Kroměříž na kole

Haná, Chřiby a Hostýnské vrchy na kole

Proběhnuté zájezdy

C171B
od 25.8.2022
do 28.8.2022
STOP - vyprodáno
4 dny
3 900 Kč

Vybrali jsme pro Vás ty nejkrásnější etapy v okolí Kroměříže (UNESCO). Díky stále krásnému počasí se městu právem říká Hanácké Atény. Užijeme si vyjížďku podél řeky Moravy, Baťův kanál, ale také okolní lesy a vrcholky Chřibů a Hostýnských vrchů. Díky podpoře naší dopravy s cyklovlekem si každou etapu užijete formou přejezdu. Milovníci elektrokol zvládnou trasu i formou delšího okruhu.

namesti-kromerizKroměříž - město je známé především díky svému Arcibiskupskému zámku, Podzámecké a Květné zahradě. V roce 1997 byla Kroměříž vyhlášena za nejkrásnější historické město v České republice a od roku 1998 je zámek a zahrady na seznamu kulturních památek UNESCO. Ve městě je také několik krásných kostelů. Na našem zájezdu vystoupíme na věž zámku s výhledem na krásné náměstí i zahrady, prohlédneme si Květnou zahradu s rotundou a exotickými skleníky a užijeme si posezení v nejlepší kavárně ve městě.

Chřiby - oddělují Hanou od Slovácka. Říká se jim také Hříběcí hory nebo Marsovo pohoří. Z Kroměříže jsou v dosahu celodenní vyjížďky. Nejvyšším vrcholem je Brdo (587 m), kde se také na kole podíváme. V Chřibech navštívíme hrad Buchlov a v podhradí obec Buchlovice a poutní místo Velehrad.

Hostýnské vrchy - nedaleká hornatina, která patří do Západních Karpat. Nejvyšším vrcholem je Kelčský Javorník (864 m n.m.). Významným vrcholem je také nejvýznamnější poutní místo mariánského kultu v České republice - Hostýn (735 m), kde se na kole podíváme.

Baťův kanál - historická vodní cesta, vybudovaná v letech 1934-1938 v délce 52 km. V dnešní době vede podél Baťova kanálu skvěle udržovaná Moravská stezka.

Naše cestovní kancelář má v Kroměříži své sídlo. Okolí velmi dobře známe a proto garantujeme, že si v našem regionu užijete to nejlepší. Od našeho průvodce se také dozvíte plno zajímavých informací z města i regionu.

Program

1. den - odjezd z nástupních míst v Čechách a na Moravě. Příjezd do Kroměříže, ubytování, krátká projížďka centrem města a nejbližším okolím. Seznamovací večírek s posezením v nejlepší kavárně ve městě, která je zaměřená na cyklisty. Mají zde i skvělé víno ! Večeře.

2. den - Snídaně. Dnešní etapa Chřiby:
A: Přes horskou obec Kostelany na turistickou křižovatku Bunč. Po hřebenové zpevněné cestě až na nejvyšší vrchol Chřibů Brdo (587 m). Výstup na místní kamennou rozhlednu. Zpět na Bunč a krásným sjezdem přes obec Kvasice a cyklostezkou podél řeky Moravy zpět do Kroměříže (50 km, převýšení 620 m).
B: Zájemci o delší trasu pokračují z Brda dále na hrad Buchlov (prohlídka, občerstvení) a dále do Buchlovic (zámek). Přes poutní místo Velehrad (Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje) a dále na cyklostezku Baťův kanál a podél řeky Moravy přes Otrokovice zpět do Kroměříže (90 km, převýšení 800 m). Návštěva jednoho z místních minipivovarů s komentovanou prohlídkou. Večeře. Mapa a převýšení

3. den - Snídaně. Dnešní etapa Hostýnské vrchy:
A: Z Kroměříže přes obec Rymice (Skanzen lidových staveb) do Holešova (zámek a zahrada). Dále do turistického centra Rusava. Výjezd na hřebenovou cyklostezku přes Grapy na Hostýn (735 m) (poutní místo, bazilika Nanebevzetí Panny Marie, občerstvení, výhledy). Sjezd do Bystřice pod Hostýnem. Zpět do Kroměříže dopravou CK s cyklovlekem (40 km, převýšení 600 m)
B: Z Hostýna se vrátíme na Rusavu a přes místní vrcholek Ráztoka sjedeme parádním sjezdem do obce Přílepy. Dále do Kurovic (možnost koupání v krásném břidlicovém lomu (vstupné)) a přes les Zámeček kolem Záhlinických rybníků do Kroměříže (80 km, převýšení 800 m). Večeře. Komentovaná prohlídka arcibiskupských vinných sklepů s ochutnávkou mešního vína. Mapa a převýšení.

4. den - Snídaně. Dnešní etapa Baťův kanál:
A: Z Kroměříže podél řeky Moravy do Kvasice a dále Otrokovice. Etapa dále pokračuje do Spytihněvi, kde se napojíme na Baťův kanál. S prohlídkou několika zdymadel přijedeme do Uherského Hradiště. Prohlídka centra města, občerstvení. Dále přes Kunovice (muzeum letadel) až na Ostrožskou Novou Ves se skvělým koupáním. Zpět stejnou cestou (100 km, převýšení 100 m). Etapu lze libovolně zkrátit. Mapa a převýšení
B: - Cestu zpět je možné si prodloužit výjezdem na Žlutavu a přes Novou Dědinu, Vrbku (starý větrný mlýn) a přes Těšnovice (krásný výhled) do Kroměříže.

Nocleh a strava

Po celou dobu jsme ubytovaní ve vodáckém klubu na břehu místní vodní plochy Bagrák. Spíme na matracích v klubovně s krbem, ve vlastím stanu, případně v karavanu, který je zde k dispozici. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírovaná.

Doprava

V základní ceně zájezdu je vlastní doprava.. Na místo vypravujeme také mikrobus nebo minibus cestovní kanceláře s cyklovlekem za příplatek podle nástupního místa.

Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.

Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:
Nástupní místa:

 • Praha (+1500 Kč)
 • Brno (+500 Kč)
 • Vyškov (+500 Kč)
 • Prostějov (+500 Kč)
 • Olomouc (+1500 Kč)
 • Ostrava (+1500 Kč)
 • Jiné místo na trase (D1 +1500 Kč)

Přeprava kol je zajištěna kvalitním cyklovlekem pro 44 kol nebo menším cyklovlekem pro 22 kol. V případě jízdy mikrobusem převážíme kola částečně v nosičích kol na střeše dodávky a částečně v nákladním vleku.

Akceptujeme přepravu elektrokol. V přihlášce své elektrokolo zaregistrujte v textu poznámky. Počet elektrokol na každém zájezdu je vzhledem ke kapacitě cyklovleků omezený. Nenahlášené elektrokolo nemusí být u nástupu akceptováno.

Důležité informace

Náročnost:
Obtížnost je možné upravovat podle výkonnosti účastníků zájezdů. Každou etapu je možné průběžně zkrátit nebo prodloužit. Delší etapy jsme pro zájemce zkrátili s možností svozu zpět do cíle naší dopravou s cyklovlekem.

Povrch
Budeme se pohybovat především po asfaltových cestách. V pohoří Hostýnské vrchy pojedeme také po zpevněných lesních cestách.

Vhodný typ kola
Zájezd je vhodný pro silniční kolo, trekové kolo nebo horské kolo (doporučujeme hladké pláště).

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 3 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • vlastní doprava (doprava minibusem CK je možná za příplatek)
 • 3x ubytování v penzionu s polopenzí
 • prohlídku arcibiskupského sklepení s ochutnávkou vína
 • prohlídka minipivovaru s ochutnávkou
 • práci průvodce
 • služby cestovní kanceláře, DPH, pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • dopravu minibusem s cyklovlekem cestovní kanceláře
 • vstupné do památek
 • stravování a nápoje během dne

Příplatky:

 • svoz z Moravy (Prostějov, Vyškov, Brno) +500 Kč
 • svoz z Čech (Praha, D1 po Brno) +1500 Kč
 • svoz ze Severní Moravy (Ostrava, Olomouc) +1500 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
25.8.2022 - 28.8.2022
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Česká republika
PenzionPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)DodávkaMinibus
Cena 3 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím