Dachstein - Jubiläums klettersteig

Nejpopulárnější ferraty v srdci Dachsteinu (B-C/D)

Proběhnuté zájezdy

1121
od 25.6.2015
do 28.6.2015
4 dny
3 700 Kč
F1121
od 22.6.2017
do 25.6.2017
4 dny
3 700 Kč

V srdci Dachsteinského masívu v Severních vápencových Alpách se ukrývá divoce romantická stezka Silberkarklamm, atraktivní cíl turistů i milovníků via ferrat. V působivém prostředí „Stříbrné soutěsky“ projdeme nové sportovní ferraty plné zážitkových vzdušných pasáží a vystoupáme na vyhlídkové vrcholy Scheichenspitze a Eselstein. Kaskády vodopádů, panoramatické pohledy na přitažlivé skalní partie, bujná a pestrá vegetace, to vše nás čeká v malebném kraji městečka Ramsau. Vydejte se s námi zažít jedinečný pocit z pohybu zajištěnými cestami s výhledy na nejslunnější svahy celého Rakouska!

Dachstein Eselstein - Jubiläums klettersteig (Petr Šiška) Vyražte za alpskými krásami okolí Dachsteinu a nechte se unést tamním světem odvážných zajištěných cest. Užijeme si jedinečné dny plné atraktivních klettersteigů a via ferrat o obtížnosti C až D. Všechny ferraty absolvujeme nalehko, vybavení na zajištěné cesty vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Relativně nové sportovní ferraty vybudované v roce 2008 nejsou určeny pro úplné začátečníky. Délka každé túry se pohybuje kolem 8 hodin s denním převýšením až 1200 m. Vzhledem k délce a náročnosti túr je nutné být v dobré fyzické kondici, minimální věk pro účast na tomto ferratovém zájezdu je 15 let. Nocovat budeme v útulné horské chatě Guttenberghaus. Po celou dobu akce vás budou provázet někteří z našich profesionálních a sympatických průvodců a instruktorů. Objevte s námi úžasné dílo alpské přírody prostřednictvím nejzajímavějších ferrat nad svěží horskou vesničkou Ramsau!

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna, přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice do Rakouska (noční přejezd)

2. den: Dopoledne vystoupáme ze slunného horského městečka Ramsau „Stříbrnou soutěskou“ Silberkarklamm k pohostinné chatě Silberkarhütte (1250 m). Užijeme si 2 velmi pěkné sportovní zajištěné cesty – atraktivní via ferratu Hias (D) s visutými lanovými mostky a klasickou sportovní ferratu Siega (C/D) se vzdušnějšími pasážemi. Plni vertikálních zážitků vystoupíme již turistickou cestou k našemu ubytování, k útulné horské chatě Guttenberghaus (2146 m). Délka túry: 8 h (stoupání 1100 m)

3. den: Krásnou hřebenovou ferratou Ramsauer Klettersteig (B/C) dojdeme na výrazný kuželový vrchol Scheichenspitze (2664 m), nejvyšší bod hřebene. Pokocháme se nádhernými výhledy na masív Nízkých Taur a nezapomeneme se zapsat do vrcholové knížky. Pokračujeme dále sportovnější ferratou Jubiläums Klettersteig (C/D) na další Dachsteinský vyhlídkový vrchol Eselstein (2556 m). Úbočím Eselsteinu sestoupíme turistickým chodníkem zpět k chatě. Délka túry: 8 h (stoupání 900 m, klesání 900 m)

4. den: Od chaty Guttenberghaus sestoupíme zpět dolů z náhorní plošiny, kde se v údolí potkáme s autobusem. Přejezd Rakouska přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu zpět do Brna, kam dorazíme v nočních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování: Obě noci strávíme na pěkné Alpenverein chatě Guttenberghaus, nejvýše položené horské chatě rakouského Štýrska. Budeme usínat ve společné noclehárně na matracích s teplými dekami k dispozici. Je třeba mít s sebou vlastní vložku do spacáku, samotný spacák potřeba není.

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. Na chatě Guttenberghaus doporučujeme využít tamní nabídky velmi dobré kuchyně. Orientační ceny: snídaně 6 až 10 euro, večeře od 8 euro. Na chatě Silberkarhütte je možné si dát oběd. Vaření samostatně nedoporučujeme, neboť byste potřebovali veškeré vybavení k vaření vlastní a vařit v chatě samotné se nesmí, pouze venku. Na denních túrách není jinak možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby z ČR.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Jihlava-Humpolec, Praha, České Budějovice
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Povinné vybavení: Sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba a jistící set (brzda) na zajištěné cesty. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení: Jednotlivé ferraty absolvujeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme až na konci zájezdu.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 1100 až 2600 m ve vysokohorském prostředí a absolvujeme ferraty o obtížnosti C až D. Zájezd je koncipován pro zkušenější ferratisty, ne pro úplné začátečníky. Jednotlivci by měli být schopni zvládnout za den 8 h chůze v horském prostředí s převýšením až 1200 výškových metrů. Zdravý strach z výšek nesmí chybět, ale není radno přeceňovat své síly. Pokud trpíte panickým strachem z volné hloubky či závratěmi, nebude pravděpodobně účast vhodná. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 0 až 20 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje: 2 noclehy na horské chatě (členové Alpenvereinu celkem cca 26 euro, nečlenové celkem 50 euro), poplatek v soutěsce Silberkarklamm 3 eura, stravu, cestovní pojištění

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
25.6.2015 - 28.6.2015
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 3 700 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím