Pálava na kole

Vinicemi po památkách a přírodě Jižní Moravy

Proběhnuté zájezdy

C175
od 25.6.2020
do 28.6.2020
4 dny
3 900 Kč
C187
od 6.8.2020
do 9.8.2020
STOP - vyprodáno
4 dny
3 900 Kč
C177
od 8.10.2020
do 11.10.2020
STOP - vyprodáno
4 dny
3 900 Kč

Užijeme si historická města, hrady a zámky jižní Moravy i výhledy na úžasné vápencové skály či na vodní hladinu nádrže Nové Mlýny. Těšit se můžeme i na koupání. Ubytujeme se v příjemném penzionu s polopenzí, grilováním a komentovanou ochutnávkou vín místních vinařů.

Vyhlídka nad vinicemi. Foto: Libor PředešlýPálava - V roce 2003 se stala součástí biosférické rezervace UNESCO Dolní Morava. Na českém území patří k historicky nejdéle osídleným místům se zbytky pravěkých tábořišť lovců mamutů. Byla zde nalezena proslulá soška Věstonické Venuše a nedávno vybudován Archeopark Pavlov.

Nové Mlýny - nazývané také usedlíky "Moravské moře" - je kaskáda přehradních nádrží na řece Dyji pod Pavlovskými vrchy. Toto vodní dílo, které tvoří celkem tři nádrže, bylo vybudováno s cílem zamezit záplavám a jako zásobárna vody na zavlažování. Ve střední nádrži je přírodní rezervace s umělými ostrůvky pro hnízdění vzácných druhů živočichů. Jsou tu písčité i travnaté pláže s pozvolným vstupem do vody, což ocení jak milovníci koupání tak zejména rodiny s dětmi.

Mikulov - je největší pálavskou obcí, má památkově chráněné historické centrum. Patří k vyhledávaným vinařským destinacím. Vypíná se nad ním poutní místo Svatý kopeček.
Lednicko-valtický areál - nazýván také zahradou Evropy. Navštívíme pěšky či na kole rozlehlé zámecké zahrady, upravované záhony s květinovými koberci, krásné lesy, vinice a rybníky. Území prostupují četné historické stavby jako jsou lovecké zámečky, chrámy, kolonády a další architektonické skvosty. Patří právem do památek UNESCO. Největším lákadlem je však samotný zámek Lednice - nejnavštěvovanější památka na Moravě - honosné letní sídlo rodu Lichtenštejnů.

Program

Čtvrtek - odjezd z nástupních míst v Čechách a na Moravě. Příjezd na Pálavu, ubytování. Seznamovací večírek s posezením ve vinném sklípku - řízená degustace vín i s občerstvením (večeře). Skvělé pálavské víno !

Pátek - Pálava a Nové Mlýny
Snídaně. A: Přes nejvyhlášenější vinařskou obec Pavlov pod nejvyšší vrchol Pálavy - Děvín (550 m n.m.). Výjezd do obce Klentnice (nejvýše položená obec Pálavy). Prohlédneme si trosky hradu Sirotčí hrádek s nádhernými výhledy do okolí. Krásným sjezdem skrz vinice dorazíme do obce Dolní Věstonice. Podél vodní nádrže do Strachotína (občerstvení v tamních hospůdkách). Navštívíme vinné sklípky v obci Pouzdřany a zpět přes vinné stezky se zastávkou ve vinařství Gotberg a Sonberk (architektonicky kultovní vinařství jehož vína získávají každoročně mnoho ocenění). Závěr dne strávíme ve vinařství U Kapličky (zde se natáčel film Bobule) u obce Zaječí. (cca 55 km). Večeře. Mapka a převýšení.
B: Z Klentnice si trasu prodloužíme do města Mikulov (prohlídka historického centra města, zámek Mikulov, Svatý kopeček, možnost občerstvení) a dále cestou zpět do obce Bulhary na vinařskou cyklostezku do Dolních Věstonic. (cca 60 km). Tato trasa se dá libovolně upravovat podle zájmu. (60-70 km).

Sobota - Lednicko-Valtický areál
Snídaně. A: Po Velkopavlovické vinařské stezce přes obce Přítluky a Rakvice až do Lednice (novogotický zámek). Krom samotného zámku zde můžeme projít zámeckou zahradu (vstup možný jen bez kola) k působivé rozhledně Minaret nebo navštívit botanickou zahradu s expozicí tropických rostlin. Dále už budeme pokračovat na kole k romantické zřícenině Janův hrad, po Knížecí cyklostezce podél Lednických rybníků (kde uvidíme Apollonův chrám a také Chrám Tři Grácie) až k Hraničnímu zámečku. Napojíme se na Valtickou cyklostezku a nazpět přes vinařské obce Sedlec a Bulhary. (cca 51 km) Mapka a převýšení.
Možnost zkrácení programu pro ty, kteří si chtějí užít bohatý program atrakcí v Lednicko-valtickém areálu: letové ukázky dravců, plavba na loďkách od zámku Lednice k Minaretu a zřícenině Janův hrad, projížďky v kočáře po lednickém parku atd.
B: Od Tří Grácií se vydáme k lesnímu chrámu Rendez-vous (monumentální stavba zasvěcená bohyni lovu Dianě) až do vinařské obce Valtice (zámek Valtice - rezidence a rodové sídlo Lichtenštějnů a prohlídka Valtického podzemní s degustací vína). (cca 61 km).

Neděle - sklípky Vrbice a Velké Bílovice
Snídaně. A: Přejezd na kole do Velkých Pavlovic a po cyklostezce skrz vinice do obce Vrbice (vyhlášené vinné sklepní uličky typické svými kamennými průčelími). Odtud se napojíme na Stezku nad Vinohrady (ocelová spirálová konstrukce - unikátní rozhledna bez jediného schodu - s výhledy na Pálavu, Lednicko-valtický areál i Malé Karpaty). Dále po Velkopavlovické vinařské stezce na návrší Hradištěk (kaple Sv. Cyrila a Metoděje ve tvaru románské rotundy, kterou znáte z filmu Bobule) s úžasnými výhledy na vinice a pálavské vrchy. Následuje sjezd skrz vinohrady do vyhlášené obce Velké Bílovice (největší vinařská obec v ČR. Jsou zde Habánské sklepy. Ulice nesou jména podle jednotlivých odrůd vín). Návrat přes Rakvice (56 km). Mapka a převýšení.
B: Možnost absolvování pěší varianty pálavských vrchů s vrcholem Děvín a Dívčí hrad, ochutnávka vín ve sklepní uličce Vinařská a Podhradní a koupání v Kempu pod Pavlovem.
Odpoledne odjezd do nástupních míst.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno v penzionu v obci Milovice s polopenzí a grilováním. V areálu penzionu je k dispozici bazén. Milovice se nacházejí přibližně uprostřed všech našich etap, budeme tedy vyrážet paprskovitě na všechny strany. V obci je také několik sklepů s vínem a možností domluvit další komentované ochutnávky. Apartmány jsou pro 7 osob, pro 3 osoby, pro 4 osoby a pro 8 osob. V různých termínech máme k dispozici různé apartmány. Pro zájemce o stanovou variantu jsme schopni zajistit nedaleký kemp.

Doprava

V základní ceně zájezdu je vlastní doprava. Na místo vypravujeme také mikrobuse nebo minibus cestovní kanceláře s cyklovlekem za příplatek podle nástupního místa.

Nástupní místa:

 • Praha (+1500 Kč)
 • Brno (+500 Kč)
 • Vyškov (+500 Kč)
 • Prostějov (+500 Kč)
 • Olomouc (+1500 Kč)
 • Ostrava (+1500 Kč)
 • Jiné místo na trase (D1 +1500 Kč)

Důležité informace

Obtížnost - obtížnost je možné upravovat podle výkonnosti účastníků zájezdů. Každou etapu je možné průběžně zkrátit nebo prodloužit. Z důvodů popíjení vína nejsou etapy plánovány příliš dlouhé.
Povrch - budeme se pohybovat především po asfaltových cestách a cyklostezkách.
Vhodný typ kola - zájezd je vhodný pro silniční kolo, trekové kolo nebo horské kolo (doporučujeme hladké pláště).

Cena

Základní cena: 3900,- Kč

Cena zahrnuje:

 • vlastní dopravu, doprava minibusem s CK je možná !
 • 3x ubytování v penzionu s polopenzí
 • řízená degustace vína
 • práci průvodce
 • služby cestovní kanceláře, DPH, pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • dopravu minibusem s cyklovlekem cestovní kanceláře
 • vstupné do památek
 • stravování a nápoje během dne

Příplatky:

 • svoz z Moravy (Kroměříž, Prostějov, Vyškov, Brno) +500 Kč
 • svoz z Čech (Praha, D1 po Brno) +1500 Kč
 • svoz ze Severní Moravy (Ostrava, Olomouc) +1500 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
25.6.2020 - 28.6.2020
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Česká republika
PenzionPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)MikrobusMinibus
Cena 3 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím