Pálava na kole

Vinicemi po památkách a přírodě Jižní Moravy

Proběhnuté zájezdy

C172A
od 26.5.2022
do 29.5.2022
STOP - vyprodáno
4 dny
4 500 Kč
C172B
od 27.10.2022
do 30.10.2022
4 dny
4 500 Kč

Užijeme si historická města, hrady a zámky jižní Moravy i výhledy na úžasné vápencové skály či na vodní hladinu nádrže Nové Mlýny. Těšit se můžeme i na koupání. Ubytujeme se v příjemném penzionu s polopenzí, grilováním a komentovanou ochutnávkou vín místních vinařů.

Vyhlídka nad vinicemi. Foto: Libor PředešlýPálava - V roce 2003 se stala součástí biosférické rezervace UNESCO Dolní Morava. Na českém území patří k historicky nejdéle osídleným místům se zbytky pravěkých tábořišť lovců mamutů. Byla zde nalezena proslulá soška Věstonické Venuše a nedávno vybudován Archeopark Pavlov.

Nové Mlýny - nazývané také usedlíky "Moravské moře" - je kaskáda přehradních nádrží na řece Dyji pod Pavlovskými vrchy. Toto vodní dílo, které tvoří celkem tři nádrže, bylo vybudováno s cílem zamezit záplavám a jako zásobárna vody na zavlažování. Ve střední nádrži je přírodní rezervace s umělými ostrůvky pro hnízdění vzácných druhů živočichů. Jsou tu písčité i travnaté pláže s pozvolným vstupem do vody, což ocení jak milovníci koupání tak zejména rodiny s dětmi.

Mikulov - je největší pálavskou obcí, má památkově chráněné historické centrum. Patří k vyhledávaným vinařským destinacím. Vypíná se nad ním poutní místo Svatý kopeček.
Lednicko-valtický areál - nazýván také zahradou Evropy. Navštívíme pěšky či na kole rozlehlé zámecké zahrady, upravované záhony s květinovými koberci, krásné lesy, vinice a rybníky. Území prostupují četné historické stavby jako jsou lovecké zámečky, chrámy, kolonády a další architektonické skvosty. Patří právem do památek UNESCO. Největším lákadlem je však samotný zámek Lednice - nejnavštěvovanější památka na Moravě - honosné letní sídlo rodu Lichtenštejnů.

Program

Čtvrtek - odjezd z nástupních míst v Čechách a na Moravě. Příjezd na Pálavu, ubytování. Seznamovací večírek s posezením ve vinném sklípku - řízená degustace vín i s občerstvením (večeře). Skvělé pálavské víno !

Pátek - Pálava a Nové Mlýny
Snídaně. A: Přes nejvyhlášenější vinařskou obec Pavlov pod nejvyšší vrchol Pálavy - Děvín (550 m n.m.). Výjezd do obce Klentnice (nejvýše položená obec Pálavy). Prohlédneme si trosky hradu Sirotčí hrádek s nádhernými výhledy do okolí. Krásným sjezdem skrz vinice dorazíme do obce Dolní Věstonice. Podél vodní nádrže do Strachotína (občerstvení v tamních hospůdkách). Navštívíme vinné sklípky v obci Pouzdřany a zpět přes vinné stezky se zastávkou ve vinařství Gotberg a Sonberk (architektonicky kultovní vinařství jehož vína získávají každoročně mnoho ocenění). Závěr dne strávíme ve vinařství U Kapličky (zde se natáčel film Bobule) u obce Zaječí. (cca 55 km). Večeře. Mapka a převýšení.
B: Z Klentnice si trasu prodloužíme do města Mikulov (prohlídka historického centra města, zámek Mikulov, Svatý kopeček, možnost občerstvení) a dále cestou zpět do obce Bulhary na vinařskou cyklostezku do Dolních Věstonic. (cca 60 km). Tato trasa se dá libovolně upravovat podle zájmu. (60-70 km).

Sobota - Lednicko-Valtický areál
Snídaně. A: Po Velkopavlovické vinařské stezce přes obce Přítluky a Rakvice až do Lednice (novogotický zámek). Krom samotného zámku zde můžeme projít zámeckou zahradu (vstup možný jen bez kola) k působivé rozhledně Minaret nebo navštívit botanickou zahradu s expozicí tropických rostlin. Dále už budeme pokračovat na kole k romantické zřícenině Janův hrad, po Knížecí cyklostezce podél Lednických rybníků (kde uvidíme Apollonův chrám a také Chrám Tři Grácie) až k Hraničnímu zámečku. Napojíme se na Valtickou cyklostezku a nazpět přes vinařské obce Sedlec a Bulhary. (cca 51 km) Mapka a převýšení.
Možnost zkrácení programu pro ty, kteří si chtějí užít bohatý program atrakcí v Lednicko-valtickém areálu: letové ukázky dravců, plavba na loďkách od zámku Lednice k Minaretu a zřícenině Janův hrad, projížďky v kočáře po lednickém parku atd.
B: Od Tří Grácií se vydáme k lesnímu chrámu Rendez-vous (monumentální stavba zasvěcená bohyni lovu Dianě) až do vinařské obce Valtice (zámek Valtice - rezidence a rodové sídlo Lichtenštějnů a prohlídka Valtického podzemní s degustací vína). (cca 61 km).

Neděle - sklípky Vrbice a Velké Bílovice
Snídaně. A: Přejezd na kole do Velkých Pavlovic a po cyklostezce skrz vinice do obce Vrbice (vyhlášené vinné sklepní uličky typické svými kamennými průčelími). Odtud se napojíme na Stezku nad Vinohrady (ocelová spirálová konstrukce - unikátní rozhledna bez jediného schodu - s výhledy na Pálavu, Lednicko-valtický areál i Malé Karpaty). Dále po Velkopavlovické vinařské stezce na návrší Hradištěk (kaple Sv. Cyrila a Metoděje ve tvaru románské rotundy, kterou znáte z filmu Bobule) s úžasnými výhledy na vinice a pálavské vrchy. Následuje sjezd skrz vinohrady do vyhlášené obce Velké Bílovice (největší vinařská obec v ČR. Jsou zde Habánské sklepy. Ulice nesou jména podle jednotlivých odrůd vín). Návrat přes Rakvice (56 km). Mapka a převýšení.
B: Možnost absolvování pěší varianty pálavských vrchů s vrcholem Děvín a Dívčí hrad, ochutnávka vín ve sklepní uličce Vinařská a Podhradní a koupání v Kempu pod Pavlovem.
Odpoledne odjezd do nástupních míst.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno v penzionu v obci Milovice s polopenzí a grilováním. V areálu penzionu je k dispozici bazén. Milovice se nacházejí přibližně uprostřed všech našich etap, budeme tedy vyrážet paprskovitě na všechny strany. V obci je také několik sklepů s vínem a možností domluvit další komentované ochutnávky. Apartmány jsou pro 7 osob, pro 3 osoby, pro 4 osoby a pro 8 osob. V různých termínech máme k dispozici různé apartmány. Pro zájemce o stanovou variantu jsme schopni zajistit nedaleký kemp.

Doprava

V základní ceně zájezdu je vlastní doprava. Na místo vypravujeme také mikrobus nebo minibus cestovní kanceláře s cyklovlekem za příplatek podle nástupního místa.

Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.

Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:
Nástupní místa:

 • Praha (+1 500 Kč)
 • Brno (+500 Kč)
 • Vyškov (+500 Kč)
 • Prostějov (+500 Kč)
 • Olomouc (+1 500 Kč)
 • Ostrava (+1 500 Kč)
 • Jiné místo na trase (D1 +1 500 Kč)

Přeprava kol je zajištěna kvalitním cyklovlekem pro 44 kol nebo menším cyklovlekem pro 22 kol. V případě jízdy mikrobusem převážíme kola částečně v nosičích kol na střeše dodávky a částečně v nákladním vleku.

Akceptujeme přepravu elektrokol. V přihlášce své elektrokolo zaregistrujte v textu poznámky. Počet elektrokol na každém zájezdu je vzhledem ke kapacitě cyklovleků omezený. Nenahlášené elektrokolo nemusí být u nástupu akceptováno.

Důležité informace

Náročnost:
Obtížnost je možné upravovat podle výkonnosti účastníků zájezdů. Každou etapu je možné průběžně zkrátit nebo prodloužit. Z důvodů popíjení vína nejsou etapy plánovány příliš dlouhé.

Povrch
Budeme se pohybovat především po asfaltových cestách a cyklostezkách.

Vhodný typ kola
Zájezd je vhodný pro silniční kolo, trekové kolo nebo horské kolo (doporučujeme hladké pláště).

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 4 500 Kč

Cena zahrnuje:

 • vlastní dopravu, doprava minibusem s CK je možná!
 • 3x ubytování v penzionu s polopenzí
 • řízená degustace vína
 • práci průvodce
 • služby cestovní kanceláře, DPH, pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • dopravu minibusem s cyklovlekem cestovní kanceláře
 • vstupné do památek
 • stravování a nápoje během dne

Příplatky:

 • svoz z Moravy (Kroměříž, Prostějov, Vyškov, Brno) +500 Kč
 • svoz z Čech (Praha, D1 po Brno) +1500 Kč
 • svoz ze Severní Moravy (Ostrava, Olomouc) +1 500 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
26.5.2022 - 29.5.2022
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Česká republika
PenzionPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)DodávkaMinibus
Cena 4 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím