Proběhnuté zájezdy

V201
od 24.5.2019
do 26.5.2019
3 dny
3 490 Kč
V202
od 28.6.2019
do 30.6.2019
3 dny
3 490 Kč
V203
od 26.7.2019
do 28.7.2019
STOP - vyprodáno
3 dny
3 490 Kč
V204
od 16.8.2019
do 18.8.2019
Prázdninový termín
3 dny
3 490 Kč
V205
od 30.8.2019
do 1.9.2019
Prázdninový termín
3 dny
3 490 Kč
V208
od 13.9.2019
do 15.9.2019
3 dny
3 490 Kč
V206
od 27.9.2019
do 29.9.2019
3 dny
3 490 Kč

Jedna z nejkrásnějších evropských řek. Víkend, který Vás dokonale nabije. Uchvátí vás úžasná čistota vody a pravá alpská příroda. Stejně tak skvělá vodácká parta, grilování a večírky u kytary. Pohoupete se na peřejích řeky „učitelky“ a naučíte se ovládání lodi na divoké řece. Splutí soutěsky druhý den plavby je opravdový vodácký zážitek, stejně jako sportovní peřej ve Wildalpenu.

Splutí Salzy patří k nejkrásnějším vodáckým zážitkům snad všech kanoistů či kajakářů. Celoročně sjízdná řeka s průsvitnou vodou plná zatáček, romantických soutěsek a nádherných výhledů na okolní štíty Alp. Po celou dobu plavby o vás budou pečovat naši profesionální instruktoři, kteří dbají o vaši bezpečnost. Zároveň vám pomohou při získávání správných vodáckých návyků a dovedností (efektivní pádlování, používání náklonů, čtení vody atd.). Budeme splouvat úsek o obtížnosti WW I až WW III. První den nás čeká klidnější část, na které se naučíme vše potřebné, abychom se druhý den mohli pustit do trochu více houpavější vody.

Splutí provádíme v malých skupinách, max. 10 kánoí, aby každé lodi byla věnována maximální pozornost našeho instruktora. Přestože během plavby narazíme i na obtížnější úseky, je tato řeka vhodná i pro začínající vodáky na divoké řece. Vody se není třeba bát. Salza je velmi bezpečná a patří k zážitkovým řekám vhodným pro komerční aktivity pro běžné "lidi z ulice". Doporučujeme mít alespoň minimální zkušenosti s vodáckými řekami.

Proč zrovna s námi ?

 • bezpečí máme na prvním místě,
 • v případě nepříznivého stavu vody máme připravenou vhodnou vodáckou alternativu,
 • postarají se o Vás zkušení instruktoři - povedou Vás během plavby, zaškolí Vás, dbají o Vaši bezpečnost,
 • naše vybavení je nové nebo zánovní, disponujeme různými velikostmi neoprenů, každý si vybere,
 • máme skvělé zázemí kempu s přístřeším pro případ deště, s možností spánku na matracích i ve stanech,
 • Salzu organizujeme již řadu let a máme za sebou stovky spokojených vodáků.

Program

1. den: Pátek odpoledne odjezd z nástupních míst do Rakouska. Ubytování v kempu nebo na matracích v noclehárně v podkroví. Individuální večírek a první informace k zítřejšímu programu. Nocleh. Je možná také varianta ranního příjezdu bez prvního noclehu.

2. den: Snídaně z vlastních zásob. Od 8:00 hod. základní školení k bezpečnosti, ovládání lodi a k programu. Přesun na začátek řeky pod přehradou. První den nás čeká splutí v délce 19 km plavby – obtížnost WW I – WW III. Plavba končí za alpským městečkem Wildalpen. Cestou si vyzkoušíme legendární sportovní peřej, kde Vás řádně vyfotíme a natočíme. Večer nás čeká táborák. Můžeme grilovat vlastní zásoby. Pro skupiny můžeme zajistit sud piva, víno nebo další služby.

3. den: Snídaně z vlastních zásob. Od 8:00 hod informační schůzka pro další den. Z kempu vyrazíme na místo včerejšího konce plavby. Druhá etapa plavby má délku asi 26 km - obtížnosti WW II - WW III. Dobrovolně si můžete skočit do průzračné řeky z třímetrového můstku. Poslední úsek řeky vede v úžasné soutěsce, která je právem považována za nejhezčí úsek plavby. Na konci tohoto skvělého zážitku nás čeká pohodový odpočinkový úsek s možností koupání. Po vysušení lodí a zabalení věcí v kempu vyrážíme na zpáteční cestu domů. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Klienty s vlastní dopravou rozvážíme zpět k jejich vozům, aby se mohli sami dopravit zpět do kempu nebo vyrazit z kempu do svých domovů. Některá auta můžeme využít pro logistiku pohybu podél řeky. Klienti s vlastní dopravou platí parkovné u řeky i v kempu. Doporučujeme proto využít pro příjezd na Salzu naši dopravu.

Nocleh a strava

Nocování a ubytování: V kempu ve vlastním stanu nebo za příplatek 350 Kč/pobyt v pohodlné a teplé noclehárně na matracích ve vlastním spacáku či vložce do spacáku. Pokud máte o ubytování na matraci zájem, vyberte tuto volbu v příplatcích v přihlášce.

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. V místě noclehu je možné navštívit restauraci, kde dělají skvělou pizzu nebo ráno dobrou vaječinu. Večer je samozřejmostí oheň, kde můžete grilovat či opékat vlastní potraviny. Přes den není během plavby možné dokupovat zásoby, proto je třeba mít s sebou svačinu, kterou Vám uložíme do vodáckých vaků.

Doprava

Dopravu zajišťujeme jedním, nebo více mikrobusy pro 8+1 osob. Vlastní doprava je možná se slevou 500,- Kč/osobu. V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Nástupní místa:

Další nástupní místa jsou možná po předchozí dohodě s CK.

Důležité informace

Povinné vybavení: V ceně zájezdu Vám zapůjčíme loď typu Baraka pro 2 osoby, pádla, neopren, bundičku proti větru, plovací vestu a přilbu. Zajistíme Váš tepelný komfort nohou a naučíme Vás vyrobit si skvělé a izolované botičky do vody. Cennosti a stravu Vám uložíme do nepromokavých vaků do lodi instruktorů.
Budete potřebovat vlastní vybavení na nocleh v kempu - stan, spacák a karimatku. V případě noclehu v noclehárně postačí vložka do spacáku nebo spacák.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Vzhledem k poloze a nadmořské výšce se teplota i v letních měsících může v noci pohybovat jen mírně nad nulou. Počasí a množství srážek má vliv na obtížnost řeky. Aktuální stav sledujeme. Budeme splouvat úsek o obtížnosti WW I až WW III, převážně mírně těžké peřeje jsou vhodné i pro začátečníky. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – sjezd divoké vody – nabízíme v příplatcích komplexní pojištění Union Sport B, které zahrnuje i tyto aktivity.

Pro skupiny min. 8 osob můžeme zajistit individuální péči v libovolný termín v roce. Akci doporučujeme firmám jako skvělý teambuilding nebo akci pro VIP klienty. Pro firmy můžeme zajistit lepší ubytování, raut, sud piva, víno, grilování a další služby.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 3 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • Dopravu (mikrobus),
 • zapůjčení vodáckého vybavení (dvoumístná nafukovací kánoe Gumotex Baraka, neopren, bundička, pádlo, vesta a přilba (velikost neoprenu a bundy, nahlaste v poznámce v rezervaci).
 • 2x nocleh v kempu ve vlastním stanu,
 • zkušené instruktory
 • svozy lodí a materiálu
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • Stravu,
 • komplexní pojištění na cesty Union SPORT B
  ,
 • ubytování v noclehárně (příplatek 350 Kč za celý víkend - volbu je třeba zvolit v příplatcích během rezervace.

Slevy:

 • vlastní doprava: -500 Kč

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
24.5.2019 - 26.5.2019
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Rakousko
ApartmányPod stanemKempStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)MikrobusSpolujízda s instruktorem
Cena 3 490 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

marketyng
David Chromčák

Naše společnost se víkendu účastnila výletu do Rakouska na řeku Salzu a byli jsme opravdu mile překvapeni, jak se dá užít i takhle nízko nákladový výlet. Rádi bychom pochválili celou organizaci a vedoucí, kterým se povedlo naladit super týmovou a přátelskou atmosféru. Celý výlet jsme si opravdu užili i přes nepříznivé počasí. Určitě bych chtěl pochválit vedoucí, kteří nám zajistili nejen fajn vzpomínky, ale dokázali je i zdokumentovat. Fotky na druhý den? No co víc si přát. 😊

Jan Šimáček na Salze
Jan Šimáček

Měli by jste vědět, že akce byla udělaná naprosto skvěle. Zajištění na vodě i mimo bez jediné vady. Všechno vysvětlený, v pohodě, profesionálně. Moc děkuji a těším se na další výlety.

Teambuilding Salza. Foto: Tomáš Zich
Tomáš Zich

Chtěl bych Vám poděkovat za perfektní akci na Salze, teambuilding nám skvěle vyšel. Parta, se kterou jsme měli tu čest se plavit, byla taky super – prostě a jednoduše - bez výhrad :-) Pokud bude příští rok možnost, určitě se Vám ozveme ohledně nějaké další akce, po zkušenostech s FRČÍME budeme jen rádi !

Jaroslav Rumánek - Salza
Jaroslav Rumánek

Dobrý den, chtěl jsem za celou naši skupinu poděkovat za parádní akci na Salze. Všem se moc líbilo - většina byla na vodě poprvé a odjeli skutečně nadšení. Já za sebe chci taky napsat, že tak perfektní přátelský přístup, názorné ukázky a vysvětlení, které se jen tak nevidí. Díky za to!

Libor_Barnet
Libor Barnet

Jinak budu mluvit za naší Kroměřížskou skupinu - výlet byl úžasný, pánové instruktoři byli na svém místě, hodně věcem nás naučili, měli to dobře zorganizované - takže musíme jenom chválit. Děkujeme za krásný výlet.

foto3
Irča Stehlíková

Salza, jedna z nejkrásnějších řek, co jsem kdy jela. Pádlování v nádherné průsvitné vodě, houpavé vlnky, zatáčky a soutěska byla naprosto perfektní. Víkend na Salze můžu jen doporučit, nadchne každého vodáka!

Vyražte s námi za dobrodružstvím