Dyje a Kamp

Česko-rakouský vodácký víkend

Proběhnuté zájezdy

2011
od 12.4.2014
do 13.4.2014
2 dny
1 990 Kč

Překročte státní hranice ČR na lodi. Nakoukněte do míst, která byla ještě před pár lety nejen vodákům zapovězena. Objevte zapomenutou část Dyje a poznejte krásy dolnorakouské říčky Kamp.

Dyje-a-kamp-vodacke-splutiČesko-rakouský vodácký víkend patří k oblíbeným jarním podnikům. První den na Dyji překročíme česko-rakouské hranice, uvidíme pozůstatky železné opony a na chvíli se v pohraničním pásmu schováme před civilizací. Jednoduchá řeka (WW I – WW II) vhodná i pro rodiny s dětmi. Druhý den se přemístíme na neprávem opomíjenou říčku Kamp, která je sjízdná převážně v jarních měsících. Nespočet meandrů a za každým z nich čeká překvapení v podobě drobné kaskády, rozbitého jezu a nových výhledů do okolí. Ve většině případů jsme na Kampu téměř sami a můžeme si tak vodácké romantiky i adrenalinu užít dosyta.

Přítomnost našich licencovaných instruktorů po celou dobu plavby není jen z důvodu vaší bezpečnosti, ale jejich úkolem je pomáhat klientům při získávání správných vodáckých návyků a dovedností (efektivní pádlování, používání náklonů, čtení vody atd.). Splutí provádíme zásadně v malých skupinách, maximálně 8 kánoí. Přestože během plavby narazíme i na obtížnější úseky, je tato řeka vhodná i pro začínající kánoisty. U kajakářů je však nutností alespoň průměrné ovládání lodě (zatáčení, náklony, bezpečné přistávání).

Náplň česko-rakouského vodáckého víkendu:

  • „Safety talk“ - Seznámení se s vodáckým vybavením, obecné povídání o bezpečnosti na divoké vodě, výuka základních vodáckých dovedností
  • Splutí Dyje – úsek v délce 10 km, cca 3 hodiny na vodě
  • Večerní posezení u ohně
  • Noc ve stanech (možnost zajištění ubytování)
  • Splutí řeky Kamp v nejkrásnějším úseku v délce 22 km

Program

1. den: V 7:00 odjezd od Sun sportu (Kšírova 32, Brno). Kolem 11 hodiny budeme u Dyje na rakouské straně a zahájíme splutí. Během cesty překročíme hranice a po 10 km plavby – obtížnost WW I – WW II – přistaneme v cíli, kde po večerním táboráku přenocujeme.

2. den: Po snídani se opět přesuneme do Rakouska, tentokrát na startovací místo u řeky Kamp. Čeká nás 22 km (cca 5 hodin) dlouhá plavba. Náročnost je vyšší než předchozí plavba po Dyji. V odpoledních hodinách – po příjezdu do cíle - se rozloučíme s řekou a odjedeme domů, obvyklý příjezd do Brna kolem 20 hodiny.

Nocleh a strava

Nocování a ubytování: V kempu ve vlastním stanu. Za příplatek (150 Kč) je možné v kempu zajistit chatku. Pokud máte o ubytování v chatce zájem napište to do poznámky v objednávce.

Stravování: Přes den z vlastních zdrojů. V místě noclehu je možné nakoupit potraviny či navštívit restauraci. Sun adventure zajišťuje pouze drobné večerní občerstvení.

Doprava

Spolujízda s instruktorem z Brna a zpět (zdarma, bez podílu na cestovních nákladech).

Důležité informace

Povinné vybavení: Vhodné oblečení na vodu, pevná obuv, plovací vesta s platným atestem, ochranná přilba. Pozn.: Na tuto akci vám zdarma zapůjčíme lodě, pádla, vesty a přilby! Vše ostatní je možné po dohodě zapůjčit nebo zakoupit v provozovně Sun sport. Pro účastníky zájezdu poskytuje půjčovna Sun sport slevu 50%.

Doporučené vybavení: Na vodu: Neoprénové rukavice, neoprénový oblek, funkční spodní prádlo, lodní pytel, vodácká bunda, házecí pytlík. Ostatní: věci na kempování v přírodě, kompletní rezervní oblečení, čelovka, nůž, osobní lékárnička, mobilní telefon.

Klimatické podmínky: Vzhledem k jarnímu termínu se teplota může pohybovat jen mírně nad nulou. Počasí a množství srážek má bezprostřední vliv na obtížnost řek. Aktuální stav bedlivě sledujeme a o případných změnách Vás budeme ihned informovat.

Zájezd je vhodný pro:

  • nafukovací kánoe
  • plastové kánoe
  • rafty
  • plastový kajak (nutností je alespoň průměrná znalost ovládání lodě)

Pro skupiny min. 7 osob lze domluvit termín individuálně.

Cena

Cena zahrnuje: Instruktory, informační materiály.

Cena nezahrnuje: Ubytování v chatkách, stravu, cestovní pojištění.

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
12.4.2014 - 13.4.2014
Délka pobytu:
2 dny
Destinace:
Česká republika
Mobilní dům, karavan, chatkaPod stanemSpolujízda s instruktorem
Cena 1 990 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím