Do sklepa na víno s procházkou v Podyjí

Příjemný víkend na Jižní Moravě s koupáním

Proběhnuté zájezdy

W151
od 11.11.2017
do 12.11.2017
2 dny
1 700 Kč

Během podzimního víkendu si prohlédneme krásné městečko Vranov nad Dyjí, chystáme se na snadnou túru národním parkem Podyjí s vyhlídkou na hrad Hardegg v Rakousku. Užijeme si ochutnávku vín a večírek v Hnanickém vinařství s noclehem ve Vranově nad Dyjí. Další den se podíváme do městečka Retz a závěr dne strávíme koupáním v lázních Laa an der Thaya.

sklep_podyjiProgram je sestaven tak, aby si ho užil opravdu každý - milovník vína, pohodové turistiky, kultury i koupání. Z každého si užijeme trochu. Kulturu zastoupí nejlépe zámek ve Vranově nad Dyjí, hrad Hardegg a krásné město Retz. Pohodovou turistiku si užijeme při procházce podél řeky Dyje z Vranova nad Dyjí na vyhlídku na hrad Hardegg, odkud pohraničníci sledovali dění na nepřátelském území. Trasa vede po chodníčku lesem a podél řeky.
Milovníky vína potěší posezení, ochutnávka vín a večírek ve vinařství v obci Hnanice. Ochutnáme deset vzorků vína (v ceně) a poté můžeme ty nejlepší konzumovat celý večer. Budeme mít také drobné pohoštění (v ceně). Cestou do vinařství se zastavíme v obci Lukov, kde můžeme vidět poslední zbytky Železné opony v České republice a samozřejmě ve vinotéce ve Znojmě, kde si nakoupíme výborné stáčené víno na cestu domů :-)
Milovníci koupání si užijí termální lázně Laa an der Thaya v Rakousku. Jsou to malé, ale milé lázně s tobogánem, venkovním i vnitřním bazénem s horkou vodou a skvělým saunovým světem. Strávíme zde příjemnou relaxaci po včerejším vinném večírku. Cestou do lázní navštívíme krátce náměstí a zajímavé podzemní chodby ve městě Retz.

Program

Sobota 11. 11. - vyrazíme v ranních hodinách do Vranova nad Dyjí. Cestou zastávka ve Znojmě ve vinném sklípku na nákup zásob. Pěší procházka po Vranově a podél řeky Dyje na vyhlídku na hrad Hardegg a zpět do Vranova. Ubytování v penzionu, odjezd do Lukova na prohlídku Železné opony a do obce Hnanice do vinařství. Ochutnávka vín, posezení a večírek ve vinařství. Návrat do penzionu ve Vranově nad Dyjí, kde může pokračovat večírek ze zakoupených zásob z vinařství nebo ze Znojma.
Neděle 12.11. - opatrně se probereme a vyrazíme do města Retz v Rakousku, kde si prohlédneme místní náměstí. Přesun do lázní Laa an der Thaya, koupání, relax. Odjezd zpět do Kroměříže.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno v penzionu Relax ve Vranově nad Dyjí. Penzion se nachází v samotném centru městečka, jen kousek od řeky Dyje. Ubytování je možné v apartmánech pro 4-6 osob. Apartmány jsou vybaveny kuchyňkou, kde lze připravit snídani, případně jednoduchou večeři. Venku je možné posezení u táboráku s grilováním (pokud počasí dovolí). Apartmány budou doplňovány do plného stavu ubytovací kapacity apartmánu, doporučujeme vytvořit skupinky po 4 osobách již při přihlášení na zájezd.

Stravování - v ceně zájezdu je zajištěno drobné pohoštění ve vinném sklípku. Snídani, případně oběd nebo večeři je možné připravit v penzionu v kuchyňce apartmánu, nebo můžeme využít okolních pohostinství.

Vinařství - Vinice, ze kterých zpracovávají hrozny, jsou součástí Národního parku Podyjí. Hlavní část hroznů pro výrobu bílých a růžových vín pochází z vlastní vinice, která se nachází ve viniční trati Knížecí vrch. Tuto vinici již šestým rokem ošetřují v ekologickém systému hospodaření.
Z hroznů této vinice vyrábí certifikovaná bio vína. Hrozny zpracovávají zcela přírodní metodou a nechávají pracovat pouze přírodu. Do biovín nepřidávají šlechtěné kvasinky ani další zkrášlovadla. Jejich vína tím získávají ojedinělý a nezaměnitelný charakter zdejší oblasti. Ochutnáme např. Veltlínské zelené, Rýnský ryzlink, Sauvignon, Frankovku rosé, Rulandské bílé, Rulandské šedé nebo Cabernet Sauvignon rosé. Více informací o vinařství najdete zde.

Doprava

Doprava je zajištěna autobusem nebo minibusem (podle počtu přihlášených osob). Nástupní místa jsou: Bílany, Kroměříž, dle potřeby ostatní místa na trase směrem do Brna a Znojma.

Důležité informace

Na zájezd je nutno se přihlásit nejpozději do 6. 10. 2017 z důvodů zajištění potřebných míst ve sklípku a na ubytování.

Cena

Základní cena: 1 700 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu
  • 1x ubytování v penzionu ve Vranově nad Dyjí
  • ochutnávku vína (10 vzorků)
  • drobné pohoštění během pobytu ve vinařství
  • služby cestovní kanceláře, DPH, pojištění CK proti úpadku, apod.


Cena nezahrnuje:

  • stravování během dne
  • konzumaci vína mimo uvedené vzorky
  • vstupné do lázní Laa a.d.Thaya nebo do navštívených památek

Sleva pro děti (bez konzumace vína): -400 Kč. V případě většího zájmu můžeme zajistit hlídání dětí na penzionu Relax v době večírku ve vinném sklípku. Náklady na hlídání (odměna pro studentku nebo paní na hlídání) se podělí na místě mezi rodiče hlídaných dětí.

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
11.11.2017 - 12.11.2017
Délka pobytu:
2 dny
Destinace:
Česká republika
ApartmányStrava z vlastních zásobAutobusMikrobus
Cena 1 700 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím