Wilder Kaiser - Elmauer Halt

Ferraty v divokém labyrintu skalních věží

Proběhnuté zájezdy

1151
od 18.6.2015
do 21.6.2015
4 dny
3 800 Kč
F1151
od 15.6.2017
do 18.6.2017
4 dny
3 800 Kč

Pojďte s námi pohlédnout až do srdce Kaisergebirge, světa divokých skalních věží v kolébce rakouského horolezectví. Obdivovaný jižní masív Wilder Kaiser, „Divoký Císař“, se svým nejvyšším vrcholem Elmauer Halt a okolní nespoutanou přírodou zaujme každého milovníka turistiky i zajištěných cest. Chráněná krajinná oblast v rakouském Tyrolsku láká směle svými fascinujícími rozeklanými hřebeny, stády kamzíků a neskutečnými výhledy na alpská panoramata. Nechte se unést vertikálním pohledem do kouzelných Císařských hor a vydejte se s námi objevit nevšední krásy zdejších via ferrat a rozmanitých zajištěných cest!

Wilder Kaiser - ferraty (Pavel Mrhálek) Vydejte se prozkoumat tyrolský kraj plný fantastických rozeklaných hřebenů a skalních stěn atraktivními zajištěnými cestami a klettersteigy. Užijeme si skvělé chvíle na zážitkových ferratách o obtížnosti A až C. Všechny via ferraty absolvujeme nalehko, vybavení na zajištěné cesty vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Zkušenost s ferratami není na tomto zájezdu nezbytná, je však výhodou. První den nás čeká snadný klettersteig o obtížnosti A/B, kdy vás instruktor seznámí se správným používáním vybavení a zásadami bezpečného pohybu na zajištěných cestách. Délka túr se pohybuje kolem 7 hodin s denním převýšením cca 1300 m. Vzhledem k délce a náročnosti túr je nutné být v dobré fyzické kondici, minimální věk pro účast na tomto ferratovém zájezdu je 15 let. Nocovat budeme v útulné horské chatě Gruttenhütte, kde výborně vaří a jedinečné výhledy můžeme obdivovat z ideálně položené terasy. Po celou dobu akce vás budou provázet někteří z našich profesionálních a sympatických průvodců a instruktorů. Vyražte s námi na parádní prodloužený víkend plný báječných zajištěných zážitků v říši Divokého Císaře.

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna, přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice do Rakouska (noční přejezd)

2. den: Dopoledne vystoupáme od rekreační chaty Wochenbrunner Alm (1085 m) k nádherně položené útulné chatě Gruttenhütte (1620 m), k místu našeho ubytování. První den na rozcvičení absolvujeme lehkou ferratu Jubiläumssteig (A/B), kterou dojdeme k vysoké skalní bráně Elmauer Tor. Odtud nenáročným lezením až k vrcholovému kříži Hintere Goinger Halt (2192 m). Až se nabažíme úchvatných rozhledů, sestoupíme turistickou cestou zpět na chatu, kde nás čeká nocleh. Délka túry: 7 h (stoupání 1200 m, klesání 600 m)

3. den: Nejkrásnější ferratou Wilder Kaiseru, zážitkovou zajištěnou cestou Gamsänger Steig (B/C) vystoupáme na nejvyšší vrchol Kaisergebirge, Elmauer Halt (2344 m). Fantastické pohledy na okolní tyrolskou krajinu stojí za to. Alternativně můžeme vrcholu dosáhnout delší o něco náročnější ferratou Kaiserschützen Klettersteig (B/C). Zájemci mohou navíc vystoupat i na vedlejší vrcholy Kleines Halt a Gamshalt. Zpět k chatě sestoupíme ferratou Gamsänger Steig. Délka túry: 6 h, náročnější varianta vč. bočních vrcholů 11 h (stoupání 1300 m, klesání 1300 m)

4. den: Poslední den po snídani sestoupíme přes horskou chatu Gaudeamushütte (1263 m) do údolí k autobusu. Kolem poledne přejezd Rakouska přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu zpět do Brna, kam dorazíme ve večerních hodinách. Délka túry: 2 h (klesání 700 m)

Nocleh a strava

Ubytování: Obě dvě noci strávíme na příjemné horské chatě Gruttenhütte s krásnou terasou s výhledy na Kitzbühlské Alpy. Budeme usínat ve společné noclehárně na matracích s teplými dekami k dispozici. Je třeba mít s sebou vlastní vložku do spacáku, samotný spacák potřeba není.

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. Na chatě doporučujeme využít tamní nabídky výborné kuchyně. Snídani si můžete dát od 6 euro, polévku od 4 euro, hlavní jídlo od 10 euro, pivo kolem 4 euro. Bohatá polopenze (k večeři polévka, hlavní jídlo a dezert) pro členy Alpenverein za 34 euro, pro nečleny za 43 euro. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby z ČR.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Jihlava-Humpolec, Praha, České Budějovice
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Povinné vybavení: Sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba a jistící set (brzda) na zajištěné cesty. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení: Všechny potřebné věci si na horskou chatu poneseme s sebou v batohu. Snadno vše potřebné sbalíte do batohu o velikosti cca 40 - 50 l. Netřeba váhu zbytečně přehánět, při výstupu by vás mohla zbytečně omezovat. Potřebovat budeme vložku do spacáku a zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme až na konci přechodu.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 1000 až 2300 m ve vysokohorském prostředí. Zájezd je koncipovaný tak, aby jej zvládl průměrně zdatný jedinec, který má zkušenosti s turistikou. Je schopný zvládnout za den 9 hodin chůze v horském prostředí s převýšením 1200 výškových metrů. Zdravý strach z výšek nesmí chybět, ale není radno přeceňovat své síly. Pokud trpíte panickým strachem z volné hloubky či závratěmi, nebude pravděpodobně účast vhodná. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 0 až 20 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje: 2 noclehy s polopenzí v horské chatě (členové Alpenvereinu celkem cca 26 euro, nečlenové celkem 50 euro), komplexní pojištění na cesty Union SPORT B

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
18.6.2015 - 21.6.2015
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 3 800 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím