Vyberte si termín

V205
od 29.9.2017
do 1.10.2017
3 dny
2 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

V201
od 11.6.2016
do 12.6.2016
Poslední volná místa
2 dny
2 900 Kč
V202
od 24.6.2016
do 26.6.2016
Poslední volná místa
3 dny
2 900 Kč
V203
od 30.7.2016
do 31.7.2016
2 dny
2 900 Kč
V204
od 30.9.2016
do 2.10.2016
Doporučujeme
3 dny
2 900 Kč
V201
od 26.5.2017
do 28.5.2017
3 dny
2 900 Kč
V202
od 26.6.2017
do 28.6.2017
3 dny
2 900 Kč
V203
od 28.7.2017
do 30.7.2017
3 dny
2 900 Kč
V204
od 25.8.2017
do 27.8.2017
3 dny
2 900 Kč

Vyražte s námi na jednu z nejkrásnějších evropských řek, oblíbenou rakouskou Salzu. Uchvátí vás nedotknutelná alpská příroda podél křišťálově průzračné řeky, pohoupete se na peřejích řeky „učitelky“ a splutí soutěsky na závěr je zážitkem, který si budete chtít zopakovat. Poznejte z kánoe krásu alpské říčky zařezané do hlubokého údolí pod horským štítem Hochschwab, která je svým charakterem ideální pro první seznámení se s divokou vodou.

Splutí Salzy patří k nejkrásnějším vodáckým zážitkům snad všech kanoistů či kajakářů. Celoročně sjízdná řeka s průsvitnou vodou plná zatáček, romantických soutěsek a nádherných výhledů na okolní štíty Alp. Po celou dobu plavby o vás budou pečovat naši profesionální instruktoři, kteří dbají o vaši bezpečnost. Zároveň vám pomohou při získávání správných vodáckých návyků a dovedností (efektivní pádlování, používání náklonů, čtení vody atd.). Budeme splouvat úsek o obtížnosti WW I až WW III. První den nás čeká klidnější část, na které se naučíme vše potřebné, abychom se druhý den mohli pustit do trochu více houpavější vody.

Splutí provádíme v malých skupinách, max. 8 kánoí, aby každé lodi byla věnována maximální pozornost našeho instruktora. Přestože během plavby narazíme i na obtížnější úseky, je tato řeka vhodná i pro začínající kanoisty. Vody se není třeba bát. Salza je velmi bezpečná a patří k zážitkovým řekám vhodným pro komerční aktivity pro běžné "lidi z ulice".

  • zkušení a kvalifikovaní instruktoři
  • bezpečnost na prvním místě
  • kvalitní prověřené vodácké vybavení (v ceně)
  • skvělá parta a nevšední zážitek

Program

1. den: Pátek odpoledne odjezd z nástupních míst do Rakouska. Ubytování v kempu nebo v bungalovech či nocleharně, uvítací večírek a první informace k zítřejšímu programu. Nocleh.

2. den: Případně je možná i varianta ranního odjezdu z Brna s poledním příjezdem do tábořiště. Dopoledne se seznámíme s ovládáním lodi a bezpečnostními pravidly. První den nás čeká splutí v délce 19 km plavby – obtížnost WW I – WW III. Plavba končí v kempu v alpském městečku Wildalpen. Večer nás čeká táborák, je možno zajistit bečku a grilování. Zájemci s vlastní dopravou mohou dorazit dopoledne přímo na první plavbu.

3. den: Po snídani vyrazíme z kempu přes krásnou peřej (možno vynechat) na druhou etapu plavby v délce 26 km - obtížnosti WW II - WW III. Dobrovolně si můžete skočit do řeky z třímetrového můstku. Poslední úsek řeky vede v úzké soutěsce, která je právem považována za nejhezčí úsek plavby. Na konci tohoto skvělého zážitku nás čeká pohodový odpočinkový úsek s možností koupání. Po převlečení a občerstvení se s řekou rozloučíme a vyrazíme na zpáteční cestu. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Klienty s vlastní dopravou rozvážíme zpět k jejich vozům, aby se mohli sami dopravit zpět do kempu nebo vyrazit z kempu do svých domovů.

Nocleh a strava

Nocování a ubytování: V kempu ve vlastním stanu nebo za příplatek 300 Kč/noc v bungalovů či noclehárně. Pokud máte o ubytování na posteli zájem, napište to do poznámky v přihlášce.

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. V místě noclehu je možné navštívit restauraci a ráno lze koupit čerstvé pečivo u místního pojízdného pekaře. Večer je samozřejmostí oheň, kde můžete grilovat či opékat vlastní potraviny. Přes den není během plavby možné dokupovat zásoby, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby z ČR.

Doprava

Minibusem, nebo vlastní dopravou (-500 Kč)
Nástupní místa: Ostrava, Olomouc, Prostějov (+200 Kč), Kroměříž, Vyškov, Brno, Mikulov. Na vyžádání i další nástupní místa.
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Povinné vybavení: V ceně zájezdu je zahrnuto zapůjčení lodě, pádel, kompletního neoprenu s bundičkou, vesta a přilba
Budete potřebovat vlastní vybavení na nocleh v kempu - stan, spacák a karimatku.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Vzhledem k poloze a nadmořské výšce se teplota i v letních měsících může v noci pohybovat jen mírně nad nulou. Počasí a množství srážek má vliv na obtížnost řeky. Aktuální stav sledujeme. Budeme splouvat úsek o obtížnosti WW I až WW III, převážně mírně těžké peřeje jsou vhodné i pro začátečníky. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – sjezd divoké vody – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit.

Pro skupiny min. 7 osob lze domluvit termín individuálně.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (minibus), zapůjčení vodáckého vybavení (dvoumístná nafukovací kánoe Gumotex Baraka, kompletní neopren, včetně bundičky, (velikost neoprenu a bundy, nahlaste v poznámce v rezervaci) pádla, vesty a přilby, nocleh v kempu ve vlastním stanu, instruktory a svozy lodí a materiálu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: Stravu, komplexní pojištění na cesty Union SPORT B (+165 Kč)
, ubytování v bungalovech (příplatek 300 Kč/noc). Pokud máte o bungalov zájem, uveďte to do poznámky v přihlášce.

Sleva za vlastní dopravu: -500 Kč

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
29.9.2017 - 1.10.2017
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Rakousko
ApartmányPod stanemStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)MinibusSpolujízda s instruktorem
Cena 2 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Jaroslav Rumánek - Salza
Jaroslav Rumánek

Dobrý den, chtěl jsem za celou naši skupinu poděkovat za parádní akci na Salze. Všem se moc líbilo - většina byla na vodě poprvé a odjeli skutečně nadšení. Já za sebe chci taky napsat, že tak perfektní přátelský přístup, názorné ukázky a vysvětlení, které se jen tak nevidí. Díky za to!

Libor_Barnet
Libor Barnet

Jinak budu mluvit za naší Kroměřížskou skupinu - výlet byl úžasný, pánové instruktoři byli na svém místě, hodně věcem nás naučili, měli to dobře zorganizované - takže musíme jenom chválit. Děkujeme za krásný výlet.

foto3
Irča Stehlíková

Salza, jedna z nejkrásnějších řek, co jsem kdy jela. Pádlování v nádherné průsvitné vodě, houpavé vlnky, zatáčky a soutěska byla naprosto perfektní. Víkend na Salze můžu jen doporučit, nadchne každého vodáka!

Vyražte s námi za dobrodružstvím