Přechod sedmi vrcholů Beskyd

Po stopách legendárního závodu B7

Proběhnuté zájezdy

T179
od 9.7.2020
do 12.7.2020
4 dny
3 300 Kč
T177
od 3.9.2020
do 6.9.2020
STOP - vyprodáno
4 dny
3 300 Kč

Beskydská sedmička je extrémní závod, který překovává sedm hlavních vrcholů Moravskoslezských Beskyd. My však nebudeme ani závodit, ani trasu nepůjdeme non-stop. Během prodlouženého víkendu si projdeme všech sedm beskydských vrcholů v klidu a pohodě. Na trase využijeme podpory autobusu naší cestovní kanceláře.

Turistika BeskydyBeskydská sedmička - extrémní závod, jehož délka je přes 100 km a převýšení celkem 5550 výškových metrů. Nejlepší čas měl v roce 2019 Marek Causidis s časem 11 hodin a 17 minut. My si tento závod vychutnáme rozdělený do třech turistických dní. Trasa závodu a informace.

Sedm beskydských vrcholů - na trase překonáme postupně tyto vrcholy: Velký Javorový (1032 m), podvrchol Travný (1005 m), Lysá hora (1323 m), Smrk (1276 m), Čertův mlýn (1206 m), Radhošť (1129 m), Velký Javorník (917 m).

Beskydy - pohoří v Karpatech na severovýchodní Moravě. Beskydy sousedí s Polskem a Slovenskem. Nejvyšší horou je Babia hora v Oravských Beskydech s výškou 1725 m. Na Českém území je za nejvyšší horu Beskyd považována Lysá hora.

Program

Čtvrtek - příjezd a ubytování
Odjezd z nástupních míst v Čechách a na Moravě. Příjezd do Beskyd v odpoledních hodinách, kdy nás čeká ubytování na horské chatě, příprava výčepu místního piva z Beskydského pivovárku, uvítací večírek u ohně nebo ve společenské místnosti naší chaty. Chutná večeře. Pohodový začátek víkendu.

Pátek - z Třince na Ostravici
Snídaně. Přesun do Třince. Výstup na Velký Javorový (1032 m), občerstvení, výhledy na Třinec a severní část Beskyd. Přes Šindelnou a Ropici (1083 m) do sedla Velký Lipový (925 m) a budeme postupovat do obce Morávka v údolí. Obejdeme traverzem vrchol Travný (1005 m, od r. 2019 uzavřen) a sestoupíme do údolí do obce Krásná. Přes osamocené údolí Borová a dále přes vrchol Kykulka (996 m) vystoupáme na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysá hora (1323 m). Zde nás čeká zasloužené občerstvení v jedné z turistických chat. Za pěkného počasí krásné výhledy na Beskydy, Jeseníky, Malou a Velkou Fatru, případně Západní Tatry. Den zakončíme sestupem po méně frekventované trase přes Kobylanku a Mazák na Ostravici (50 km, převýšení 2000 m) Mapka a převýšení. Zasloužená večeře. Společenské hry na chatě.

Sobota - z Ostravice na Velký Javorník
Snídaně. Přímo z chaty výstup na Smrk (1276 m), kolem vrcholu Kněhyně na Čertův Mlýn (1206 m). Po vrstevnici na poutní místo Pustevny (1020 m) a na nedaleký Radhošť (1029 m). Možnost občerstvení v místní chatě, výhledy, socha boha Radegasta. Přes Pindulu vystoupáme na poslední vrchol závodu B7 Velký Javorník (917 m, rozhledna). Sestup do Frenštátu pod Radhoštěm (46 km, převýšení 2200 m). Mapka a převýšení. Večeře. Společenské hry na chatě.

Neděle - z Ostravice na Ondřejník
Snídaně. Dnešní etapa již vede mimo závod B7. Vydáme se kolem golfového hřiště Čeladná do Kunčic pod Ondřejníkem. Vystoupáme na vrchol Skalka (964 m) s krásnou vyhlídkou. Po vrstevnici na sedlo Ondřejník a dále na chatu Ondřejník. Odtud sestup do Frýdlantu nad Ostravicí (možnost občerstvení). (22 km, převýšení 800 m). Mapka a převýšení.Druhou variantou je relax po dvou náročných dnech na chatě, nebo v okolí, případně lze domluvit saunu.

Program je společný se zájezdem Turistika v Beskydech. V případe zájmu je možné volně přejít na pohodovější variantu.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno po celou dobu v naší horské chatě v obci Ostravice. Chata nabízí ubytování v pokojích pro 2, 3, 6 i více osob. V dolní části chaty je velká kuchyně, v horní části chaty je skvělá společenská místnost. Před chatou je posezení, ohniště, pergola. Parkování u chaty.

Stravování je zajištěno formou polopenze z naší polní kuchyně. Připravíme Vám chutné snídaně (zdravý koutek - jogurt, müsli, ovoce, sladký koutek - vánočka nebo makovec, jam, med, dojídací koutek - šunka, salám, sýr a jedno hlavní jídlo - párek, vajíčka, volské oko, apod.) a také večeře (polévka, druhý chod, salát nebo dezert).

Doprava

V základní ceně zájezdu je vlastní doprava.Na místo vypravujeme také mikrobus nebo minibus cestovní kanceláře s cyklovlekem za příplatek podle nástupního místa.

Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.

Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:
Nástupní místa:

 • Praha (+1500 Kč)
 • Brno (+500 Kč)
 • Vyškov (+500 Kč)
 • Prostějov (+500 Kč)
 • Olomouc (+500 Kč)
 • Ostrava (+500 Kč)
 • Jiné místo na trase (D1 +1500 Kč)

Důležité informace

Rezervace bez rizika
V okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte se platí záloha na zájezd do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odletem (srovnejte s konkurencí).

Náročnost:
Budeme se pohybovat nalehko, jen s malým batůžkem s věcmi na jeden den. Obtížnost je i tak náročná svým převýšením i délkou túry. Program je určen pro zkušené turisty. Túry je složité přerušit nebo zkrátit a je to vždy za cenu vlastní dopravy na chatu. Obtížnost lze upravit přechodem na snazší variantu zájezdu - viz program.

Povrch - budeme se pohybovat především po turistických chodnících a lesních cestách. Doporučujeme dobrou obuv a funkční oblečení. Bližší informace obdržíte před odjezdem v pokynech na cestu.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 3 300 Kč

Cena zahrnuje:

 • vlastní dopravu (doprava minibusem CK je možná za příplatek)
 • 3x ubytování v horské chatě s polopenzí
 • ochutnávku místních piv z Beskydského pivovárku
 • práci průvodce
 • služby cestovní kanceláře, DPH, pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • dopravu minibusem cestovní kanceláře
 • vstupné do památek
 • lanovku na Pustevny (nepovinná)
 • stravování a nápoje během dne

Příplatky:

 • svoz z Moravy (Kroměříž, Prostějov, Olomouc, Vyškov, Brno) +500 Kč
 • svoz z Čech (Praha, D1 po Brno) +1500 Kč

Těžký program

Zájezd vhodné pro zdatné a zkušené turisty.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
9.7.2020 - 12.7.2020
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Česká republika
Horská chataPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)MikrobusMinibus
Cena 3 300 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím