Hochschwab - Kaiserschild klettersteig

Dobrodružné ferraty mezi alpskými dvoutisícovkami

Proběhnuté zájezdy

1061
od 25.6.2015
do 28.6.2015
4 dny
4 900 Kč
1062
od 29.7.2015
do 1.8.2015
4 dny
4 900 Kč
F1061
od 22.6.2017
do 25.6.2017
4 dny
4 900 Kč
F1062
od 27.7.2017
do 30.7.2017
4 dny
4 900 Kč

Mezi Ennstálskými Alpami a pohořím Hochschwab leží unikátní dobrodružné ferraty Rakouska. Starobylé městečko Eisenerz, ve kterém se těžívala železná ruda, je nyní centrem a lákadlem zejména pro všechny nadšené milovníky zajištěných cest. Sportovní klettersteigy nad hladinou smaragdového jezera Leopoldsteiner See, atraktivní ferratový průlez jeskyní i jedinečný „nepálský“ most, to vše jsou pravé ferratové perly skryté v úchvatné oblasti Severních vápencových Alp. Užijte si s námi báječný víkend plný nezapomenutelných vertikálních zážitků v rakouském Štýrsku!

Hochschwab ferraty - Kaiserschild klettersteig (Zbiňa Voráč) Jste zkušení ferratisté a chcete poznat a užít si nová zajištěná místa naplno? Potom vybraná trojice pestrých klettersteigů je pro vás to pravé! Nejprve absolvujeme středně náročnou ferratu Eisenerz Steig (C/D), následují sportovní zajištěné cesty Franz Joseph Klettersteig (D) a Rosslochhöhlen (D/E) a na závěr odvážnější ferrata Kaiserschild (D/E) s atraktivním nepálským mostem. Délka jednotlivých výstupů se bude pohybovat mezi 6 až 7 hodinami s převýšením 1000 m. Vzhledem k délce a náročnosti túr je nutné být v dobré fyzické kondici, minimální věk pro účast na tomto ferratovém zájezdu je 15 let. Po celou dobu akce vás budou provázet někteří z našich profesionálních a sympatických průvodců a instruktorů. Oba klettersteigy absolvujeme nalehko, ferratové vybavení je samozřejmostí. Vybavení na zajištěné cesty vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Nocovat budeme v příjemném penzionu v městečku Eisenerz, které nabízí i spoustu možností dobrého stravování. Vyzkoušejte originální vzdušné zajištěné cesty v netradiční oblasti Severních vápencových Alp!

Program

1. den: Kolem půlnoci odjezd z Brna přes Mikulov do Rakouska (noční přejezd)

2. den: Z bývalého hornického městečka Eisenerz se vydáme ke středně náročné ferratě Eisenerzer Steig (C/D). Zajištěnou cestou vystoupáme až k vrcholovému kříži na vyhlídkový masív Pfaffenstein (1865 m). Až se pokocháme nádhernými výhledy nejen do hlubokého údolí Erzbach, sestoupíme zpět dolů po turistické cestě a ubytujeme se v útulném místním penzionu. Délka túry: 6 h (stoupání 1050 m, klesání 1050 m)

3. den: Od smaragdového horského jezera Leopoldsteiner See vystoupáme k dlouhé ferratě Franz Joseph Klettersteig (D). Vychutnáme si nádhernou zajištěnou cestu s pohledy na zrcadlící se hladinu jezera a perličku na závěr v podobě dvojitého lanového mostu. Pro zájemce ještě krátká originálně vedená ferrata Rosslochhöhlen (D/E), která nevšedně prochází působivým vnitřkem jeskyně. Délka túry: 6-7 h (stoupání 1000 m, klesání 1000 m)

4. den: Poslední den nás čeká absolutní ferratový „top“, zajištěná cesta Kaiserschild Klettersteig (D/E). Odvážně vedená vzdušnými partiemi s atraktivním visutým „nepálským“ mostem o délce téměř 40 m na závěr. Ferrata končí na vyhlídkovém vrcholu Kaiserschild (2084 m). Užijeme si nádherné rozhledy a po odpočinku se vydáme po turistické cestě zpět do údolí Ramsau. Následuje přejezd Rakouska přes Mikulov zpět do Brna, kam dorazíme ve večerních hodinách. Délka túry: 6 h (stoupání 1080 m, klesání 1080 m)

Nocleh a strava

Ubytování: Obě noci strávíme v příjemném penzionu v horském městečku Eisenerz.

Stravování: V penzionu máme v ceně zájezdu 2 snídaně. Večeři si můžete dát v některé z místních stylových restaurací. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby z ČR.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Mikulov
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Povinné vybavení: Sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba, jistící set (brzda) na zajištěné cesty. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení: Všechny ferraty absolvujeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme v den odjezdu, ještě před druhou túrou.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 700 až 2000 m ve vysokohorském prostředí. Zájezd je určený pro zkušené milovníky zajištěných cest. Zdoláme ferraty převážně o střední obtížnosti C až D, místy náročnější pasáže E, které lze případně vynechat. Jednotlivci by měli být schopni zvládnout za den 6 h chůze v horském prostředí s převýšením 1000 výškových metrů. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 0 až 25 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Cena zahrnuje: 2x nocleh v penzionu, 2x snídani, dopravu (autobus/minibus), informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: komplexní pojištění na cesty Union SPORT B

Těžký program

Zájezd vhodné pro zdatné a zkušené turisty.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
25.6.2015 - 28.6.2015
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionSnídaněAutobus
Cena 4 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím