Solná komora - Postalmklamm

Nejoblíbenější zážitkové ferraty v okolí Hallstattu

Proběhnuté zájezdy

1071
od 7.5.2015
do 10.5.2015
4 dny
5 000 Kč
1072
od 4.6.2015
do 7.6.2015
4 dny
5 000 Kč
F1071
od 1.6.2017
do 4.6.2017
4 dny
5 000 Kč

Nedaleko jednoho z nejzelenějších velkoměst Evropy, rakouského Salzburgu, leží pohádkově krásná oblast, Salzkammergut - Solná komora. Pestrost přírodních útvarů a malebnost alpských vesniček budeme obdivovat z vertikálních pohledů prostřednictvím nejpřitažlivějších via ferrat v podhůří Dachsteinu. Přes 160 solnohradských přírodních jezer. Klenot dědictví UNESCO, historicky bohatý Hallstat se svým bílým zlatem ukrytým v solných dolech. Provedeme vás skalami Predigstuhlu, úzkou lesní soutěskou Postalmklam i stěnami nad Hallstattským jezerem. Pojďte si vychutnat fantastické výhledy na nejkrásnější alpská pohoří a smaragdová jezera ve skvělém světě klettersteigů, via ferrat a zajištěných cest!

Solná komora - ferraty Vydejte se s námi obdivovat krásy jedinečné oblasti Solné komory z alpských vrcholů a vápencových stěn. Užijete si 3 dny plné atraktivních zajištěných cest převážně o střední obtížnosti B až D. Lanové vzdušené mosty, žebříky, traverzy i průlez komínem si vyzkoušíte na úžasných stěnách horských velikánů tyčících se nedaleko malebného Hallstatu. Všechny via ferraty absolvujeme nalehko, vybavení na zajištěné cesty vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Nocovat budeme v útulném hostelu s polopenzí v alpském centru Bad Goisern. Jídlo přes den si každý zajistí sám z vlastních zásob. Délka každé túry se pohybuje kolem 8 hodin s denním stoupáním max. 600 m a klesáním 800 m. Zájezd je tvořen pro zkušenější ferratisty, ale i pro ty, kteří nemají s lezením a zajištěnými cestami žádné zkušenosti. Nejtěžší úseky je možné vynechat. Po celou dobu akce vás budou provázet někteří z našich profesionálních a sympatických instruktorů, kteří vás naučí jak se správně a bezpečně po ferratách pohybovat. Nejedná se však o klasický kurz via ferrata. Vzhledem k délce a náročnosti túr je nutné být v dobré fyzické kondici, minimální věk pro účast na tomto ferratovém zájezdu je 15 let. Vyražte s námi objevit vynikající terén v království jezer a zažít ideální dovolenou milovníků via ferrat!

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna, přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice do Rakouska (noční přejezd)

2. den: Ráno dorazíme do oblíbeného alpského centra všech nadšenců via ferrat, Bad Goisern. Vychutnáme si atraktivní ferratu Mein Land – Dein Land (C) výjimečnou svou pestrostí – „speleologická“ vsuvka na začátku, vzdušné lanové mosty, netradičně vedené žebříky. Originální průlez komínem a exponovaný hřeben zažijeme na sportovní ferratě Leadership Klettersteig (C) vedoucí až na vrchol Predigstuhlu (1278 m). Úchvatné rozhledy na Totes Gebirge, zrcadlící se Hallstattské jezero i majestátný ledovec Dachsteinu. Sestup zpět a přejezd na ubytování. Délka túry: 8 h (stoupání 400 m, klesání 800 m)

3. den: Průstup nádhernou soutěskou Russbach akční zábavnou ferratou Postalmklamm (C). Tato úžasná hračka pro dospělé nám dopřeje jedinečné zážitky na zavěšených mostech včetně originálního přeskoku kaňonu. Úsek o obtížnosti D na závěr nemusí být pro každého a lze jej vynechat a obejít. Sestup zpět a návrat do Bad Goisern. Délka túry: 7 h (stoupání 400 m, klesání 400 m)

4. den: Z kouzelného Hallstattu se vydáme na perfektní třístametrovou ferratu Echernwand Klettersteig (C/D). Příjemná zajištěná cesta na Salzberg vede nad azurově modrým Hallstattským jezerem. Úžasné výhledy z vertikálního pohledu na siluety alpských velikánů a překrásnou okolní krajinu opravdu stojí za to. Délka túry: 4 h (stoupání 350 m, klesání 350 m, možnost vrátit se dolů lanovkou). Alternativní variantou je prohlídka historických zákoutí Hallstatu, návštěva kostnice, nejstarších solných dolů v Evropě či blízkých lázní Bad Ischl. Možná je i procházka divokým údolím Echerntal k romantickému vodopádu Waldbachstrub. Odjezd zpět odpoledne, přejezd Rakouska přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu zpět do Brna, kam dorazíme v nočních hodinách.

Program je ušitý na míru malé skupině maximálně 16 účastníkům, které se věnují dva průvodci. Získáváme tím časovou i programovou flexibilitu, bezpečnost a ideální využití času při zachování rozumné ceny.

Nocleh a strava

Ubytování: Obě noci strávíme v alpském centru nadšenců zajištěných cest, městečku Bad Goisern, v příjemném hostelu.

Stravování: Bohatá polopenze v hostelu. Skvělou pekárnu i některou z výborných kaváren můžete navštívit přímo v centru Bad Goisern, i řadu restaurací v městečku Hallstatt. Vybavit se na stravování přes den je dobré vlastními zásobami z ČR.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Jihlava-Humpolec, Praha, České Budějovice
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Povinné vybavení: Sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba a jistící set (brzda) na zajištěné cesty. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení: Jednotlivé ferraty absolvujeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme až na konci zájezdu.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 500 až 1500 m ve vysokohorském prostředí a absolvujeme ferraty o obtížnosti B až D. Zájezd je koncipován pro zkušenější ferratisty, ale i pro ty, kteří nemají s lezením a zajištěnými cestami žádné zkušenosti. Nejtěžší úseky je možné vynechat. Náš profesionální instruktor vás naučí jak se správně a bezpečně po ferratách pohybovat. Nejedná se však o klasický kurz via ferrata. Jednotlivci by měli být schopni zvládnout za den 8 h chůze v horském prostředí s převýšením 800 výškových metrů. Zdravý strach z výšek nesmí chybět, ale není radno přeceňovat své síly. Pokud trpíte panickým strachem z volné hloubky či závratěmi, nebude pravděpodobně účast vhodná. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 0 až 20 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), případnou místní dopravu, 2x nocleh, 2x polopenzi, informační materiály, průvodce, poplatek v soutěsce Postalmklamm, pojištění CK proti úpadku, pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje: Dobrovolné výdaje - lanovka ze Salzbergu 7 euro, vstupy do solných dolů (vč. lanovky) 26 euro, vstupné do termálních lázní v Bad Ischl 16,50 euro, [https://www.frcime.cz/co-umime/komplexni-pojisteni-do-zahranici.html#union komplexní pojištění na cesty Union SPORT B

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
7.5.2015 - 10.5.2015
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
ApartmányPolopenzeAutobus
Cena 5 000 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím