Salza, Enns a kaňoning

Prodloužený víkend pro všechny vodomily

Proběhnuté zájezdy

V207
od 30.5.2019
do 2.6.2019
4 dny
3 590 Kč

Oblíbený víkend na Salze zpestřený dalším vodáckým dnem na sousední řece Enns s nenáročným kaňoningem. Perfektní kombinace pro všechny vodo milovníky, vodníky a podvodníky.

Řeka Enns - oproti Salze je to větší řeka, více houpavá s menším množstvím technických úseků. Ideální řeka na rozpádlování a návyk na divokou vodu. Čeká nás klidný úsek ve spodní části řeky, kde se pohoupeme na krásných vlnách. V první části známe zajímavý úsek skrytý mezi skálami, kde Vás provedeme proti proudu vody v krátkém, bezpečném a zážitkovém kaňoningu. Skály jsou tady tak blízko sebe, že se jich dotknete při roztažení rukou. Místo je zatím nedotčeno davy turistů a opravdu si ho užijeme.

Řeka Salza - asi nejkrásnější Rakouská řeka. Její splutí organizujeme také v rámci víkendového zájezdu Salza.. Stejný program nás čeká i na tomto zájezdu. Během dvou dní splujeme nejdříve lehčí a druhý den techničtější úsek této krásné zelené řeky. Čeká vás úžasná soutěska, skákáni do vody z můstku, závodní peřeje ve Wildalpenu.

Obě řeky si užijete s kompletní vodáckou výbavou a pod dozorem zkušených instruktorů - záchranářů.

Program

Čvrtek - odpolední odjezd z nástupních míst.
Pátek - ráno pohodová snídaně, setkání s instruktory, zaškolení bezpečnosti a ovládání lodí na divoké řece. Přesun na řeku Enns, kde sjedeme nenáročný úsek na rozpádlování. Užijeme si méně známou soutěsku s nenáročným kaňoningem. Projdeme řekou proti proudu až mezi úzké skály. Velmi panoramatický a fotogenický zážitek. Návrat do kempu, večírek s kytarou.
Sobota - ráno pohodová snídaně, hygiena. Následuje přejezd na horní tok Salzy k přehradě. Rozdělíme a připravíme lodě. Sjedeme první - lehčí - úsek řeky. Naučíme se přistávat proti proudu, přejíždět na opačný břeh řeky, manévrovat s lodí, najíždět do proudu. Následně voda dostane větší rychlost a vše vyvrcholí na sportovní peřeji ve Wildalpenu, kde Vás pořádně vyfotíme a natočíme při průjezdu divokou vodou. Vzpomínkové video Vám po zájezdu samozřejmě pošleme. Balení lodí, přejezd do kempu. Večírek s grilováním.
Neděle - ráno opět snídaně a hygiena. Vydáme se zpět nedaleko Wildalpenu. Připravíme lodě a sjedeme druhý úsek Salzy známou soutěskou. Je opravdu nádherná, fotogenická a plná zajímavých pasáží s vlnami a peřejemi. Na několika místech zastavíme, vyfotíme se, upozorníme Vás na nebezpečné místa. Zastavíme se také u skokanského můstku, kde si může každý vyzkoušet skok do divoké řeky. Poslední úsek řeky je už opravdu odpočinkový. Dorazíme do kempu, sbalíme lodě i stanový tábor a vyrazíme k domovu.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno v kempu nedaleko opce Palfau. Kemp nabízí místa ke stanování nebo také pohodlné spaní na matracích v podkroví recepce kempu (za příplatek). Kemp je vybavený sociálním zařízením, menším barem, společenskou místností s ledničkou.

Stravování si zajišťuje každý sám. Na recepci je možné zajistit snídani, objednat si polévku, pizzu, menší pochutiny. Mají tady také točené pivo a řadu alkoholických i nealkoholických nápojů. Večer pro Vás máme zajištěný gril na otevřeném ohni. Připravíme Vám dobré grilované maso, sýry, cukety nebo lilky a zeleninový salát.

Doprava

Dopravu na Salzu a Enns zajišťujeme mikrobusy pro 8+1 osob. Využít můžete některé z našich odjezdových míst.
Na místě Vám zajistíme svoz lodí, logistiku dopravy podél řek, apod.

Důležité informace

V přihlášce k zájezdu do pole poznámka uveďte základní údaje k půjčení vybavení - tj. Vaši váhu, výšku a konfekční velikost.

Cena

Základní cena: 3490,- Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu z nástupních míst na Salzu a Enns včetně logistiky podél řeky,
 • 3x ubytování v kempu ve vlastních stanech,
 • jeden večer grilování (tedy 1x večeři),
 • zapůjčení veškerého vybavení (loď, pádlo, neopren, přilba, vesta, bundička),
 • práce instruktorů, řidičů,

 • poplatek za sjezd řeky
 • DPH, pojištění CK proti úpadku, výdaje cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

 • stravování,
 • pojištění léčebných výloh (doporučujeme sjednat naše pojištění Union Sport za 55 Kč/den),
 • u vlastní dopravy parkovné v kempu a poplatek za parkování u řeky

Příplatky:

 • 3x snídaně s ubytováním na matracích: + 690 Kč

Slevy:

 • vlastní doprava -500 Kč

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
30.5.2019 - 2.6.2019
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
Pod stanemKempSnídaněStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Mikrobus
Cena 3 590 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím