Nejlepší z Raxalpe a Hohe Wand

Nejoblíbenější ferraty v okolí Vídně

Proběhnuté zájezdy

1101
od 12.6.2015
do 14.6.2015
3 dny
3 600 Kč
F1101
od 9.6.2017
do 11.6.2017
3 dny
3 600 Kč
F245
od 13.7.2018
do 15.7.2018
3 dny
3 600 Kč
F246
od 5.10.2018
do 7.10.2018
3 dny
3 600 Kč

Raxalpe, bělostné vápencové pohoří nedaleko Vídně, je lákavým cílem nejen pro pěší turisty. Bohatě protkaná síť rozmanitých zajištěných cest v krásné horské krajině zaujme i každého milovníka via ferrat. Vychutnáme si vzdušnou ferratu Hans von Haidsteig, považovanou za nejkrásnější klettersteig v oblasti Raxalpe. Okouzlí vás i téměř kolmé rozeklané skály přírodního parku Hohe Wand, které prozkoumáme sportovní ferratou Gebirgsvereins-Klettersteig. Prožijte skvělý aktivní víkend a vyražte s námi do pestrého vertikálního světa v malém přírodním ráji Raxalpe!

Raxalpe ferraty - Hans von Haidsteig Pojeďte s námi objevit outdoorový ráj v Raxalpe protkaný hustou sítí atraktivních zajištěných cest. Užijte si 2 dny nabité těmi nejkrásnějšími via ferratami převážně o střední obtížnosti C až D. Vzdušné pasáže a lanové žebříky, houpavý most i průlez skalním komínem vás čekají v nádherném prostředí Raxu a na skalních stěnách Hohen Wandu. Všechny via ferraty absolvujeme nalehko, vybavení na zajištěné cesty vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Zajištěné cesty na programu nejsou určeny pro úplné začátečníky, ale spíše pro zkušenější ferratisty. Délka denních túr se bude pohybovat mezi 6 až 8 hodinami včetně přestávek na odpočinek, převýšení max 800 m. Vzhledem k délce a náročnosti túr je nutné být v dobré fyzické kondici, minimální věk pro účast na tomto ferratovém zájezdu je 15 let. Ubytovaní budeme na příjemné horské chatě Waxriegelhaus, obklopené lesy a voňavými loukami. Vychutnejte si jedny z nejzajímavějších rakouských klettersteigů v malém přírodním království nedaleko Vídně!

Program

1. den: V odpoledních hodinách odjezd z Brna přes Mikulov do Rakouska. Do Raxalpe je to opravdu kousek, proto ještě dnes vystoupíme z horského průsmyku Preiner Gscheid (1070 m) do místa našeho ubytování, na příjemnou horskou chatu Waxriegelhaus (1361 m). Délka túry: 1 h (stoupání 300 m)

2. den: Nejzajímavější ferratou v oblasti Raxalpe – vzdušnou cestou Hans von Haidsteig (C/D) vystoupíme až ke kříži na výrazný vrchol Preiner Wand (1783 m). Přes zvlněný vrcholek Hohe Kanzel (1699 m) dojdeme k horské chatě Ottohaus, kde se můžeme občerstvit. Pokračujeme další zajištěnou cestou Kronich-Eisenweg (D). Jedná se o krátký, ale velice zajímavý sportovní klettersteig. Na závěr sestoupíme zpět k chatě Waxriegelhaus. Délka túry: 8 h (stoupání 800 m, klesání 800 m)

3. den: Autobusem přejedeme do přírodního parku Hohe Wand. Kvalitní sportovní ferratou Gebirgsvereins-Klettersteig (D) vybudovanou v roce 2013 vystoupíme na náhorní plošinu „stolové hory“. Atraktivní visutá vyhlídková terasa Skywalk (892 m) nám nabídne nádherné výhledy. Jako alternativu můžeme absolvovat jednu z velice působivých zajištěných cest, ferratu Wildenauersteig (C/D). Skrytou lahůdkou na tomto klettersteigu je téměř kolmý průlez skalním komínem. Následuje přejezd Rakouska přes Mikulov zpět do Brna, kam dorazíme ve večerních hodinách. Délka túry: 6 h (stoupání 600 m, klesání 300 m)

Nocleh a strava

Ubytování: Obě noci strávíme v příjemné horské chatě Waxriegelhaus. Budeme usínat ve společné noclehárně na matracích s teplými dekami k dispozici. Je třeba mít s sebou vlastní vložku do spacáku, samotný spacák potřeba není.

Stravování: Na horské chatě máme v ceně zájezdu 2 snídaně. Doporučujeme zde využít i nabídky večeří, kdy polévku si můžete dát od 3 euro, hlavní jídlo od 7 euro. Na denních túrách není možnost dokupování zásob, ale poobědvat můžete na některé z horských chat, které na našich túrách přes den potkáme.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Mikulov
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Povinné vybavení: Sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba a jistící set (brzda) na zajištěné cesty. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení: Obě túry projdeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme v den odjezdu, ještě před druhou túrou.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 800 až 1790 m ve vysokohorském prostředí a absolvujeme středně náročné ferraty o obtížnosti C až D. Zájezd je koncipován spíše pro zkušenější ferratisty. Jednotlivci by měli být schopni zvládnout za den 6 h chůze v horském prostředí s převýšením 800 výškových metrů. Zdravý strach z výšek nesmí chybět, ale není radno přeceňovat své síly. Pokud trpíte panickým strachem z volné hloubky či závratěmi, nebude pravděpodobně účast vhodná. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Počasí je v Raxech jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 0 až 25 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), 2 x nocleh na horské chatě, 2x snídaně, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: komplexní pojištění na cesty Union SPORT B

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
12.6.2015 - 14.6.2015
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataSnídaněAutobus
Cena 3 600 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím