Víkend v Raxalpe

Viaferrata a turistika v nedalekých horách

Proběhnuté zájezdy

F401
od 18.6.2016
do 19.6.2016
Svátek v zájezdu
2 dny
2 000 Kč
F401
od 17.6.2017
do 18.6.2017
2 dny
2 000 Kč
F401
od 16.11.2018
do 18.11.2018
Svátek v zájezdu
3 dny
2 900 Kč

Perfektní víkend pro každého turistického nadšence. Projdeme si nejkrásnější místa známé oblasti Raxalpe nebo si vyzkoušíme nejsnadnější ferraty oblasti a naučíme se zacházet s ferratovou výbavou. Program je určen pro úplné začátečníky a mírně pokročilé, kteří se chtějí v zajištěných cestách zdokonalit. Turistický program je po technické stránce snadný, vyžaduje však určitou výdrž a převýšení. Oba programy se dají upravit jak po stránce délky tak po stránce náročnosti, takže perfektní víkend si užije opravdu každý. Výlety jsou vhodné také pro rodiny s dětmi.

Raxalpe-ferrataProgram nabízí dvě varianty turistiky. Varianta A jsou snadné výstupy a pochody po zpevněných chodnících. Varianta B nabízí zajištěné cesty viaferrata v jejich nejsnazší podobě. U obou variant vás doprovodí zkušený průvodce, který Vás naučí správnému zacházení s vybavením a bezpečně vás provede všemi nástrahami hor.

Program

Sobota - odjezd v brzkých ranních hodinách z nástupních míst, ranní příjezd do Reichenau an der Rax. A: pěší výstup nebo výjezd lanovkou na náhorní plošinu, turistika po místních vrcholech Jakobskogel (1736 m), Weisskogel (1765 m). Občerstvíme se v místních chatách Ottohaus, Seehütte. Okruh po Raxalpe zpět k lanovce, kde se setkáme s autobusem (16 km, 7,5 hod., nahoru 1450 m, dolů 450 m při sjezdu lanovkou nebo naopak při výjezdu lanovkou).
B: přejezd autobusem do obce Oberhof. Zde pěší nástup asi 1 hod pod skálu. Výstup jednoduchou ferratou Wudfahrte (B) a sestup zpět ferratou Bärenlochsteig (B). Krátký přechod pod ferratu Kaisersteig (B), výstup k chatě Habusburghaus (1786 m). Občerstvení a sestup do údolí k autobusu. Přejezd pro skupinu A a dále do penzionu či kempu do Reichenau an der Rax.

Neděle - snídaně, přejezd autobusem k nástupnímu místu. A: Na nejvyšší horu Dolního Rakouska Schneeberg, neboli také Klosterwappen s výškou 2076 m n.m. vystoupíme hluboko zařezanou a krásnou soutěskou Weichtalklamm s velmi snadným zajištěním řetězy a žebříky až k chatě Kienthalerhütte (1380 m) a dále půjdeme pásmem klečí a po travnatém vrcholu až k velkému kovovému kříži. V případě dobrého počasí uvidíme okolní Raxalpe a celé předhůří Alp. Na vrcholu se zastavíme na něco dobrého v chatě Vischerhütte. Sestup mírně rozdílnou cestou na místo startu (14 km, 8-9 hod, 1500 m nahoru, 1500 m dolů). Trasu lze zkrátit návratem stejnou cestou asi o 1 hod a 4 km.
B: trénování na snadných ferratách v údolí Grosses Höllental - Schönbrunerstige (B), AV Steig (B), Gaislochtsteig (B), Rudolfsteig (B) a Hovasteig (B). V půli dne odpočinek na vyhlídkovém bodě Höllentalaussicht (1620 m). U srazu autobusu příjemná hospůdka, případně koupání v řece Schwarza (12 km, 7 hod.).

V případě nepříznivého počasí si vyhrazujeme právo na změnu programu, zejména u zajištěných cest.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno v příjemném penzionu v Reichenau an der Rax. Přímo u penzionu je také kemp na trávě s výhledem na Raxalpe. V ceně kempu i penzionu je bohatá snídaně formou švédských stolů a neomezená možnost využívání místního wellness (sauna, pára, infra). V penzionu je možné zajistit ubytování v hromadné noclehárně (matrace ve velké místnosti) nebo v pokoji pro 2 osoby.
Stravovat se budeme z vlastních zásob. Je možné si v restauraci objednat večeři nebo se zajít podívat na večerní lázeňské centrum Reichenau a povečeřet zde. Na zahradě před penzionem je možné grilovat.

Doprava

Doprava je zajištěna autobusem s WC, klimatizací, barem a TV. V případě menšího počtu přihlášených můžeme cestovat mikrobusem.

Důležité informace

Pro variantu B našeho programu budete potřebovat kompletní viaferratovou výstroj, kterou si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Varianta A našeho programu je zcela turistická a žádné speciální vybavení není potřeba.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 2 900 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu mikrobusem
  • 1x ubytování na matraci v penzionu
  • 1x snídani formou švédských stolů
  • pobytovou taxu, vstup do sauny, WiFi připojení

Cena nezahrnuje:

  • večeře
  • vybavení via ferrata (možnost zajistit u nás v půjčovně)
  • pojištění na cesty

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
18.6.2016 - 19.6.2016
Délka pobytu:
2 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionPod stanemSnídaněStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)AutobusMikrobus
Cena 2 000 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím