Berchtesgadenské Alpy

Poznávací turistika v říši orlů

Proběhnuté zájezdy

3151
od 18.6.2015
do 21.6.2015
4 dny
3 500 Kč

Kouzelné Berchtesgadenské Alpy jsou pravým skvostem rozmanité horské přírody. Místa jako z pohádky objevíme při nenáročné alpské turistice v úchvatném národním parku ležícím na samém jihu Německa. Romantické pohraniční pohoří Hagengebirge, nejčistší evropské jezero Königssee, nadoblačná hora Watzmann, setkání s kozorožcem - to vše okouzlí pravé milovníky pěší turistiky a jedinečné horské přírody. Pojďte s námi navštívit nádherná místa v horách, kde andělé dle pověsti rozsypali tu největší krásu světa, Berchtesgaden!

Berchtesgadenské Alpy (Pavel Juřica) Dokonalá harmonie alpských scenérií v národním parku Berchtesgaden nemá konkurenci, přesvědčte se na vlastní oči. Projdeme se kolem úžasných smaragdových jezer, vystoupíme na překrásné vyhlídkové vrcholy s mezinárodními rozhledy, horské túry zpestříme výjezdem lanovkou a na závěr výletu nás čeká plavba lodí po třetím nejhlubším jezeře Německa. Denně nám technicky nenáročné túry s převýšením do 700 m zaberou 8 až 9 hodin. Díky nocování a stravě na útulných horských chatách můžeme celý přechod absolvovat pohodlně nalehko s malým batohem. Turistika pro každého, to jsou okouzlující Berchtesgadenské Alpy. Dopřejte si pohodovou aktivní dovolenou a pojeďte s námi!

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna, přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice do Rakouska (noční přejezd)

2. den: Kabinkovou lanovkou Jennerbahn se vyvezeme na krásný fotogenický vrchol Jenner (1874 m). Dechberoucí výhledy do údolí na ledovcové jezero Königssee i na proslulou skalní stěnu masívu Watzmann. Odtud pohodlný výšlap na Schneibstein (2276 m) nacházející se v romantickém pohraničním pohoří Hagengebirge. Z hřebene sestoupíme k modravému jezírku Seeleinsee a k místu našeho noclehu, příjemné horské chatě Gotzenalm (1685 m). Délka túry: 8 h (stoupání 600 m, klesání 700 m)

3. den: Malebným údolím Landtal projdeme kolem horské chaty Wasseralm (1416 m) a podél krasových jezírek Schwarzensee a Grünsee až do centra národního parku k nádhernému jezeru Funtensee. Na zdejší útulné chatě Alpského spolku Kärlingerhaus (1631 m) nás čeká dnešní nocleh.

4. den: Po snídani sestoupíme do údolí Eistal k jezeru Königssee. Z kouzelného poloostrova s jeho starým poutním kostelem Sv. Bartoloměje přejedeme lodí k severnímu břehu jezera, do půvabného přístavu Schönau. Zde se setkáme s autobusem a následuje přejezd Rakouska přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu zpět do Brna, kam dorazíme ve večerních hodinách. Délka túry: 4 h (klesání 1000 m)

Nocleh a strava

Ubytování: Noci strávíme na útulných horských chatách Gotzenalm a Kärlingerhaus. Budeme usínat ve společných noclehárnách na matracích s teplými dekami k dispozici. Je třeba mít s sebou vlastní vložku do spacáku, samotný spacák potřeba není. Na chatách je možné případně spacák zapůjčit za cca 5 euro (10 euro záloha).

Stravování: Snídaně druhý den na chatě Gotzenalm je v ceně ubytování, jinak je stravování po celou dobu zájezdu vlastní. Doporučujeme využít nabídky kuchyně na chatách. Orientační ceny na chatě Karlingerhaus – bohatá snídaně od 9 euro, polévka od 3 euro, hlavní jídlo od 7 euro. Vaření samostatně nedoporučujeme, neboť byste potřebovali veškeré vybavení k vaření vlastní a vařit v chatách samotných se nesmí, pouze venku. Na denních túrách, kromě chaty Wasseralm, není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby z ČR.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Jihlava-Humpolec, Praha, České Budějovice
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Doporučené vybavení: Na 2,5 dne přechodu v národním parku Berchtesgaden si poneseme všechny věci s sebou v batohu. Snadno vše potřebné sbalíte do batohu o velikosti cca 40 - 50 l. Netřeba váhu zbytečně přehánět, při přechodu by vás mohla zbytečně omezovat. Potřebovat budeme vložku do spacáku a zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme až na konci přechodu.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 600 až 2200 m ve vysokohorském prostředí po horských stezkách. Zájezd je koncipovaný tak, aby jej zvládl průměrně zdatný jedinec, který má zkušenosti s turistikou. Předpokladem je být v dobré fyzické kondici - zvládnout za den 9 hodin chůze v horském prostředí s převýšením 700 výškových metrů. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 0 až 20 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku,

Cena nezahrnuje: poplatek za lanovku Jennerbahn cca 16,40 euro, 2 noclehy na horských chatách (Gotzenalm 21 euro/noc se snídaní nebo 31 euro s polopenzí – ubytování bez stravování zde možné není, Kärlingerhaus 10 euro/noc pro členy Alpenvereinu, pro nečleny 20 euro/noc), stravu, komplexní cestovní pojištění

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
18.6.2015 - 21.6.2015
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Německo
Horská chataStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 3 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím