným vozem, vč. pohonných hmot a veškerých poplatků spojených s dopravou (dálnice, mosty, parkovné apod.). Ubytování v hotelech po 2 osobách (Motel 6, Best western apod.). Služby českého průvodce. Informační materiály.

Cena zájezdu nezahrnuje: Dálková letenka z Prahy vč. odlet. tax, jejíž cena je uvedena samostatně (cca 28 000 Kč). Vstupy, lodní a letecké výlety apod., které nejsou uvedeny v cena zájezdu zahrnuje. Stravování (cca 7 500 Kč/osoba). Vstupní víza a jejich vyřízení. Vše co není uvedeno v cena zájezdu zahrnuje.

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
18.8.2015 - 4.9.2015
Délka pobytu:
18 dní
Destinace:
USA
HotelLetecky
Cena 44 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím