Nejkrásnější řeky Provence

Pohodově na vodu do Francie

Proběhnuté zájezdy

V691
od 4.7.2018
do 15.7.2018
Svátek v zájezdu
12 dní
11 900 Kč

Nejlepší vodácká destinace ve Francii. Projedeme nejkrásnější řeky v oblasti, těšit se můžeme na panorama Provensálských kaňonů a nezapomeneme ani na pořádný relax na francouzských plážích. Vůně levandulových polí, pravá francouzská kuchyně, slunce a průzračná voda. Potřebujeme jen pět dní dovolené díky dvěma státním svátkům v zájezdu.

pont-du-gardSjedeme tyto řeky:

 • Sorgue s nejsilnějším pramenem ve Francii,
 • Gardon - podjedeme římský akvadukt Pont du Gard (UNESCO),
 • Ardeche v krásném kaňonu se skalním mostem Pont d´Arc,
 • Drôme

Těšit se můžete na:

 • pobyt u moře v národním parku s plameňáky, býky, polodivokými koňmi a písečnými plážemi,
 • cestou do Francie se zastavíme na jednoduché vodě v horách a navštívíme zajímavé památky Francie.

Program

Středa - Odjezd kolem 16:00 h z Havířova, Ostravy, Olomouce, Brna, Prahy. Přijedeme k pohraniční řece Rhein na hranicích Německa a Francie. Dospíme noční přejezd.
Čtvrtek - Ranní přejezd k prameni říčky Sorgue, nejsilnějšího pramene ve Francii. Odpoledne splujeme cca 8 km úsek do L´Isle sur la Sorgue, což je město protkané vodními kanály s mlýnskými koly. Večer si prohlídneme město a odpočineme.
Pátek - Ranní přejezd k řece Gardon. Zde se zastavíme u jedné z nejvýznamnějších památek ve Francii - akvaduktu Pont du Gard (UNESCO). Je složen ze tří na sobě stojících arkád a byl součástí kanálu, jenž přiváděl do města vodu. Dále přejedeme do historického města Avignon. Večerní prohlídka města a kempování.
Sobota - Ranní přejezd k řece Rhôna a pohodové splutí až skoro do ústí řeky do Středozemního moře. Přesuneme se k moři do města Saintes Maries De La Mer, vystoupáme na střechu kostela Church of Notre-Dame-de-la-Mer. Následně si odpočineme u moře, kempování.
Neděle - Navštívíme národní park Camargue, kde můžeme spatřit býky, koně, plameňáky a mnoho dalších živočichů. Následně odpočinek u moře, kempoování.
Pondělí - Ranní přejezd k řece Ardèche, kterou poplujeme 2 dny. Proplujeme světoznámý skalní most Pont d'Arc, který se nalézá na začátku kaňonu Gorges de l'Ardèche. Přespíme na tábořišti bez přístupu dodávek.
Úterý - Budeme pokračovat ve splutí řeky Ardèche, přejedeme k řece Drôme a odpočineme si.
Středa - Navštívíme město Die, kde si nakoupíme místní výrobky jako sýr, víno, ovoce a zeleninu. Poté nás čeká dvoudenní splutí řeky Drôme.
Čtvrtek - Budeme pokračovat ve splutí řeky Drôme a přejedeme do Švýcarska ke světoznámým Rýnským vodopádům s odpočinkem.
Pátek - Na celý den se zastavíme a prohlídneme Rýnské vodopády, které jsou 150 m široké a 23 m vysoké. Průměrný průtok vody v zimních měsících činí 250 m³/s, kdežto v létě se zvyšuje až na 700 m³/s. Je možnost také navštívit hrad Wörth a odpočinout si u jezera. Přejedeme do Prahy do kempu na slalomovém kanále v Tróji.
Sobota - Pro zájemce možnost splutí slalomového kanálu Praha – Trója, možnost prohlédnout si starobylou Prahu. Na závěr si uděláme grilovací párty.
Neděle - Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách, předpokládaný příjezd do Ostravy odpoledne.

Nocleh a strava

10x nocleh v kempech v Provence ve vlastním stanu, 2x nocleh pod širým nebem na cestě a zpět v rámci dospání nočního přejezdu.

Doprava

Cestujeme mikrobusem.
Nástupní místo Havířov, Ostrava, Kroměříž, Olomouc, Vyškov, Brno, Praha. Další nástupní místa jsou možná po předchozí dohodě s CK.

Důležité informace

Obtížnost vody: WW II – WW IV-

 • akce je vhodná pro rodiny s dětmi, začátečníky i zkušené vodáky.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 11 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu tam a zpět,
 • nocleh v kempu ve vlastním stanu (min. 2 osoby ve stanu),
 • loď, pádlo, vestu, voděodolný vak,
 • instruktory vodní turistiky a raftingu,
 • instruktáž k jízdě na vodě, sebezáchrany a záchrany.

Cena nezahrnuje:

 • stravu,
 • neoprén a vodáckou bundu (příplatek +300,- Kč),
 • vstupy do památek,
 • poplatek za slalomový kanál,
 • pojištění Union SportB
 • vše co není uvedeno v "cena zahrnuje".

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
4.7.2018 - 15.7.2018
Délka pobytu:
12 dní
Destinace:
Francie (vč. Korsiky)
Pod stanemKempStrava z vlastních zásobMikrobus
Cena 11 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím