Nostalgická Nitra

Příjemný víkend s programem partnerského města

Proběhnuté zájezdy

W112
od 22.9.2017
do 24.9.2017
3 dny
3 250 Kč

Prožijte s námi nostalgický víkend v Nitře, partnerském městě Kroměříže! Objevte krásy Nitranského hradu, poslechněte si legendy o hrdinovi Corgoňovi, o tragickém osudu prince Vazula nebo o mučeníkovi sv. Emerámovi. Ochutnejte v 300 let starém sklepě nejstarší nitranskou medovinu. Vyrazíme na Martinský vrch s prohlídkou archeoskanzenu. Vyzkoušíte si pečení chleba, lukostřelbu nebo vypalování keramiky. Nebude chybět ani divadlo či regenerace v aquaparku.

5310-nit1TNení mnoho míst, které by příroda obdarovala takovým krásným prostředím a výhodnou polohou jako Nitra. Říká se, že byla (podobně jako Řím), založená na sedmi pahorkách - na Zobore, hradním kopci, Kalvárii, Čermáni, Borine, na Vŕšku a Martinskom vrchu. S jejich jmény jsou spojené počátky slovenských dějin, jména Pribinu, Svätopluka, sv. Cyrila a sv. Metoda, i zmínka o prvním křesťanském chrámě na našem území a o zavedení prvního slovenského písma.

Program

pátek - odjezd z Kroměříže a dalších nástupních míst v odpoledních hodinách. Příjezd do Nitry. Prohlídka města Návštěva 300 let starého sklepa s degustací medoviny.
sobota - snídaně, návštěva Martinského vrchu s archeoskanzenem. Vyzkoušíme si pečení chleba, lukostřelbu, vypalování keramiky. Užijeme si volný čas ve městě a večer nás čeká Divadlo Andreje Bagara nebo relaxace v aquaparku. Individuální večeře v některé z restaurací, případně z vlastních zásob.
neděle - snídaně, prohlídka Dolního města s návštěvou Nitranské čokoládovny s degustací. Volný čas na město a nákupy. Odjezd v odpoledních hodinách. Příjezd do Kroměříže večer.

Nocleh a strava

V ceně zájezdu jsou dva noclehy se snídaní formou bufetu v hotelu Agroinštitút, který je situovaný v tichém a pěkném prostředí v blízkosti výstaviště Agrokomplex, v městské části Chrenová, s krásným výhledem na hrad, Zobor a Kalváriu. Je vzdálený jen pár minut autem od centra města. Výborná poloha hotelu zaručuje hostům všestranné využití volného času a to návštěvou obchodního centra - Centro Nitra, krytého bazénu, tenisových kurtů a haly, jezdeckého areálu, kulturních památek.

Doprava

Doprava je zajištěna kvalitním autobusem s klimatizací, WC, videem a barem.

Důležité informace

Akce se koná s podporou města Kroměříže a partnerského města Nitry.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 3 250 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu autobusem
  • 2x ubytování v hotelu
  • 2x snídaně
  • zážitkové prohlídky Po stopách nitranských legend,
  • průvodce po Dolním městě
  • degustaci medoviny a čokolády,
  • vstupenku do divadla nebo vstup do aquaparku (dle Vašeho výběru)
  • DPH, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

  • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
22.9.2017 - 24.9.2017
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Slovensko
HotelSnídaněAutobus
Cena 3 250 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím