Řeky bývalé Jugoslávie - EXPEDICE

Sjíždění řek a návštěva národního parku.

Proběhnuté zájezdy

V301
od 16.6.2017
do 25.6.2017
10 dní
7 990 Kč

Opět tady máme akci pro opravdové dobrodruhy. Za pouhých 8 dní sjedeme 7 řek a navštívíme jeden národní park. Jedna řeka krásnější než druhá, dravé peřeje, průzračná voda a parta zkušených instruktorů, to je jistě záruka exkluzivního vodáckého dobrodružství.

Řeky bývalé JugoslávieBývalou Jugoslávii projedeme skrz na skrz. Začneme v Chorvatsku řekou Korana, která je obdivuhodná množstvím přírodních terasovitých stupňů, přes Plitvická jezera známá z filmu Vinetu, k řece Una, která tvoří část hranice s Bosnou a Hercegovinou. Naše putování dále povede ke komerčně dosti známé řece Cetina, po jejímž splutí se cestou do Černé hory vykoupeme v moři. Další na programu je řeka Morača a její vápencový a slepencový kaňon. Po této asi naší největší výzvě se budeme pomalu vracet k nám na sever. Cestou si ještě sjedeme řeku Pivu, její pravý přítok a raftařskou perlu Černé hory řeku Taru a naše dobrodružné cestování zakončíme na úžasné řece Neretvě.

Národní park Plitvická jezera:
národní park Plitvická jezera leží v nadmořské výšce 500 - 640 m, v oblasti Lika. Je to soustava 16 jezer, propojených vodopády a kaskádami. Plocha 295 km2 (z toho hladina jezer 2 km2). Národní park od r. 1949, na seznamu světového přírodního bohatství UNESCO od r. 1979. Jedinečný přírodní jev nejen v rámci Chorvatska. Vody jezer mají různou barvu, od smaragdově zelené po sytě modrou. V dolní části soustavy je 20 krasových jeskyň. V zimě jezera zamrzají, v létě má voda teplotu do 24 °C. O zdejším lesním porostu se má mezi odborníky za to, že patří k nejzachovalejším svého druhu v Evropě. Vzácná je i zdejší květena. V rámci parku jsou přísně chráněné a nepřístupné lokality endemitů (např. louka s 42 druhy orchidejí a jiná se 16 druhy lilií aj.), rovněž nepřístupné jsou pralesní rezervace. V lesích žijí jak velké šelmy (medvědi, vlci, rysi) - údajně jich tu žije nejvíc ze všech chorvatských lokalit), tak i hojnost vysoké a černé zvěře. Jezera jsou bohatá rybami a raky, ale lov je zakázán.

Program

1. den: nabalíme a vyrazíme směr Chorvatsko, cíl Plitvická jezera
2. den: základní vodácký výcvik, sjezd řeky Korana, obtížnost WW II-III
3. den: prohlídka NP Plitvická jezera
4. den: sjezd řeky Una, WW III
5. den: sjezd řeky Cetina, obtížnost WW II-III
6. den: sjezd řeky Morača, obtížnost WW II-IV
7. den: sjezd řeky Piva, obtížnost WW II-IV
8. den: sjezd řeky Tara, obtížnost WW II-IV
9. den: sjezd řeky Neretva, obtížnost WW I-III, odjezd do ČR
10. den: návrat do ČR

Nocleh a strava

Ubytujeme se v kempech ve vlastních stanech.

Stava bude realizována s vlastních zdrojů.

Doprava

Jezdíme kvalitním autobusem s WC, klimatizací, barem, TV-videem.

Důležité informace

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Cena EXPEDICE: 7 990 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu
  • zapůjčení kompletního vodáckého vybavení (loď, pádlo, plovací vestu, vodáckou přilbu, neopren, neoprenové botičky, vodáckou bundu)
  • vyškolené průvodce

Cena nezahrnuje:

  • poplatky za ubytování v kempu
  • pojištění
  • poplatky za splutí řek
  • vstup do NP Plitvická jezera ani jiné výše neuvedené služby

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
16.6.2017 - 25.6.2017
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Chorvatsko
Pod stanemStrava z vlastních zásobAutobusMikrobus
Cena 7 990 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím