4. 4. 2022

Ferraty Lago di Garda pro rodiče s dětmi - program

1.den: Odjezd z nástupních míst v brzkých ranních hodinnách do Itálie, krátká procházka v Nago Torbole a přejezd na ubytování. Po večeři teoreticky probereme metodiku via ferrat

2.den: po snídani přejedeme do Arca, kde si nacvičíme a ukážeme prakticky pohyb na ferratě, a následně vylezeme cestu Santiero del Colodri, která je ideální pro děti a začátečníky. Ferrata je opravdu jednoduchá, ale nabízí po celou cestu krásné výhledy až na vrchol Monte Colodri. Na vrcholu dáme svačinu, můžeme se s dětmi zapsat do vrcholové knížky a turisticky sestoupíme k autu. Po cestě si prohlédneme Arco, dáme zmrzlinu nebo kávu. Podle únavy se rozhodneme jestli se zajedeme koupat nebo čas využijeme ještě sportovně. Navečer navštívíme krásnou soutěsku Cascate del Varone.

3.den: Po snídani přejedeme k Ferratarunde Cima Rocca, kde je několik snadných ferrat s krásnými výhledy na Gardské jezero. Zpestřením jsou staré válečné tunely z první světové války, kterýma budeme s čelovkama procházet. Poté přejedeme k jezeru se vykoupat a navštívíme historické městečko Canale, kde si můžeme dát pizzu nebo vynikající tiramisu.

4.den: Po snídani si sbalíme věci a vyrazíme na poslední zajištěnou cestu Ballino, případně vybereme nějakou jinou, s ohledem na únavu a kondici. Ballino je krásná vertikální via ferrata s dvěma lanovými mosty, vedoucí vedle vodopádu nahoru. Po sestupu vyrazíme domů na nástupní místa.

Pro rezervaci na tento zájezd stačí kliknout sem.

243120957_10209743318936834_523080536539876323_n
Autor:
Patrik Škoda