Výstup na Dachstein

Klasický výstup na vrchol po Halštatském ledovci

Vyberte si termín

F254
od 23.6.2023
do 25.6.2023
3 dny
5 900 Kč
F255
od 28.7.2023
do 30.7.2023
Prázdninový termín
3 dny
6 200 Kč
F256
od 15.9.2023
do 17.9.2023
3 dny
5 900 Kč

Úchvatný vápencový masív Dachstein se svým malebným okolím a nejoblíbenější rakouskou „třítisícovkou“ Hoher Dachstein nabízí nezapomenutelné zážitky. Vrchol magicky vévodí severním Alpám a když vítr dokonale rozfouká mraky, dohlédnete z něj až na Šumavu. Vydáme se přes ledovec snadnou ferratou západního hřebene až k vrchoovému kříži.

IMG_3031 Výstup na Hoher Dachstein by neměl chybět ve sbírce žádného horala. Užiješ si dechberoucí výhledy, dva snadné ledovce a dvě snadné via ferraty. Akce je určená i pro dosud takovým prostředím nepolíbené turisty, kteří jsou zvyklí se aktivně hýbat a chodit. Dvě noci strávíš na horské chatě, dva dny se budeš pohybovat ve vysokohorském terénu pod dohledem zkušeného průvodce, který Ti pomůže bezpečně dosáhnout vrcholu této nádherné a významné hory.

Program

EEB90C57-C4CE-4948-AE72-20129265BF6BBrzy ráno vyrazíme z nástupních míst do Gosau, odkud začneme stoupat k Adamek Hutte. Projdeme krásným a skalnatým údolím kolem Gosauských jezer, se zastávkou v horské chatě na občerstvení. Večer si povíme a ukážeme jak se chovat na ledovci a ráno po snídaní vrazíme přes Gosaugletcher na vrchol. Čeká nás krásná via ferrata Westgrat, sestup na Hallstatský ledovec a přes sedýlko Steiner Scharte zpět k chatě. Podrobně rozepsaný program najdeš v tomto odkaze.

Nocleh a strava

IMG_3031V ceně zájezdu je zahrnuté ubytování. Obě noci strávíme na horské chatě Adamek Hutte. Budeme usínat ve společné noclehárně na matracích s teplými dekami k dispozici.
Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. Na chatě doporučujeme využít tamní nabídky velmi dobré kuchyně nebo polopenze. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby z ČR.

Doprava

dodavky Doprava je zahrnuta v ceně zájezdu. Nejčastěji jezdíme dodávkami Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce. Díky tomu můžeme nabídnout řadu nástupních míst na Moravě. Vlastní doprava je také možná. V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je mnohem vyšší než autobusem. Podrobné informace a fotky najdeš zde.Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, výbavě, půjčovně a k dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

Základní cena: 5 900 Kč (červencový termín 6 200Kč)

Cena zahrnuje:

  • dopravu
  • ubytování
  • informační materiály
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění UNION SPORT B

Cena nezahrnuje:

  • zapůjčení vybavení na ledovec a via ferratu
  • stravu

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
23.6.2023 - 25.6.2023
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataStrava z vlastních zásobMinibus
Cena 5 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím