Výšlap a průvod čertů v Mariazell

Příjemná procházka v okolí poutního místa s večerními trhy.

Proběhnuté zájezdy

W241
od 25.11.2017
do 25.11.2017
1 den
890 Kč
W241
od 23.11.2019
do 23.11.2019
1 den
890 Kč

Dopolední procházkou vystoupíme na vyhlídkový vrchol Bürgeralpe s pohledem na Alpy. Poté si prohlédneme slavnou poutní baziliku, krásné centrum. V historické části města projdeme cestou k pohyblivému betlému a uvidíme 5 metrů vysokou perníkovou chaloupku. Zhlédnete také největší adventní věnec v Rakousku o průměru 12 metrů a váze 6 tun. Na závěr dne Vás čeká show více než sta tradičních čertích masek.

Advent-MariazellMariazell - poutní místo v Rakousku

Mariazell leží v Horním Štýrsku v nadmořské výšce 868 metrů. Samotné město je skutečně maličké. Tvoří ho jen pár ulic a hlavní náměstí, jemuž dominuje poutní bazilika s velice zajímavým a zvláštním průčelím – mezi barokními věžemi s kupolemi stojí ještě gotická věž. Prohlédneme si historickou část města s dominantou slavné baziliky Mariazell s doprovodem.

Projdeme křížovou cestou k pohyblivému betlému a uvidíme 5 metrů vysokou perníkovou chaloupku. Zhlédneme také největší adventní věnec v Rakousku o průměru 12 metrů a váze 6 tun. Ve městě dále nalezneme např. kavárnu na rohu Hlavního náměstí a pekárnu medových perníků Pirker, vyrábějící čistě přírodní produkty. Dále můžeme navštívit likérku, pivovar i muzeum perníků. Na adventním trhu před bazilikou jsou u stánků nabízeny tradiční produkty – medovina, perníčky, výrobky z jedlového dřeva a včelího vosku a další. Ve městě je spousta vánočních atrakcí – andělský poštovní úřad, živé jesličky a několik betlémů včetně mechanického.

Průvod čertů - Krampuslauf

Adventní zvyk Rakouských horských vesnic. Téměř v každém městě dolního Rakouska můžeme před Vánocemi obdivovat víkendové průvody čertů. Čerti jsou oblečení do kůží, na hlavách mají ze dřeva vyřezávané masky s hrozivými výrazy. Do pochodu jim hraje rocková hudba typu Ramstein a za cinkotu zvonů a mlácení s řetězy prochází průvod přes náměstí. Diváci jsou většinou odděleni od průvodu hrazením, mohou se však často s čerty vyfotit. Není výjimkou, že je některá ta blondýnka z davu čerty unesena (a později zase vrácena). Přestože je celá akce vedena v mírumilovném stylu, může zážitek nechat - zejména u menších dětí - dost traumatické zážitky. Zvažte tedy účast velmi malých dětí na tomto zájezdu. Účast na průvodu čertů je možné vyměnit za celodenní relax a koupání v lázních.

Program

5:00 odjezd Ostrava
7:00 odjezd z Kroměříže
11:30 příjezd Mariazell, snadná turistika nad městem, prohlídka památek
18:00 začátek průvodů čertů
20:00 ukončení průvodu
01:00 příjezd Kroměříž
03:00 příjezd Ostrava

Program je orientační a bude upřesněn v závěrečných informacích před cestou.

Nocleh a strava

Jednodenní zájezd bez noclehu. Na horské chatě po krátké horské procházce si dáme dobrou gulášovou polévku a v centru města Mariazell mají v adventních stáncích plno zajímavých krajových dobrot.

Doprava

Doprava je zajištěna pohodlným autobusem nebo mikrobusem.
Nástupní místo Kroměříž, Ostrava

Důležité informace

Sledujeme konání akce z pohledu opatření Covid-19. V případě zrušení akce vracíme ihned zpět všechny zaplacené peníze na účty klientů.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Z Kroměříže: 890 Kč
Z Vyškova: 890 Kč
Z Brna: 890 Kč

Z Ostravy: 1 090 Kč
Z Olomouce: 1 090 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu autobusem, poplatky, parkovné,
  • DPH, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

  • vstupy,
  • pojištění léčebných výloh do zahraničí

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
25.11.2017 - 25.11.2017
Délka pobytu:
1 den
Destinace:
Rakousko
Strava z vlastních zásobAutobus
Cena 890 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím