Splutí Vltavy přes Český Krumlov na kánoích

Prázdninový rodinný výlet na vodě.

Proběhnuté zájezdy

GLD112
od 31.7.2017
do 4.8.2017
5 dní
2 690 Kč

Tato nejdelší řeka na území České republiky v části pod přehradami Lipno I a II představuje klasiku pro vícedenní vodácké výpravy. Příjemně tekoucí voda s hravými peřejkami, vyhlášenými splavnými jezy a krásným okolím chytne každého. Zkušené, peřejemi mnoha řek ošlehané zadáky se svými háčky, nebo koupele nebojících se nováčků (našimi instruktory vždy zajištěné) na plastových kánoích i vodáky preferujících pohodlí a stabilitu nafukovacích lodí. Výhledy na hrad Rožmberk či plavba Českým Krumlovem jsou pak třešničkou na celém tomto dortu.

Splutí VltavyNa Vltavě je spousta možností zábavy i na souši. Na své si přijdou milovníci kultury, (každý večer budeme spát poblíž historických památek – Vyšší Brod, Rožmberk, Český Krumlov, Zlatá Koruna…), gastronomie (např. vyhlášené restaurace s rybími specialitami v čele s úhoři v Českém Krumlově), vyznávače odpočinku u grilu (letos máme gril nový), který bereme jako vždy s sebou, ohně a jiných zdrojů tepla :-) i sportu (kempy nabízí mnoho možností)… Pro zájemce můžeme přibrat k vyzkoušení SUPa (stand-up-paddle board).

Program

Pondělí: Odjezd v dopoledních hodinách z nástupních míst. Postavení stanů a uvítací párty.
Úterý: Dopoledne zaučení nováčků, technika jízdy na vodě, záchrana a poskytnutí první pomoci. Poté splutí úseku z Vyššího Brodu do Rožmberku (15 km), hrad Rožmberk v cíli se nachází do 10 min chůze.
Středa: Úsek Rožmberk – Nové Spolí v Českém Krumlově (17 km). Horolezení na Barevné skále v Českém Krumlově pod dohledem instruktora horolezení. Historické centrum, hrad a zámek se nachází do 15 min chůze od kempu.
Čtvrtek: Nové Spolí – Dívčí kámen – novinka (24 km), možnost prohlídky zříceniny hradu Dívčí Kámen (monumentální romantická zřícenina rozprostřená na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy)
Pátek: Dívčí kámen – Boršov (9 km), ukončení plavby, společné foto. Po splutí společně sbalíme vybavení a po občerstvení návrat zpět. Návrat ve večerních hodinách cca 21hod.

Nocleh a strava

Spát budeme v kempech (Vyšší Brod, Rožmberk, Český Krumlov, Dívčí Kámen), nezapomeňte si proto stany (cena zahrnuje min. 2 osoby na stan). Kempy jsou standardně vybaveny, restaurace i obchody se nachází přímo v kempu i v rozumné docházkové vzdálenosti, stejně tak i historické památky.

Strava vlastní.

Doprava

Doprava je zajištěna 9ti mistnými dodávkami.

Nástupní místo Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Doprava je v ceně akce z tradičních nástupních míst, kterými jsou: Havířov, Frýdek Místek nebo Ostrava, Kroměříž, Olomouc, a dále kdekoliv po cestě směr Brno a Pelhřimov (záleží na počtu zájemců z jednoho místa). Bude-li dostatek účastníků, pojedeme autobusem. Při menším počtu – 9ti místnými dodávkami. Odjezd z nástupních míst plánujeme v dopoledních hodinách, přesný čas a místo bude upřesněno v podrobných propozicích, které vám zašleme v týdnu před akcí. Návrat na nástupní místa přibližně v cca 21:00h. Čas je pouze orientační, může se měnit oběma směry v závislosti na včasném odjezdu, dopravních a dalších podmínkách.

Důležité informace

Program může být vzhledem k aktuální situaci adekvátně upraven. Akce se koná za každého počasí.

Cena

Základní cena: 2 690 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu
  • kempovné (ubytování ve vešich stanech - min. 2 osoby na stan)
  • místo na lodi včetně pádla, vesty, vodácká helma u dětí
  • doprovod instruktorů vodní turistiky a skvělou zábavu
  • gril (a hasičák)
  • poplatky, parkovné a další náklady CK

Cena nezahrnuje:

  • stravování
  • neopren a vodáckou bundu (možnost půjčení + 200 Kč/ks, popřípadě komplet 250 Kč/celá akce)
  • vstupy do navštívených objektů

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
31.7.2017 - 4.8.2017
Délka pobytu:
5 dní
Destinace:
Česká republika
KempStrava z vlastních zásobMikrobus
Cena 2 690 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím