Ferrata Dachstein - Johann klettersteig

Kultovní těžká ferrata v jižní stěně Dachsteinu (D/E)

Proběhnuté zájezdy

1131
od 25.6.2015
do 28.6.2015
4 dny
5 300 Kč
F1131
od 22.6.2017
do 25.6.2017
4 dny
5 300 Kč

Nádherné pohoří Dachstein v rakouských severních Alpách skrývá několik pokladů pro odvážné nadšence zajištěných cest. Společně objevíme a zdoláme vzdušné ferraty okouzlující Stříbrné soutěsky a nejkrásnější via ferratu v celých Alpách, extrémní Johann klettersteig. Vertikální pohled na bělostné štíty hor, vyhlídky do romantického údolí Ramsau s řekou Enns i prosluněná procházka po Dachsteinském ledovci vám vezmou dech. Ferrata Dachstein - pojďte pokořit škálu obtížnosti a přeneste se do fantastického světa kolmých stěn, převisů a ocelových lan v úžasné alpské přírodě!

Dachstein - Johann klettersteig (Pavel Mrhálek) Už jste vyzkoušeli ferraty na hranici nejvyšší škály obtížnosti? Jste vášniví milovníci zajištěných cest a rádi zdoláváte výzvy? Atraktivní klettersteigy s vyhlášenou ferratou „Der Johann“ v oblasti Dachsteinu a Ramsau jsou pro vás to pravé! Na rozlezení absolvujeme první den oblíbené sportovní ferraty Stříbrné soutěsky – Hias (D) a Siegu (C/D). Následující den nás čeká to nejlepší – kolmé stěny a převisy známé zajištěné cesty Johann klettersteig, která je hodnocena až nejvyšším stupněm obtížností D/E. Délka výstupu po ferratě zabere cca 6 h včetně převýšení 1100 m. Vzhledem k délce a náročnosti túr je nutné být v dobré fyzické kondici, minimální věk pro účast na tomto ferratovém zájezdu je 15 let. Po celou dobu akce vás budou provázet někteří z našich profesionálních a sympatických průvodců a instruktorů. Oba klettersteigy absolvujeme nalehko, ferratové vybavení je samozřejmostí. Vybavení na zajištěné cesty vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Nocovat budeme v příjemném penzionu Kleinkaswurm v historickém městečku Radstadt, které také nabízí spoustu možností dobrého stravování. Ferrata Dachstein - užijte si jedinečné ferratové chvíle na atraktivních alpských stěnách naplno!

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna, přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice do Rakouska (noční přejezd)

2. den: Z horského městečka Ramsau vystoupáme dopoledne „Stříbrnou soutěskou“ Silberkarklamm k útulné chatě Silberkarhütte (1250 m). Rozcvičíme se na 2 sportovních zajištěných cestách – nejen na visutých mostcích atraktivní ferraty Hias (D), ale i ve vzdušnějších pasážích klasické sportovní ferraty Siega (C/D). Turistickou cestou sestoupíme zpět do Ramsau a autobusem přejedeme do historického centra Radstadt (585 m) k našemu ubytování, příjemnému penzionu Kleinkaswurm. Délka túry: 8 h (stoupání 1100 m, klesání 800 m)

3. den: Čeká nás den plný krásného exponovaného lezení, ferrata Johann klettersteig (D/E). Autobusem vyjedeme k dolní stanici lanovky Dachstein-Gletscherbahn, odtud po turistické trase stoupáme kolem horské chaty Südwandhütte (1910 m) až na začátek ferraty „Der Johann“. Dlouhou zajištěnou cestou bohatou na odvážné pasáže vystoupíme jižní stěnou Dachsteinu až na vrchol k Dachsteinwartehütte (2740 m). Odměna v podobě jedinečných výhledů z prosluněné ledovcové náhorní plošiny stojí za to. Návrat zpět vyhlídkovou kabinkovou lanovkou Dachstein-Gletscherbahn a přejezd na ubytování. Délka túry: 6,5 h (stoupání 1050 m, klesání 1050 m)

4. den: Dopoledne strávíme v příjemném městečku pod horami Radstadt, prohlídkou jeho historických zajímavostí či pohodovou procházkou turistickými stezkami pod nejkrásnějšími alpskými vrcholy. Odjezd zpět odpoledne, přejezd Rakouska přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu zpět do Brna, kam dorazíme v nočních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování: Obě noci strávíme v horském penzionu Kleinkaswurm v 2 až 6 lůžkových pokojích. Slunná terasa penzionu nabízí nádherné výhledy do údolí řeky Enns a na historický Radstadt.

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. V penzionu je samostatná vybavená kuchyňka, můžete si tedy vařit z vlastních zásob nebo využít nabídky některé z restaurací v Radstadtu.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Jihlava-Humpolec, Praha, České Budějovice
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Povinné vybavení: Sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba a jistící set (brzda) na zajištěné cesty. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení: Jednotlivé ferraty absolvujeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme až na konci zájezdu.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 500 až 2700 m ve vysokohorském prostředí. Zájezd je určen zkušeným milovníkům zajištěných cest. Zdoláme ferraty o střední až vysoké obtížnosti C-E, proto vyžadujeme u účastníků předešlé zkušenosti se zajištěnými cestami (minimálně obtížnost C). Jednotlivci by měli být schopni zvládnout za den 9 hodin chůze v horském prostředí s převýšením 1100 výškových metrů. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 5 až 20 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), 2 noclehy v penzionu, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje: poplatek v soutěsce Silberkarklamm 3 eura, lanovku Dachstein-Gletscherbahn cca 22 euro, stravu, komplexní pojištění na cesty Union SPORT B

Nejtěžší program

Velmi náročný program vhodný pro nezkušenější turisty.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
25.6.2015 - 28.6.2015
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 5 300 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím