Maroko - výstup na Jebel Toubkal, Marrakeš a Essaouira

Týden v Africe plný zážitků a poznávání

Proběhnuté zájezdy

T922
od 15.5.2022
do 22.5.2022
8 dní
16 900 Kč
T921
od 25.9.2022
do 2.10.2022
Svátek v zájezdu
8 dní
17 900 Kč

Exotikou nabitý týden v jižní části Maroka s atraktivním výstupem. Zažiješ úžasné trhy v Marrakeši, berberské vesnice v Atlasu a samozřejmě výstup na nejvyšší horu severní Afriky a pohoří Vysoký Atlas - Jebel Toubkal (4 167 m). Doprovodí tě česky mluvící průvodce s horskými zkušenostmi. Třešničkou na dortu je koupání v Atlantiku a modro bílé město Essaouira.

Jebel Toubkal - Maroko V termínech, které jsme pro výstup vybrali, by mělo být v Marrakeši kolem 30°C. Naproti tomu v horách ve Vysokém Atlase bude příjemně a mělo by být již méně sněhu. Samotný výstup není technicky náročný. Jedná se vysokohorský terén, především kamenitý a skalnatý. Výstup organizujeme základní trasou přes vesnici Imlil a chatu Les Mouflons (3 200 m). Do Maroka se dopravíme letecky a na místě máme zajištěný svoz do hor minibusem. Po návratu z hor nás čeká ještě plno zážitků v exotické Marrakeši (trhy, nákupy, jídlo, krotitelé hadů, apod.) a také koupání v Atlantickém oceánu a dva dny odpočinku v Essaouiře.

Program

1. a 2. den
Odlet ve 20:30 z Vídně. Přílet ve 23:50 do Agadiru. Transfer na letiště ve Vídni zajišťujeme dodávkou cestovní kanceláře. Letecká doprava do Agadiru (Maroko). Transfer asi 250 km (3,5 hod) do vesnice Imlil (1 715 m). Odpočineme si po náročném přesunu. Dnes krátká první část treku Imlil - Aroumd (1 920 m). Převýšení 250 m, túra 1 hod. Rozchodíme se, poznáme své možnosti. Poradíme Ti, jak se pro další dny zlepšit a ušetřit síly.
3. den
Trek Aroumd - chata Les Mouflons (3 202 m). Převýšení 1 300 m (4-5 hod). Nocleh na chatě s večeří v ceně. Odpolední krásné výhledy, západ slunce. Pořádně si odpočineme před vrcholovým dnem, nabereme síly a zlepšíme aklimatizaci.
4. den
Snídaně v ceně. Brzy ráno výstup na Jebel Toubkal (4 167 m) a sestup zpět na chatu Les Mouflons (900 m nahoru, 900 m dolů, 7 hodin). Zhodnotíme výstup, odpočineme si. V případně nepříznivého počasí se můžeme o vrchol pokusit ještě následující den. Večeře v ceně.
5. den
Snídaně v ceně. Sestup do vesnice Imlil (dolů cca 1 500 m). Transfer do Marrakeše. Ubytování v hotelu v centru města. Večerní prohlídka rušného tržiště.
6. den
Dopoledníprohlídka některých památek Marrakeše, nákupní volno a další krásný den v tomto neuvěřitelném městě. Nocleh v Marrakeši.
7. den
Ráno transfer na pobřeží Atlantiku do modrobílého města Essaouira. Čeká nás relaxace, procházka po městě, výhledy na pobřeží Atlantiku s možností koupání. Počítej s velkými vlnami. Tento den slouží také jako rezervní pro případ špatného počasí při výstupu na vrchol Jebel Toubkal v Atlasu.
8. den
Odletový den. Ranní transfer do Agadiru. Odlet 14:40 z Agadiru. Přílet ve 20:00 do Vídně.

Nocleh a strava

Ubytováni budeme celkem 6 nocí. První nocleh strávíme v menším horském hotelu v obci Imlil. Další dva noclehy na horské chatě pod vrcholem Toubkal s polopenzí (večeře, snídaně), dále dva noclehy v Marrakeši v městském turistickém hostelu a jeden nocleh v Essaouiře v turistickém hostelu. Ubytování v Maroku je pohodlné a přívětivé. Všechny hotely nabízejí zároveň možnost stravování. Jídlo (mimo horskou chatu Les Mouflons) si platí každý sám. Jídlo je donášené (bez výběru), ovšem velmi chutné a bohaté. V Marrakeši a Essaouiře počítáme se snídaní v hotelu a na večeři ochutnáme různé speciality z ulice.
Během výstupu budeme míjet řadu občerstvovacích stanic s čerstvým džusem a dalšími laskominami.

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta letecká doprava. Odletové letiště je Vídeň. Přesný letový řád najdeš v pokynech na cestu. Na letiště organizujeme svoz mikrobusem pro 8 klientů. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě, od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava na letiště je také možná.
Podrobné informace a fotky najdeš zde.
Základní cena zájezdu tedy zahrnuje letenku, svoz na letiště a zpět, taxíky a autobusy v Maroku.

Důležité informace

V ceně letu jsou dvě zavazadla na palubu. První menší zavazadlo může mít rozměry 40x20x25 cm. Druhé větší zavazadlo může mít maximálně 10 kg a rozměry 55x40x20 cm.

V Maroku se platí marockým dirhamem. 1 MAD je přibližně 2,50 Kč. Peníze si vyměníme po příletu v Marakeši. Doporučujeme cestovat s EURy. Pro vstup do Maroka nejsou třeba žádná víza. Na letišti jen vyplníme příjezdové formuláře. Do Maroka není potřeba žádné speciální očkování. Budeš potřebovat cestovní pas, platný min. 6 měsíců.

Doporučené vybavení na výstup je závislé od stavu sněhu. Případné pomůcky je možné půjčit na horské chatě (mačky). Budeš potřebovat vlastní trekové hole, návleky, sluneční brýle, pohorky, bundu, rukavice, čepici, příp. kuklu, čelovku, batoh na palubu letadla (max. 45 L), rezervní oblečení, lehké přezuvky, deštník/pláštěnka, láhev na vodu 1,5 L, hygienické potřeby, vložku do spacáku, opalovací krém, pojištění.

S rezervací zájezdu neotálej. Pozdní přihlášení může mít za následek dražší letenku.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu. Více informací najdeš zde..

Cena

Základní cena: 16 900 Kč (termín v září 17 900 Kč)

Cena zahrnuje:

  • letenku vídeň - Agadir se dvěma palubními zavazadly. Cena letenky je limitována. S přihlášením neotálej.
  • svoz z Moravy na letiště ve Vídni
  • místní dopravu v Maroku
  • 4x ubytování v hotelu bez jídla
  • 2x ubytování na horské chatě s polopenzí
  • zkušeného průvodce z ČR, povinného marockého průvodce
  • pojištění CK proti úpadku,

Cena nezahrnuje:

  • levné stravování během pobytu v Maroku (mimo horskou chatu)
  • pojištění do zahraničí Union Sport B, případně Pandemic.
  • případné půjčovné vybavení (mačky) - cca 200 Kč

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
15.5.2022 - 22.5.2022
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Maroko
HotelHorská chataPolopenzeLetecky
Cena 16 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Viera Holečková
Viera Holečková

Bylo to prima. Sešli jsme se naprosto skvělá skupina, ochota jeden druhému pomoct, podělit se zážitky. Každoročně 1-2x cestuji s různými cestovkami nabízející sportovní vyžití. Jako průvodce byl Tomáš naprostá jednička. Rozhodný, uvážlivý, spolehlivý a zábavný a mnoho dalších nej superkladném hodnocení. Spokojena jsem byla i s ubytováním jak v Imlil, tak v hostelu v Marakéši. Přesto, že v hostelu měli nedostatek nádobí i skleniček, mělo to svůj půvab a bylo to čisté a útulné místo.

Vyražte s námi za dobrodružstvím