Dachstein - Seewand klettersteig

Legendární těžké rakouské ferraty

Proběhnuté zájezdy

1172
od 4.6.2015
do 7.6.2015
4 dny
5 300 Kč

Pohoří Dachstein s nejznámější třítisícovkou severních Alp patří právem mezi horské klenoty Rakouska. Rádi zdoláváte výzvy a ve světě via ferrat se cítíte jako doma? Právě pro vás jsme připravili nabitý ferratový víkend plný těch nej zajištěných cest – jedny z nejtěžších ferrat, Intersport a Seewand klettersteig. Neopakovatelný pocit volnosti na vrcholech, čarovná krása jezera Gosausee umocněná pohledem shora, velkolepé kulisy skal Solné komory i zrcadlící se dachsteinský ledovec – odměna za vaši touhu překonat sám sebe a prožít jedinečné vertikální okamžiky. Pojeďte!

Dachstein - Seewand klettersteig (Pavel Mrhálek) Máte rádi to nej? Na skalách jste jako doma? Náročné ferraty jsou pro vás výzvou? Vyražte s námi na dvě krásné zajištěné cesty v oblasti Dachsteinu, které se řadí k těm nejtěžším na světě. Oba klettersteigy absolvujeme nalehko, ferratové vybavení je samozřejmostí. Vybavení na zajištěné cesty vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Nocovat budeme v útulném hostelu s polopenzí v alpském centru Bad Goisern. Jídlo přes den si každý zajistí sám z vlastních zásob, možnost občerstvení je i na horských chatách na závěr našich ferratových tras. První den nás čeká Donnerkogel Klettersteig hodnocena obtížností C-D, převažují snazší úseky C. Kolmé stěny, exponované úseky a fyzicky náročné lezení si užijeme následující den na legendární ferratě Seewand, obtížnost D-E. Délka výstupu po samotném klettersteigu zabere cca 6 h včetně převýšení 1200 m. Vzhledem k délce a náročnosti túr je nutné být v dobré fyzické kondici, minimální věk pro účast na tomto ferratovém zájezdu je 15 let. Na závěr absolvujeme přímo z Hallstattu ferratu Echerwand nebo lze alternativně navštívit místní solné doly či nedaleké termální lázně. Po celou dobu akce vás budou provázet někteří z našich profesionálních a sympatických průvodců a instruktorů. To vše a ještě víc si vychutnáte v překrásném horském prostředí s vyhlídkami na zrcadlící se hladinu Hallstattského jezera a oblíbené alpské velikány.

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna, přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice do Rakouska (noční přejezd)

2. den: Od horského jezírka Gosausee (933 m) vystoupáme k chatě Gablonzer Hütte (1550 m), pěšky nebo kabinovou lanovkou. Odtud se po občerstvení vydáme vyhlášenou ferratou Intersport-Gosau Steig (C/D) k vrcholu Grosser Donnerkogel (2054 m). Užijeme si překrásné výhledy do údolí Gosau, na Solnou komoru i dachsteinské ledovce. Turistickou cestou se vrátíme zpět ke Gablonzer Hütte a sestoupíme k jezeru Gosausee. Kratší zážitkovou „fun“ ferratu Laserer alpin (C ) vedoucí jen několik metrů nad hladinou jezera si nenecháme ujít v případě dostatku času. Na závěr dne přejedeme do alpského centra Bad Goisern, kde se ubytujeme. Délka túry: s využitím lanovky 6 h (stoupání 550 m, klesání 550 m)

3. den: Jednou z nejtěžších zajištěných cest v Rakousku, dlouhou ferratou Seewand (D/E), vystoupáme na vrchol Rauher Kogel (1672 m). Nezapomenutelné pocity po zdolání této náročné ferraty patří zapsat do vrcholové knížky. Cestičkou mezi kosodřevinou pokračujeme k chatě Schilcherhaus (1735 m). Odtud sestoupíme zpět do údolí, lanovkou nebo pěšky, a přejedeme do Bad Goisern. Délka túry: 8 h, z toho až 6 h výstup po ferratě (stoupání 1200 m, klesání 1200 m, klesání 200 m při využití lanovky)

4. den: Po snídani opustíme naposled naše ubytování. Z městečka Hallstatt si vychutnáme výstup s jedinečnými výhledy ferratou Echerwand (D) až k horní stanici lanovky. Délka túry: 3 h (stoupání 300 m, klesání 300 m). Dolů se lze vrátit lanovkou. Zpestřit si poslední chvíle zájezdu můžeme např. prohlídkou Hallstattu, návštěvou nejstarších solných dolů v Evropě či koupáním v Hallštatském jezeře. Odjezd zpět odpoledne, přejezd Rakouska přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu zpět do Brna, kam dorazíme v nočních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování: Obě noci strávíme v alpském centru všech milovníků via ferrat, městečku Bad Goisern, v příjemném hostelu.

Stravování: Bohatá polopenze v hostelu. Skvělou pekárnu i některou z výborných kaváren můžete navštívit přímo v centru Bad Goisern, i řadu restaurací v městečku Hallstatt. Možnost občerstvení přes den je na horských chatách, na které dorazíme vždy odpoledne po našich ferratových túrách. Vybavit se na stravování přes den je dobré vlastními zásobami z ČR.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Jihlava-Humpolec, Praha, České Budějovice
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Povinné vybavení: Sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba a jistící set (brzda) na zajištěné cesty. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení: Jednotlivé ferraty absolvujeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme až na konci zájezdu.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 500 až 2000 m ve vysokohorském prostředí. Zájezd je určen zkušeným milovníkům zajištěných cest. Zdoláme těžké dlouhé alpské ferraty, proto vyžadujeme u účastníků předešlé zkušenosti s ferratami (minimálně obtížnost C). Jednotlivci by měli být schopni zvládnout za den 9 hodin chůze v horském prostředí s převýšením 1200 výškových metrů. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 5 až 20 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), případnou místní dopravu, 2x nocleh, 2x polopenzi, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje: dobrovolné výdaje - zpáteční lanovka ke Gablonzer Gütte 13,50 euro, lanovka z ferraty Seewand 29 euro, lanovka ze Salzbergu 7 euro, vstupy do solných dolů (vč. lanovky) 26 euro, vstupné do termálních lázní v Bad Ischl 16,50 euro, [https://www.frcime.cz/co-umime/komplexni-pojisteni-do-zahranici.html#union komplexní pojištění na cesty Union SPORT B

Nejtěžší program

Velmi náročný program vhodný pro nezkušenější turisty.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
4.6.2015 - 7.6.2015
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
ApartmányPolopenzeAutobus
Cena 5 300 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím